TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Анкета: Македонски печалбари: Во државата ќе се вратиме кога ќе добиеме пензија

А1 On - 12.07.2019

Германски, италијански, словенечки регистарски таблички, но внатре македонски државјани, ваква е сликата на граничниот премин Табановце. Деновиве се очекуваат неколку бранови печалбари од западноевропските држави поради летните одмори, информираат ...

ВИДЕО: На Беса ѝ пропадна акцијата за пречек на печалбарите на Табановце

А1 On - 12.07.2019

Акцијата за пречек на печалбарите им пропадна на активистите на Беса, откако од граничната полиција им соопшти дека нивната дозвола за престој не е регулирана. Младите на Беса беа облечени во маици со знакот на партијата и со патриотски капи на ...