TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Човекот кој го запали студиото за анимации во Јапонија е крадец и ментално болен

Макфакс - 19.07.2019

Осомничениот за подметнување пожар во студиото за анимации, при што загинаа 33 луѓе, во едно од најлошите масовни убиства во последните 20 години во Јапонија, претходно бил осуден за кражба и бил на лекување поради ментална болест, пренесе ...

Го запалил студиото за анимација во Кјото бидејќи му украло идеи за стрип, 19 тела пронајдени на скалите што водат кон ...

Сакам да кажам - 19.07.2019

Јапонската полиција го објави идентитетот на мажот, кој вчера го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, при што загинаа 33 луѓе, што е најтешко масовно убиство во земјата во последните две децении.

Ги запалил луѓето во јапонското студио поради сомневање за плагијат

МКД - 19.07.2019

Маж (41), осомничен дека го запалил познатото студио за анимација во Кјото, Јапонија, извикал дека неговиот роман е плагиран, објави Јапонија тудеј . Сведокот кој го видел човекот вели дека осомничениот бил непресметлив, лут и викал дека го копирале.

Осомничениот го запалил студиото за анимација во Кјото зашто му украле идеја

Макфакс - 19.07.2019

Четириесет и едногодишниот маж, кој е осомничен дека го подметнал пожарот во студиото за анимација во Кјото, Јапонија, во кој загинаа најмалку 33 лица, рече дека го сторил тоа од одмазда. „Осомничениот наведе дека тоа го сторил од одмазда затоа што ...

Студиото за анимација во Јапонија било запалено поради украдена идеја

Локално - 19.07.2019

Лицето кое го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, во кој загинаа најмалку 33 лица, рече дека го сторил тоа од одмазда. Според 41-годишниот човек, студиото му украло идејата за проект, соопшти полицијата и додаде дека во моментов се ...

Голем број жртви во пожар во студио за анимација во Јапонија

Сител - 18.07.2019

Најмалку 30 лица загинаа а над 35 се повредени во подметнат пожар во познатато јапонско студио за анимација Кјото Анимејшн во Кјото. Меѓу повредените е и мажот кој го подметнал пожарот соопшти полицијата.

При пожар во јапонско студио за анимација загинаа најмалку 33 лица

Макфакс - 18.07.2019

Најмалку 33 лица загинаа во Кјото во подметнат пожар во студио за анимација, објави мрежата НХК, повикувајќи се на локалните власти. Пожарникарите пронашле многу тела на вториот кат од студиото „Кјото анимејшн“, а се верува дека, кога избувнал ...

(ВИДЕО) Најмалку 30 загинати во пожар во филмско студио во Јапонија

Алсат-М - 18.07.2019

Јапонските власти стравуваат дека бројот на загинати во пожарот во филмско студио во градот Кјото би можело да надмине 30. Досега е потврдена смртта на 20 лица, но неофицијални болнички извори откриле дека уште десетмина повредени не покоажувале ...

Пожар во анимациско студио во Кјото, најмалку 23 мртви (ВИДЕО)

МКД - 18.07.2019

Најмалку 23 лица загинаа, а десетици се повредени по наводно подметнување пожар во анимациско студио во Кјото, Јапонија, објавија локалните служби за итни случаи. Локалните медиуми ја цитираа полицијата дека маж во средата изутрина провалил во ...

(ВИДЕО) Во подметнатиот пожар во Јапонија загинаа 33 лица, камерите го фатиле осомничениот

Бриф - 18.07.2019

Бројот на жртви во пожарот во зградата на студиото за анимација „Кјото енимејшн“ во западниот јапонски град Кјото нарасна на 33 лица и се верува дека веќе нема исчезнати лица, соопштија властите.

Човекот кој го запали студиото за анимации во Јапонија е крадец и ментално болен

Centar - 19.07.2019

Осомничениот за подметнување пожар во студиото за анимации, при што загинаа 33 луѓе, во едно од најлошите масовни убиства во последните 20 години во Јапонија, претходно бил осуден за кражба и бил на лекување поради ментална болест, пренесе ...

23 жртви во пиромански напад врз јапонско аниме студио

Радио МОФ - 18.07.2019

Најмалку 23 лица се мртви, а десетици повредени по пожар во анимациско студио во Кјото, Јапонија за кој надлежните се сомневаат дека е подметнат. Локалните медиуми ја цитираат полицијата која соопштила дека утрово, во студиото за анимации во Кјото, ...

