TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски: Скопје ја доживеа една од најголемите трансформации во историјата

Вечер Прес - 31.01.2014

ЗАПОЧНА ПРОШИРУВАЊЕТО НА ТРЕТИОТ ДЕЛ ОД "МИТРОПОЛИТ ТЕОДОСИЈ ГОЛОГАНОВ" - Пред само една деценија овој град беше монолитен и полуурбанизиран пример за незаинтересираноста на локалната власт и на ...

Означен стартот на реконструкцијата на булеварот "Митрополит Теодосиј Гологанов"

Алфа - 31.01.2014

Македонската метропола добива уште еден модерен булевар кој за шест месеци се очекува да биде пуштен во употреба. Стартот на реконструкцијата од последната фаза од "Митрополит Теодосиј Гологанов", го ...

За 6 месеци булеварот „Гологанов“ двојно поширок

МРТ - 31.01.2014

Пошироки булевари, помалку нервозни возачи и сообраќаен метеж. Зголемување на бројот на коловозните ленти на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов е од големо значење за сите, но најмногу полза ќе ...

„Гологанов“ почна да се шири кон Тафталиџе

Утрински - 31.01.2014

Со проширувањето булеварот ќе добие четири коловозни летни, по две во секоја насока Во наредниве шест месеци ќе се проширува булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ од раскрсницата со булеварот „8 ...

Започна третата фаза од реконструкцијата на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“

+инфо - 31.01.2014

Започнаа градежните работи за проширување и реконструкција на третиот дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот од крстосницата со булеварот „8 Септември“ до улицата „Московска“.

Булеварот „Теодосиј Гологанов“ за шест месеци целосно проширен

А1 On - 31.01.2014

На булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје денеска започна третата фаза од проширувањето и реконструкцијата на оваа сообраќајница. Оваа фаза ќе опфати реконструкција од крстосницата со ...

ФОТО: „Теодосиј Гологанов“ за шест месеци целосно проширен

Press24 - 31.01.2014

На булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје денеска започна третата фаза од проширувањето и реконструкцијата на оваа сообраќајница. Градежните работи ќе траат околу шест месеци, а на ...

За само 6 месеци „Гологанов“ ќе биде комплетно проширен

Курир - 31.01.2014

За само шест месеци, комплетно ќе биде реконструирана и проширена една од најзначајните сообраќајни артерии во Скопје. Премиерот Никола Груевски, градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски и ...

Почна проширувањето на третиот дел од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

Макфакс - 31.01.2014

Проширувањето и реконструкција на третиот дел од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов, на потегот од крстосницата со булеварот 8.Септември до улицата Московска, почна во петок.

Уште 81 милион денари за реконструкција на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

Нетпрес - 31.01.2014

Премиерот Никола Груевски и градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, денеска го означија стартот на реконструкцијата на последната фаза од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов, која што е една ...

Премиерот Груевски на проширувањето на третиот дел од булеварот „Гологанов“

Press24 - 31.01.2014

Шефот на Владата, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на почетокот на градежните активности за проширување на третиот дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“.

Премиерот и скопскиот градоначалник ќе означат стартот на рекострукцијата на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

Нетпрес - 31.01.2014

Премиерот Никола Груевски и градскиот татко, Коце Трајановски, дека ќе го означат стартот на градежните активности за проширување на третиот дел од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов.

Започна третата фаза од реконструкцијата на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Порта 3 - 31.01.2014

Во наредниве шест месеци ќе се проширува булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ од раскрсницата со булеварот „8 Септември“ до улицата „Московска“ во должина од 1.600 метри.

Булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов се продолжува за 1.600 метри

Н.Македонија - 31.01.2014

На булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов во Скопје денеска започна третата фаза од проширувањето и реконструкцијата на оваа сообраќајница Оваа фаза ќе опфати реконструкција од крстосницата со ...

Булеварот „Теодосиј Гологанов“ за шест месеци целосно проширен

Сител - 31.01.2014

На булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје денеска започна третата фаза од проширувањето и реконструкцијата на оваа сообраќајница. Оваа фаза ќе опфати реконструкција од крстосницата со ...

Груевски на проширувањето на „Теодосиј Гологанов“

Порта 3 - 31.01.2014

Премиерот Никола Груевски и градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски, ќе го означат почетокот на градежните активности за проширување на третиот дел од булеварот „Митрополит Теодосиј ...

Булеварот „Теодосиј Гологанов“ за шест месеци целосно проширен

Канал5 - 31.01.2014

На булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје денеска започна третата фаза од проширувањето и реконструкцијата на оваа сообраќајница. Оваа фаза ќе опфати реконструкција од крстосницата со ...

Градот добива уште еден модерен дел од булеварот Теодосиј Гологанов

Локално - 31.01.2014

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски, денеска го означи стартот на реконструкцијата на последната фаза од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов, која што е една од најзначајните делници во ...

Последниот крак од булеварот Гологанов ќе биде готов за 6 месеци

Lider - 31.01.2014

Премиерот Никола Груевски, градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски и градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски, денеска го означија стартот на реконструкцијата на последната фаза од ...

Уште 81 милион денари за реконструкција на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

Точка - 31.01.2014

Премиерот Никола Груевски и градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, денеска го означија стартот на реконструкцијата на последната фаза од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов, која што е една ...

Премиерот и скопскиот градоначалник ќе го означат стартот на рекострукцијата на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

Точка - 31.01.2014

Премиерот Никола Груевски и градскиот татко, Коце Трајановски, дека ќе го означат стартот на градежните активности за проширување на третиот дел од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов.

Булеварот „Теодосиј Гологанов“ целосно проширен за шест месеци

МРТ - 31.01.2014

На булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје денеска започна третата фаза од проширувањето и реконструкцијата на оваа сообраќајница. Оваа фаза ќе опфати реконструкција од крстосницата со ...

Булеварот „Теодосиј Гологанов“ за шест месеци целосно проширен

Телеграф - 31.01.2014

Започна третата фаза од проширувањето и од реконструкцијата на оваа сообраќајница На булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје денеска започна третата фаза од проширувањето и ...

Груевски на проширувањето на третиот дел од „Гологанов“

Курир - 30.01.2014

Градежните работи за проширување на третиот дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, денес официјално ќе започнат на паркингот на поранешната фабрика „Алумина“.

Премиерот го означи проширувањето на булеварот „Теодосиј Гологанов“

Република - 31.01.2014

Градежните работи за проширување на третиот дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, денес официјално ќе започнат на паркингот на поранешната фабрика „Алумина“.