Академија ФМП ја продлабочи кризата на Еуро Никел

Gol.mk - 24.10.2021

Екипата на Академија ФМП ја потврди победата од претходното коло и овој пат на домашно тло славеше над Еуро Никел (80-65) кој важи за една од екипите со претенденции за висок пласман во нашата елита.

Гостивар го  здроби Работнички, ТФТ е нов лидер

Слободен Печат - 23.10.2021

Кошаркарите на Гостивар му го нанесоа првиот пораз на Работнички во новата сезона во Првата лига откако на домашен терен алавеа со убедливи 91:65 . Гостиварци имаа фуриозен старт и по неполни четири минути игра имаа предност од 16:2.

Гостивар со лекција за Работнички, победи и за ТФТ и Академија ФМП

Дерби - 23.10.2021

Гостивар на домашен терен му го нанесе првиот пораз на Работнички сезонава, а тоа го направи на убедлив начин, со победа со резултат 91:65. Ворку реализирал 24, а Ефремовски и Тодоровиќ 13 поени во триумфот на Гостивар, додека кај Работнички ...

Еуро Никел се „лизна“ на гостувањето кај ФМП Академија

Екипа - 23.10.2021

Кошаркарите на ФМП Академија стигнаа до помалку изненадувачки висок триумф над Еуро Никел со 80-65 во 4. коло од Првата лига на Македонија. Домаќините одиграа неверојатна прва четвртина која ја добија со плус петнаесет 27-12.

Гостивар му го нанесе првиот пораз на Работнички, ФМП подобар од Еуро Никел

Дриблинг - 23.10.2021

Кошаркарите на Гостивар остваорија голема победа на домашен терен, откако го совладаа Работнички со 91:65 во 4 коло од Првата лигата. Домаќините одиграа одлично во текот на целиот натпревар а завршниот удар го зададоа во последната четвртина.

Академија ФМП ја продлабочи кризата во Еуро Никел

SportSport - 23.10.2021

Екипата на Еуро Никел влезе во црна серија, поточно три порази едно по друго. Кавадарчани кои добро ја отворија сезоната, сега не можат да најдат излез, не можат да ја пронајдат вистинската форма.

Гостивар со „газење“ прв го начна Работнички, ТФТ ќе прокоцкаше плус 25!

Sport 1 - 23.10.2021

Кошаркарите на Гостивар му го нанесоа првиот пораз на Работнички во новата сезона и тоа буквално со „газење“ совладувајќи го големиот ривал со 91-65. Конечниот епилог веќе беше познат по само неколку минути игра, со оглед што домашните почнаа ...