TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Xiaomi го најави новиот модел Mi 10T Pro за европскиот пазар

Кајгана - 18.09.2020

Компанијата Xiaomi се подготвува да претстави нов смартфон кој ќе биде достапен и на европскиот пазар. Се работи за моделот Mi 10T Pro со главна камера од 108 MP, батерија од 5.000 mAh и екран со фреквенција на освежување од 144 Hz.

Xiaomi Mi 10T Pro доаѓа во Европа, ќе чини 699 евра

Локално - 18.09.2020

Xiaomi се подготвува да претстави нов паметен телефон кој ќе биде достапен на европскиот пазар. Станува збор за моделите Mi 10T Pro со главна камера од 108 MP, батерија од 5000 mAh и екран со брзина на освежување од 144Hz.

Xiaomi Mi 10T Pro пристигнува во Европа по цена од 699 евра

USB - 18.09.2020

Xiaomi се подготвува да го претстави новиот смартфон, под името Mi 10T Pro. За уредот уште претходно протекоа некои информации, а сега е потврдена и цената на телефонот за пазарите во Европа.

Која ќе биде цената на Xiaomi Mi 10T Pro во Европа?

Телефони.мк - 18.09.2020

Xiaomi наскоро во Европа ќе го лансира новиот моќен смартфон од високата класа Xiaomi Mi 10T Pro кој ќе чини околу 700 евра. Ова е под вообичаените 1000 евра кои треба да ги дадете за премиум модел, но и не е рекордно евтино во споредба со некои ...