TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бектеши: Бројот на туристи зголемен за 56,6% за седум месеци

Кумановски м. - 14.09.2021

Мерките на Министерството за економија даваат резултат, туризмот пополека се враќа во нормала. Последните податоци на Државниот завод за статистика покажуваат дека бројот на туристи во периодот јануари-јули 2021 година бележи раст од 56,6%, објави ...

Бектеши: Бројот на туристи зголемен за 56,6% за седум месеци

Канал5

Бектеши: Бројот на туристи зголемен за 56,6% за седум месеци

Локално

Бектеши на ФБ:Бројот на туристи за јануари-јули годинава, зголемен за 56,6% споредбено со истиот период лани

Нова ТВ

Бектеши: Туризмот се враќа во нормала

Press24

Бектеши: Бројот на туристи зголемен 56,6 % за седум месеци

Н.Македонија

Бектеши: Бројот на туристи зголемен за 56,6% за седум месеци, мерките даваат резултат, туризмот се враќа во нормала

Frontline

MTM Република Точка Скопје1 Centar

Бектеши: Бројот на туристи зголемен за 56,6% за седум месеци, мерките даваат резултат, туризмот се враќа во нормала

ТВ21 - 14.09.2021

Мерките на Министерството за економија даваат резултат, туризмот пополека се враќа во нормала. Последните податоци на Државниот завод за статистика покажуваат дека бројот на туристи во периодот јануари-јули 2021 година бележи раст од 56,6%, објави ...

Бектеши: Бројот на туристи зголемен за 56,6 отсто, мерките даваат резултат

Слободен Печат

Бектеши: Бројот на туристи зголемен за 56,6 отсто, мерките даваат резултат

Бриф

МЕРКИТЕ ДАВААТ РЕЗУЛТАТИ, ТУРИЗМОТ ЦВЕТА Бектеши вели дека бројот на туристи е зголемен за 56,6 отсто

+инфо

Бектеши: Бројот на туристи зголемен за 56,6 отсто, мерките даваат резултат

Бизнис Вести

Бектеши се пофали: Со мерките го зголемивме туризмот – ама и заразените?

Скопско Ехо

Бројот на туристи зголемен за 56,6 отсто, мерките даваат резултат

Фокус

Опсервер Независен Вечер Прес Lider Сител

Зголемен бројот на туристи и ноќевања

Сител - 14.09.2021

Бројот на туристите во периодот јануари – јули 2021 година во однос на истиот период лани е зголемен за 56,6 отсто, кај домашните за 56,6, а кај странските за 56,6 проценти. Зголемен е и бројот на ноќевањата за 46,4 отсто, кај домашните туристи за ...

Зголемен бројот на туристи и ноќевања

Слободен Печат

Зголемен бројот на туристи и ноќевања

Канал5

Зголемен бројот на туристи и ноќевања

Frontline

Зголемен бројот на туристи во Скопје

Lider

Зголемен бројот на туристи и ноќевања

Република

Зголемен бројот на туристи и ноќевања

Бизнис Вести

OhridNews Опсервер Вечер Прес Фактор MakPress еМагазин