TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Проговорил таткото на Меган Маркл:„Љубоморен сум на принцот Чарлс – станав фуснота во најубавиот момент во ...

Екран - 18.06.2018

Таткото на Меган Маркл, Томас, кој ја пропуштил венчавката на својата ќерка за принцот Хари го дал првото телевизиско интервју. Во разговор за „Good Morning Britain“ (Добро утро Британијо) рекол дека бил многу горд на Меган и дека му е жал што не ...

Меган Маркл и принцот Хари присуствуваа на свадбата на внуката на принцезата Дијана

ЗаЗабава - 18.06.2018

Меган Маркл и принцот Хари беа гости на свадбата на неговата братучеда Селија МекКоркодејл.Војвотката и војводата на Сасекс пристигнаа на свеченоста фатени за раце и насмеани. За оваа пригода, 36-годишната претставничка на британското кралско ...

Принцеза Софија или Меган Маркл?

Fashionel - 18.06.2018

Денешниот стилски двобој го посветуваме на две дами од две кралски семејства - принцезата Софија од Шведска и Меган Маркл. Имено, принцезата од Шведска неодамна се појави на еден музички настан во родната земја во смарагдно зелен фустан кој ...

Томас Маркл го предупреди Хари: Да не си кренал рака на неа!

+инфо - 18.06.2018

Томас Маркл гостувал во емисијата „Добро утро, Британија“ каде што зборувал за венчавката на својата ќерка со принцот Хари и за зборовите што му ги упатил на принцот пред да му даде благослов.

Таткото на Меган Маркл открива: Принцот Хари ми рече да му дадам шанса на Трамп! Мислам дека го поддржува

Точка - 18.06.2018

Томас Маркл, таткото на Меган Маркл, откри дека британскиот принц Хари го замолил „да му даде шанса на Трамп“, што според многумина значи дека принцот го поддржува американскиот претседател.

Таткото на Меган Маркл открил каков однос има со зетот: „Вети ми дека никогаш нема да кренеш рака на ќерка ми!“

Убавина и Здравје - 18.06.2018

Таткото на војвотката Меган се покајал за своите грешки од минатото Таткото на војвотката Меган Маркл, Томас Маркл, пред неколку дена го имаше своето прво телевизиско интервју и тоа за големиот Пирс Морган во емисијата „Good Morning Britain“.

Томас Маркл: „Тато, имам ново момче. Принцот Хари“

Fashionel - 18.06.2018

Томас Маркл, таткото на Војвотката од Сасекс, Меган Маркл за прв пат јавно проговори за неговата ќерка и принцот Хари и зошто не можел да присуствува на нивната венчавка. Во ексклузивното интервју за Good Morning Britain, тој говори за операцијата ...

Принцот Чарлс има необичен прекар за Меган Маркл

Либертас - 18.06.2018

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се многу блиски, и тоа беше јасно уште кога свекорот ја испрати поранешната глумица до олтарот на нејзината свадба со неговиот син Хари. Сега протече уште еден детал што го потврдува сето тоа.

Кралското семејство ѝ забрани на Меган морска храна

Репортер - 18.06.2018

Меган Маркл е сега полнопрвен член на кралското семејство и тоа значи дека ќе мора да се откаже од своите навики, но и од омилената храна. Меган ќе мора да се придржува кон строгите правила на исхрана по свадбата со принцот Хари.

Инспирација за елегантен изглед: Меган Маркл во прекрасен фустан на Оскар де ла Рента

Ladybook - 18.06.2018

Некои се воодушевени од нејзиниот моден избор, додека пак некои го осудуваат нејзиниот изглед. Сепак, војвотката од Сасекс беше во центарот на вниманието на свадбата на внуката на принцезата Дијана.

Исповед на таткото на Меган Маркл: „Ме боли што не присуствував на свадбата на ќерка ми“

Црнобело - 18.06.2018

73-годишниот татко на Војвотката од Сасекс постојано привлекува медиумско внимание на себе. Томас Маркл конечно го прекина молкот за неговото неприсуство на свадбата на ќерка му Меган Маркл со принцот Хари.

Не престанува да ја бламира: Таткото на Меган Маркл открива како Хари ја запросил

Хитпортал - 18.06.2018

Томас Маркл, таткото на актерката Меган Маркл која неодамна се омажи за принцот Хари, во интервју проговори за моментот кога принцот ја запросил неговата ќерка. Томас конечно го прекина молкот за неговото неприсуство на свадбата на ќерка му Меган ...

Меган Маркл во лежерен фустан и невестинските штикли, на венчавка кај внуката на принцезата Дијана (фото)

Црнобело - 18.06.2018

Војводата и Војвотката од Сасекс викендов присуствуваа на венчавката на внуката на принцезата Дијана. 36-годишната Меган и 33-годишниот Хари изгледаа среќни на семејната, интимна церемонија која се одржа Сент Ендру и Сент Мари црквата во Линколншир.

