TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фолксваген развива самостојно електрично такси за лица со посебни потреби

Телефони.мк - 21.10.2021

На DRIVE настанот, Фолксваген го претстави новото електрично возило OnePod, што е шатл за четворица. Сите патници што е тешко да влегуваат во возилата, сега ќе имаат превоз што ќе може да се адаптира според нивните потреби.

ФОЛКСВАГЕН РАЗВИВА САМОВОЗЕЧКО ЕЛЕКТРИЧНО ТАКСИ Ќе вози деца, пензионери и лица со посебни потреби

+инфо - 21.10.2021

Практичноста на возилото ја покажува и можноста за спуштање или подигнување на шасијата, што може автоматски да ја приспособи својата висина според висината на тротоарот – така што патниците во инвалидски колички, како и секој друг, ќе можат ...

(ФОТО) Фолксваген го претставил возилото на иднината – роботски OnePod

Екран - 21.10.2021

Германскиот автомобилски гигант се приклучи на растечката група на производители кои ја гледаат урбаната мобилност на иднината преку автономни повеќенаменски електрични возила. Дали на таксистите ќе се гледа како на професија која постоела во ...

Фолксваген го престави своето електрично „Роботакси“ за градовите на иднината

Канал5 - 21.10.2021

Бројни производители во светот презентираа "паметни" автомобили за градовите на иднината, а во трката се приклучи на Фолксваген со концептот „OnePod“ Возилото ја покажува насоката во која се движи германскиот гигант, кога станува збор за развојот на ...

Возилото на иднината: Роботското такси OnePod на Volkswagen

Кајгана - 21.10.2021

Германскиот автомобилски гигант се приклучи на растечката група на производители кои ја гледаат урбаната мобилност на иднината во автономни повеќенаменски електрични возила. Дали на таксистите ќе се гледа како на професија која постоела во минатото? ...