TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова е вистинскиот Милинковиќ-Савиќ: Мајсторија од слободен удар! (ВИДЕО)

Спортски - 12.01.2019

Тимот на Лацио за едно полувреме постигна четири погодоци во куп натпреварот против Новара. Посебно расположен во првиот дел кај клубот од Рим беше Чиро Имобиле кој постигна два погодоци, а по еден постигнаа Алберто и Милинковиќ-Савиќ.

Откриено кој клуб понудил 160 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ!

Спортски - 12.01.2019

Пред неколку дена првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито откри дека во текот на летото добил понуда вредна 160 милиони евра за услугите на Милинковиќ-Савиќ. Лотито ја убедуваше спортската јавност дека на Савиќ можел да зарабти 160 милиони евра и дека ...