Најмалку 13 мртви во подметнатиот пожар во студиото за анимација во Кјото

Сакам да кажам - 18.07.2019

Најмалку 13 луѓе загинаа, а десетици се повредени во пожарот што избувна во студиото за анимација во јапонскиот град Кјото. Локалните медиуми објавија дека пожарот најверојатно е подметнат од мажот кој утрово упаднал во студиото и потоа го испрскал ...

(ВИДЕО) Бројот на жртвите во пожарот во студиото во Кјото засега зголемен на 24

Нетпрес - 18.07.2019

Во пожарот за кој полицијата се сомнева дека е подметнат во студио за анимација во јапонскиот град Кјото во четвртокот наутро, загинале најмалку 24 луше, објави јавната телевизиска мрежа NHK повикувајќи се на локалните власти.

(Видео) Бројот на жртви во пожарот во студиото за анимација во Јапонија се искачи на 23

Макфакс - 18.07.2019

Бројот на жртви во подметнатиот пожар во познатото јапонско студио за анимација во Кјото порасна на 23, објави Би-би-си. Постои сомнение дека уште 18 лица останале заробени во огнената стихија која ја зафати зградата на три ката.

Најмалку 12 мртви во пожар во јапонско студио за анимација

Нетпрес - 18.07.2019

Најмалку 12 луѓе се најдени без знаци на живот од пожарнмикарите во четвртокот откако го изгаснале пожарот кој избувнал во студио за анимација во јапонскиот град Кјото, објави јапонската новинска агенција Kyodo, а постојат индиции дека станува збор ...

Подметнат пожар во студио за анимација во Јапонија, најмалку 12 мртви

Макфакс - 18.07.2019

Најмалку 12 загинаа, а 35 се повредени во пожар што избувна во студиото за анимација „Кјото Анимејшн“ во западниот јапонски град Кјото. Состојбата на 10 лица е критична, а се стравува дека уште 18 луѓе се заробени во трикатната зграда.

Пожар во анимациско студио во Јапонија, еден загинат, 37 повредени

Локално - 18.07.2019

Најмалку едно лице загина, а 37 се повредени во пожар што избувна во студио за анимација во западниот јапонски град Кјото, објавија новинските агенции, повикувајќи се на пожарникари и локални медиуми. Десетмина од повредените се во тешка состојба.

Ги запалил живи оти му го украле проектот

Н.Македонија - 19.07.2019

Четириесет и едногодишниот маж кој е осомничен дека го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, Јапонија, во кој загинаа најмалку 33 лица, рече дека го сторил тоа од одмазда. – Осомничениот наведе дека тоа го сторил од одмазда затоа што ...

Украдена идеја за проект го натерала да подметне пожар, загинаа 33 лица во Јапонија

+инфо - 19.07.2019

Лицето кое го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, во кој загинаа најмалку 33 лица, рече дека го сторил тоа од одмазда. Според 41-годишниот човек, студиото му украло идејата за проект, соопшти полицијата и додаде дека во моментов се ...

При пожар во јапонско студио за анимација загинаа најмалку 33 лица

Точка - 18.07.2019

Најмалку 33 лица загинаа во Кјото во подметнат пожар во студио за анимација, објави мрежата НХК, повикувајќи се на локалните власти. Пожарникарите пронашле многу тела на вториот кат од студиото „Кјото анимејшн“, а се верува дека кога избувнал ...

Најмалку 20 загинати во пожар во филмско студио во Јапонија

ММС - 18.07.2019

Најмалку 30 луѓе изгореа во пожар во филмско студио во Јапонија. Јапонските власти стравуваат дека бројот на загинати во пожарот во филмско студио во градот Кјото би можело да надмине 30. Досега е потврдена смртта на 20 лица, но неофицијални ...

Пожар во студио за анимации во Кјото, најмалку 23 мртви

Република - 18.07.2019

Најмалку 23 лица се мртви, а десетици се повредени откако изби пожар во анимациско студио во Кјото, Јапонија. Пожарот наводно бил подметнат. Локалните медиуми ја цитираа полицијата дека маж во средата изутрина провалил во студиото „Кјото анимејшн“.

Во подметнатиот пожар во студиото во Јапонија загинаа 33 лица

+инфо - 18.07.2019

Бројот на жртви во пожарот во зградата на студиото за анимација „Кјото енимејшн“ во западниот јапонски град Кјото нарасна на 33 лица и се верува дека веќе нема исчезнати лица, соопштија властите.

