TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски во Белград: Односите меѓу Македонија и Србија никогаш не биле подобри

Слободен Печат - 31.03.2023

Официјалната посета на Ковачевски почна со средба со српскиот претседател Александар Вучиќ со кого го потврдиле долгогодишното партнерство и пријателство меѓу двете земји, отсликано преку постојаната заемна поддршка за клучни прашања и за предизвици ...

Ковачевски на средба со Вучиќ во Белград

Р.С.Европа

Премиерот Ковачевски во Белград пречекан со највисоки државни и воени почести

Centar

Ковачевски и Вучиќ разговараа за побрза интеграција во европскиот пазар

Независен

Ковачевски утре во Белград на средби со Вучиќ и Брнабиќ

Канал5

Ковачевски утре во Белград на средби со Вучиќ и Брнабиќ

Либертас

Ковачевски утре во Белград на средби со Вучиќ и Брнабиќ

Бриф

MakPress ТВ21 Вечер Прес Република Lider Република Frontline

Ковачевски ја заврши посетата на Србија, Ѓедовиќ го придружуваше до аеродромот

Локално - 01.04.2023

Министерката за рударство и енергетика, Дубравка Ѓедовиќ денеска до „Никола Тесла“ ја испрати делегацијата на Владата на Република Северна Македонија предводена од премиерот Димитар Ковачевски, кој престојуваше во официјална посета на Република ...

Заедничка прес-конференција на премиерите Димитар Ковачевски и Ана Брнабиќ (во живо)

Во Центар

Македонската и српската Влада ќе потпишат меморандуми за соработка во рударството и енергетиката, за подобар проток на лица и стоки и електронски систем за патарина

Во Центар

Македонската и српската Влада ќе потпишат меморандуми за соработка во рударството и енергетиката, за подобар проток на лица и стоки и електронски систем за патарина

Бриф

Македонската и српската Влада ќе потпишат меморандуми за соработка во рударството и енергетиката, за подобар проток на лица и стоки и електронски систем за патарина

Либертас

Ковачевски пристигна во Белград: Мојата посета ја започнувам со пријатна заедничка прошетка со Вучиќ и Брнабиќ покрај Сава

Frontline

Македонската и српската Влада ќе потпишат меморандуми за соработка во рамки на иницијативата Отворен Балкан

Вечер Прес

CivilMedia Нова ТВ Независен Опсервер MakPress Опсервер МКД Либертас

Владите на С Македонија и Србија потпишаа договори во кои фокусот е на интересот на граѓаните и економиите на двете ...

360 степени - 31.03.2023

Документите кои беа потпишани се во насока на натамошно приближување на двете држави, економии и народи, а кои што произлегуваат од потпишаните договори за Отворен Балкан Во присуство на премиерката на Србија, Ана Брнабиќ и премиерот Димитар ...

Владите на Србија и Северна Македонија потпишаа билатерални документи: Во фокус интересот на граѓаните и економиите на двете земји

Мета

Потпишани билатерални документи помеѓу владите на Србија и Северна Македонија – во фокус интересот на граѓаните и економиите на двете земји

4NEWS

Потпишани билатерални документи – во фокус интересот на граѓаните и економиите на Србија и Северна Македонија

Frontline

Потпишани билатерални документи помеѓу владите на Србија и Северна Македонија – во фокус интересот на граѓаните и економиите на двете земји

Centar

Потпишани билатерални документи со Србија, во фокус интересот на граѓаните и економиите на двете земји

Макфакс

Во Белград потпишани билатерални документи произлезени од Отворен Балкан

МКД

CivilMedia Press24 Lider MTM Точка 24Инфо

Спасовски и Гашиќ во Белград потпишаа Меморандум помеѓу Владите на Македонија и Србија, кој ќе го олесни движењето на ...

Курир - 31.03.2023

Денеска во Белград, Република Србија министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во рамки на официјалната посета на Република Србија, како дел од владината делегација, заедно со својот хомолог, министерот за внатрешни работи на Република Србија, ...

С. Македонија и Србија потпишаа договор за полесно движење на лица и стоки преку границата

Локално

Спасовски и Гашиќ потпишаа меморандум, кој ќе го олесни движењето на лица и стоки преку државната граница

Макфакс

Спасовски и Гашиќ во Белград потпишаа Меморандум за олеснување на движењето на лица и стоки преку државната граница

Нетпрес

Спасовски и Гашиќ потпишаа Меморандум кој ќе го олесни движењето на лица и стоки преку државната граница

Press24

Спасовски и Гашиќ во Белград потпишаа меморандум за олеснување на движењето на лица и стоки преку државната граница

Бриф

Србија и Македонија ќе го олеснуваат преминот на границите, особено на Табановце-Прешево

еМагазин

Нова ТВ Вечер Прес Centar