Таткото на Меган прозборе за односот со кралското семејство

Локално - 18.06.2018

Таткото на Меган, Томас Маркл си го отвори срцето и раскажа за медиумите што чувствува. Вели дека е пресреќен за неговата ќерка, и горд на нејзините успеси. Се извини за досегашните скандали поврзани со неговото име и му се заблагодари на Принцот ...

„Вети ми дека нема никогаш да кренеш рака на ќерка ми“ му рекол Томас Маркл на Принцот Хари

Среќа.mk - 18.06.2018

За прв пат после венчавката на Меган и Хари, сега Војводката и Војводата од Сасекс, проговори нејзниот татко Томас Маркл за кој имаше многу шпекулации пред свадбата. „Ти си џентлмен, само вети ми дека нема никогаш да кренеш рака на ќерка ми“ му ...

Маркл во креација на Оскар де ла Рената

Локално - 18.06.2018

Војвотката од Сасекс викендов изгледаше волшебно на венчавката на внуката на принцезата Дијана.Меган и Хари присуствуваа на церемонијата во Сент Ендру и Сент Мари црквата во Линколншир. Меган избра летен дезен од Oscar de la Renta искомбиниран со ...

(Фото) Меган Маркл во беспрекорен фустан идеален за летна свадба

Женски магазин - 17.06.2018

Неколку недели по нивната сопствена свадба, Меган Маркл и принцот Хари присуствуваа на уште една специјална свадба овој викенд. Војводата и војвотката од Сасекс присуствуваа на венчавката на братучедката на принцот Хари, Селија МекКоркодеј, која се ...

Меган Маркл ќе мора да го почека овој важен настан пред да планира деца

МакМода - 17.06.2018

Според членови на кралското семејство, „новопечената“ кралска двоја – Меган Маркл и принцот Хари, ќе мора да почекаат да помине еден многу важен настан, пред да почнат сериозно да размислуваат на проширување на семејството, односно да имаат деца.

Принцот Чарлс има необичен прекар за Меган Маркл

Локално - 18.06.2018

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се многу блиски, и тоа беше јасно уште кога свекорот ја испрати поранешната глумица до олтарот на нејзината свадба со неговиот син Хари. Сега протече уште еден детал што го потврдува сето тоа.

Ќе мора да се откаже од својата омилена храна

Попара - 18.06.2018

Меган Маркл е сега полнопрвен член на кралското семејство и тоа значи дека ќе мора да се откаже од своите навики, но и од омилената храна. Меган ќе мора да се придржува кон строгите правила на исхрана по свадбата со принцот Хари.

Вети ми дека никогаш нема да кренеш рака на ќерка ми – му рекол Томас Маркл на Принцот Хари

Скопје24 - 18.06.2018

За прв пат после венчавката на Меган и Хари, сега Војводката и Војводата од Сасекс, проговори нејзниот татко Томас Маркл за кој имаше многу шпекулации пред свадбата. „Ти си џентлмен, само вети ми дека нема никогаш да кренеш рака на ќерка ми“ му ...

Принцот Чарлс има необичен прекар за Меган Маркл

Курир - 18.06.2018

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се многу блиски, и тоа беше јасно уште кога свекорот ја испрати поранешната глумица до олтарот на нејзината свадба со неговиот син Хари. Сега протече уште еден детал што го потврдува сето тоа.

Принцот Чарлс има необичен прекар за снаата Меган

Press24 - 18.06.2018

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се многу блиски, и тоа беше јасно уште кога свекорот ја испрати поранешната глумица до олтарот на нејзината свадба со неговиот син Хари. Сега протече уште еден детал што го потврдува сето тоа.

Принцот Чарлс има необичен прекар за Меган Маркл

Среќа.mk - 18.06.2018

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се многу блиски, и тоа беше јасно уште кога свекорот ја испрати поранешната глумица до олтарот на нејзината свадба со неговиот син Хари. Сега протече уште еден детал што го потврдува сето тоа.

Принцот Чарлс има необичен прекар за новата снаа

ЗаЗабава - 18.06.2018

Принцот Чарлс и Меган Маркл се многу блиски, и тоа беше јасно уште кога Чарлс ја испрати Меган до олтарот на свадбата со Хари. Сега протече уште еден детал што го потврдува сето тоа. Принцот Чарлс за Меган има така необичен, но и сентиментален ...

Принцот Чарлс има необичен прекар за Меган Маркл

Популарно - 18.06.2018

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се многу блиски, и тоа беше јасно уште кога свекорот ја испрати поранешната глумица до олтарот на нејзината свадба со неговиот син Хари. Сега протече уште еден детал што го потврдува сето тоа.