Подметнувачот на пожарот во студиото за анимации во Јапонија имал ментални проблеми

Н.Македонија - 19.07.2019

Осомничениот за подметнување пожар во студиото за анимации, при што загинаа 33 луѓе, во едно од најлошите масовни убиства во последните 20 години во Јапонија, претходно бил осуден за кражба и бил на лекување поради ментална болест, пренесе ...

23 жртви во пиромански напад врз јапонско аниме студио

iPortal - 18.07.2019

Најмалку 23 лица се мртви, а десетици повредени по пожар во анимациско студио во Кјото, Јапонија за кој надлежните се сомневаат дека е подметнат. Локалните медиуми ја цитираат полицијата која соопштила дека утрово, во студиото за анимации во Кјото, ...

Најмалку 13 мртви во подметнатиот пожар во студиото за анимација во Кјото

Тера - 18.07.2019

Најмалку 13 луѓе загинаа, а десетици се повредени во пожарот што избувна во студиото за анимација во јапонскиот град Кјото. Локалните медиуми објавија дека пожарот најверојатно е подметнат од мажот кој утрово упаднал во студиото и потоа го испрскал ...

Бројот на жртви во пожарот во студиото во Јапонија се искачи на 23

Н.Македонија - 18.07.2019

Бројот на жртви во подметнатиот пожар во познатото јапонско студио за анимација во Кјото порасна на 23, објави Би-би-си. Постои сомнение дека уште 18 лица останале заробени во огнената стихија.

Најмалку 12 мртви во пожар во јапонско студио за анимација

Точка - 18.07.2019

Најмалку 12 луѓе се најдени без знаци на живот од пожарнмикарите во четвртокот откако го изгаснале пожарот кој избувнал во студио за анимација во јапонскиот град Кјото, објави јапонската новинска агенција Kyodo, а постојат индиции дека станува збор ...

Голем ПОЖАР во анимациско студио во Јапонија: 37 повредени, има и жртви

Слободен Печат - 18.07.2019

Според првичните информации, станува збор за подметнат пожар. Најмалку едно лице загина, а 37 се повредени во пожар што избувна во студио за анимација во западниот јапонски град Кјото, објавија новинските агенции, повикувајќи се на пожарникари и ...

Осомничениот го запалил студиото за анимација во Кјото зошто му украле идеја

Точка - 19.07.2019

Четириесет и едногодишниот маж кој е осомничен дека го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, Јапонија, во кој загинаа најмалку 33 лица, рече дека го сторил тоа од одмазда. „Осомничениот наведе дека тоа го сторил од одмазда затоа што ...

Загинаа најмалку 33 лица поради одмазда: Познато е зошто беше запалено студиото за анимација

Курир - 19.07.2019

Лицето кое го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, во кој загинаа најмалку 33 лица, рече дека го сторил тоа од одмазда. Според 41-годишниот човек, студиото му украло идејата за проект, соопшти полицијата и додаде дека во моментов се ...

При пожарот во јапонското студио за анимација загинаа најмалку 33 лица

Н.Македонија - 18.07.2019

Најмалку 33 лица загинаа во Кјото во подметнат пожар во студио за анимација, објави мрежата НХК, повикувајќи се на локалните власти. Пожарникарите пронашле многу тела на вториот кат од студиото „Кјото анимејшн“, а се верува дека кога избувнал ...

Во подметнатиот пожар во Јапонија загинаа 33 лица

Вечер - 18.07.2019

Бројот на жртви во пожарот во зградата на студиото за анимација „Кјото енимејшн“ во западниот јапонски град Кјото нарасна на 33 лица и се верува дека веќе нема исчезнати лица, соопштија властите.

Човекот кој го запали студиото во Јапонија е ментално болен

Скопје1 - 19.07.2019

Осомничениот за подметнување пожар во студиото за анимации, при што загинаа 33 луѓе, во едно од најлошите масовни убиства во последните 20 години во Јапонија, претходно бил осуден за кражба и бил на лекување поради ментална болест, пренесе ...

Бројот на жртви во пожарот во студиото за анимација во Јапонија се искачи на 23

Точка - 18.07.2019

Бројот на жртви во подметнатиот пожар во познатото јапонско студио за анимација во Кјото порасна на 23, објави Би-би-си. Постои сомнение дека уште 18 лица останале заробени во огнената стихија која ја зафати зградата на три ката.

Пожар во анимациско студио во Јапонија, еден загинат, 37 повредени

А1 On - 18.07.2019

Најмалку едно лице загина, а 37 се повредени во пожар што избувна во студио за анимација во западниот јапонски град Кјото, објавија новинските агенции, повикувајќи се на пожарникари и локални медиуми. Десетмина од повредените се во тешка состојба.

