TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четврт ден протести: ВМРО-ДПМНЕ протестираше пред МНР

Слободен Печат - 11.06.2021

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест пред Министерството за надворешни работи со барање до власта да каже за што се разговара со Софија во однос на Договорот за пријателство. Членот на ИК, пратеникот Антонијо Милошоски на протестот ги ...

ВМРО-ДПМНЕ денес одржа протест пред Министерството за надворешни работи

ММС

По три дена блокади, ВМРО-ДПМНЕ протестира пред МНР

Р.С.Европа

ВМРО-ДПМНЕ денеска протестираат пред МНР

Канал5

Стоилковски: ВМРО-ДПМНЕ протестира бидејќи Заев тајно ги прифаќа сите барања, кои што Софија ги наметнува да бидат дел од преговарачките рамки на ЕУ

Курир

Стоилковски: По само три дена блокади режимот на Мафијата уплашено реагира на протестите

Република

Стоилковски: ВМРО-ДПМНЕ протестира бидејќи Заев тајно ги прифаќа сите барања на Софија

Lider

Нетпрес еМагазин Expres Вечер Прес еМагазин Курир Нетпрес Lider

СДСМ се уплашени од блокадите на ВМРО-ДПМНЕ затоа што им го разоткриваат предавството

24Инфо - 11.06.2021

СДСМ се уплашени од блокадите на ВМРО-ДПМНЕ затоа што им го разоткриваат предавството. Затоа приведоа и тепаа дете, затоа го кријат документот кој Заев го преговара. Заев мора да каже дали на маса е бугарската декларација и македонската национална ...

Поразени блокадите на Мицкоски, никој не верува во неговите лаги

24Инфо

СДСМ: Освен соработниците на Мицкоски никој друг нема на блокадите на сообраќајниците

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се уплашени од блокадите на ВМРО-ДПМНЕ затоа што им го разоткриваат предавството

MakPress

СДСМ: Поразени блокадите на Мицкоски, никој не верува во неговите лаги

Локално

СДСМ: Поразени блокадите на Мицкоски, никој не верува во неговите лаги

Канал5

СДСМ: Поразени блокадите на Мицкоски

Република

Press24 ТВ21 iPortal MakPress Сител 24Инфо Слободен Печат iPortal

„Бараме народот да знае што се случува“: Опозицијата денеска повторно на протест

Слободен Печат - 10.06.2021

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно организираше двочасовен протест под мотото „Доста е, излези за Македонија“. Во Скопје беа блокирани дел од крстосниците, а, според најавите од партијата, протести требаше да се одржуваат и во 10 други градови.

ВМРО-ДПМНЕ повторно на протест

Press24

„Бараме народот да знае што се случува“: Опозицијата денеска повторно на протест

Либертас

(Галерија) ВМРО-ДПМНЕ трет ден на протест

еМагазин

Пренџов: Никој не му дал овластување на Владо Бучковски да преговара во името на целиот македонски народ

Курир

Пренџов: Никој не му дал овластување на Владо Бучковски да преговара во името на целиот македонски народ

Lider

Трет ден протести на ВМРО-ДПМНЕ: Народот мора да знае што се преговара зад затворени врати

MakPress