Осомничениот го запалил студиото за анимација во Кјото зошто му украле идеја

Centar - 19.07.2019

Четириесет и едногодишниот маж кој е осомничен дека го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, Јапонија, во кој загинаа најмалку 33 лица, рече дека го сторил тоа од одмазда. „Осомничениот наведе дека тоа го сторил од одмазда затоа што ...

Студиото за анимација во Јапонија било запалено поради украдена идеја

Сител - 19.07.2019

Лицето кое го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, во кој загинаа најмалку 33 лица, рече дека го сторил тоа од одмазда. Според 41-годишниот човек, студиото му украло идејата за проект, соопшти полицијата и додаде дека во моментов се ...

Во подметнатиот пожар во студиото во Јапонија загинаа 33 лица

Курир - 18.07.2019

Бројот на жртви во пожарот во зградата на студиото за анимација „Кјото енимејшн“ во западниот јапонски град Кјото нарасна на 33 лица и се верува дека веќе нема исчезнати лица, соопштија властите.

Пожар во анимациско студио во Јапонија, еден загинат, 37 повредени

+инфо - 18.07.2019

Најмалку едно лице загина, а 37 се повредени во пожар што избувна во студио за анимација во западниот јапонски град Кјото, објавија новинските агенции, повикувајќи се на пожарникари и локални медиуми. Десетмина од повредените се во тешка состојба.

Студиото за анимација во Јапонија било запалено поради украдена идеја

Опсервер - 19.07.2019

Лицето кое го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, во кој загинаа најмалку 33 лица, рече дека го сторил тоа од одмазда. Според 41-годишниот човек, студиото му украло идејата за проект, соопшти полицијата и додаде дека во моментов се ...

Во подметнатиот пожар во Јапонија загинаа 33 лица (ДПЛ)

Либертас - 18.07.2019

Претставникот на пожарникарската служба на Кјото, Казухиро Хајаџи, изјави дека 36 лица се повредени, од кои 10 се наоѓаат во критична здравствена состојба. Според Хајаџи, пожарникарите на последниот трети кат од зградата пронашле најголем дел од ...

Пожар во анимациско студио во Јапонија, еден загинат, 37 повредени

Либертас - 18.07.2019

Десетмина од повредените се во тешка состојба. Според првичните информации, станува збор за подметнат пожар од страна на едно лице кое истурило запаллива течност. Подметнувачот е уапсен. Пожарот избувна околу 10 часот и 30 минути по локално време во ...

Студиото за анимација во Кјото било запалено поради украдена идеја

24Инфо - 19.07.2019

Лицето кое го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, во кој загинаа најмалку 33 лица, рече дека го сторил тоа од одмазда. Според 41-годишниот човек, студиото му украло идејата за проект, соопшти полицијата и додаде дека во моментов се ...

Во подметнатиот пожар во Јапонија загинаа 33 лица

Нова ТВ - 18.07.2019

Бројот на жртви во пожарот во зградата на студиото за анимација „Кјото енимејшн“ во западниот јапонски град Кјото нарасна на 33 лица и се верува дека веќе нема исчезнати лица, соопштија властите.

Пожар во студио за анимиран филм во Јапонија, загинаа 23 лица

ТВ21 - 18.07.2019

Пожарот избувна околу 10 часот и 30 минути по локално време во трикатната зграда на компанијата „Кјото Анимејшн“, која произведува едни од најуспешните телевизиски анимациски ...

Пожар во анимациско студио во Јапонија, еден загинат, 37 повредени

Опсервер - 18.07.2019

Најмалку едно лице загина, а 37 се повредени во пожар што избувна во студио за анимација во западниот јапонски град Кјото, објавија новинските агенции, повикувајќи се на пожарникари и локални медиуми. Десетмина од повредените се во тешка состојба.

Студиото за анимација во Јапонија било запалено поради украдена идеја

Либертас - 19.07.2019

Лицето кое го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, во кој загинаа најмалку 33 лица, рече дека го сторил тоа од одмазда. Според 41-годишниот човек, студиото му украло идејата за проект, соопшти полицијата и додаде дека во моментов се ...

Во подметнатиот пожар во Јапонија загинаа 33 лица

1tv - 18.07.2019

Бројот на жртви во пожарот во зградата на студиото за анимација „Кјото енимејшн“ во западниот јапонски град Кјото нарасна на 33 лица и се верува дека веќе нема исчезнати лица, соопштија властите.