TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Медведев добро се испоти за да го помине Креси, а потоа призна дека се служел и со психолошка тактика

МКД - 24.01.2022

Данил Медведев се пласираше во четвртфиналето на Австралија опен откако го совлада Американецот, Креси, за оваа тешка победа Русинот употреби и нетениска тактика. Медведев добро го стартуваше мечот, првиот сет го доби со 6-2, а потоа Американецот се ...

ВИДЕО: Елиминирана Халеп, Медведев против Оже-Алијасим на „Австралија опен“

Слободен Печат - 24.01.2022

Вториот тенисер на светот, Данил Медведев се пласираше денеска во четвртфиналето на грен слем турнирот во Мелбурн по победата над Американецот Максим Креси со 6:2, 7:6 (4), 6:7 (4) и 7:5 во меч кој траеше три и пол часа.

Медведев загуби сет, ама го „скокна“ Креси за четвртфинале на АО

Gol.mk - 24.01.2022

Првиот носител на турнирот во отсуство на Новак Ѓоковиќ, Данил Медведев одигра според планот и се пласираше во четвртфиналето на Австралија Опен. Рускиот тенисер загуби еден сет, ама го победи Максим Креси од САД со 3-1 и дојде меѓу осумте најдобри.

Медведев загуби сет од Креси, Оже-Алијасим го победи Чилиќ

Макфакс - 24.01.2022

Данил Медведев избори четврт-финале на Австралија опен. Минатогодишниот финалист, за пласман во полу-финалето ќе игра против Феликс Оже-Алијасим. Медведев, се мачеше и нервираше речи три и пол часа против Американецот, Максим Креси (70.

Три чекори за да го симне Ѓоковиќ од тронот на АТП: Три победи го делат од трофеј и позиција број 1

Спортклуб - 24.01.2022

Рускиот тенисер Данил Медведев потешко од очекувањата дојде до победа против тенисерот од Америка, Максим Креси, кој го доби со 3:1 во сетови (6:2, 7:6, 6:7, 7:5) и се пласираше во четвртфиналето.

Медведев по голема борба до осумте најдобри во Мелбурн (ВИДЕО)

Дерби - 24.01.2022

Најдобриот руски тенисер, Данил Медведев мина уште една пречка на првиот грен слем во оваа година Австралија Опен. Медведев беше голем фаворит на дуелот против Максим Креси, статус кој го потврди, но по голема борба која траеше три ипол часа.

ВИДЕО: Медведев во четвртфинале, на три победи до врвот на АТП

Дриблинг - 24.01.2022

Данил Медведев го совлада Максим Креси со 3:1 и со ова се пласираше во четвртфиналето на Австралија Опен. Русинот сега е на три победи до искачување на првото место на АТП листата, каде во моментов е Ѓоковиќ.

Медведев го делат само три победи од врвот на АТП листата

Спортски - 24.01.2022

Русинот Данил Медведев го совлада Американецот Максим Креси со 3:1 во сетови во меч кој траеше три ипол часа. Со овој триумф Медведев се најде на три победи до освојување на вториот гренслем во неговата кариера, но и до првото место кое го држи ...

Медведев на три победи до врвот на Ѓоковиќ

SportMedia - 24.01.2022

Данил Медведев се пласираше во четвртфиналето на Австралија Опен. Рускиот тенисер го совлада Американецот Максим Креси со 3-1 по сетови (6:2, 7:6, 6:7, 7:5) во меч кој траеше три и пол часа.

Медведев го скрши незгодниот Креси, Чилиќ загуби од Оже-Алиасим

Sport 1 - 24.01.2022

Рускиот тенисер Данил Медведев се пласираше во четвртфинале на турнирот во Мелбурн, откако по три ипол часа игра го совлада незгодниот Американец, Максим Креси со 3-1 во сеотви, односно 6-2, 7-6, 6-7 и 7-5.

Медведев со тешка победа над Креси – Чилиќ со пораз се прости од АО

Екипа - 24.01.2022

Не му беше лесно на Данило Медведев во четвртото коло на Отвореното првенство на Австралија. По скоро три и пол часа игра, рускиот тенисер го победи Американецот Максим Креси со 6:2, 7:6, 6:7, 7:5.

Халеп во „аут“, Медведев потешко од очекувањата до четврт-финале на ОП на Австралија

Спортманија - 24.01.2022

Еден од најголемите фаворити за освојување на титулата на Отвореното првенство на Австралија, Данил Медведев потешко од очекувањата, со 3:1 во сетови го совлада Максим Креси. Русинот, кој важеше за голем фаворит, се пласираше во четврт-финалето како ...

МЕДВЕДЕВ ГО НАПАЃА ТРОНОТ: Русинот во четвртфинале на Австралија Опен!

Локално - 24.01.2022

Рускиот тенисер Данил Медведев се пласираше во четвртфиналето на Австралија опен. Русинот по четири сета славеше над Американецот Максим Креси со 6:2, 6:7, 7:6, 7:5. Да потсетиме, Креси беше најголемото изненадување на овогодинешниот Австралија Опен.

Медведев загуби сет од Креси, Оже-Алијасим го победи Чилиќ

MTM - 24.01.2022

Данил Медведев избори четврт-финале на Австралија опен. Минатогодишниот финалист, за пласман во полу-финалето ќе игра против Феликс Оже-Алијасим. Медведев, се мачеше и нервираше речи три и пол часа против Американецот, Максим Креси (70.

Медведев загуби сет од Креси, Оже-Алијасим го победи Чилиќ

Точка - 24.01.2022

Данил Медведев избори четврт-финале на Австралија опен. Минатогодишниот финалист, за пласман во полу-финалето ќе игра против Феликс Оже-Алијасим. Медведев, се мачеше и нервираше речи три и пол часа против Американецот, Максим Креси (70.

Медведев убедливо до осминафинале на АО

SportMedia - 22.01.2022

Рускиот тенисер Данил Медведев се пласираше во осминафиналето на Австралија опен во Мелбурн, откако денеска го победи Холанѓанецот Ботик ван де Зандшулп со 6:4, 6:4, 6:2. Минатогодишниот финалист во осминафиналето ќе игра против 70.

ВИДЕО: Медведев без мака до осминафинале, елиминација за Баутиста

Дриблинг - 22.01.2022

Еден од главните фаворити за трофејот на Австралија Опен, Данил Медведев обезбеди пласман во осминафиналето откако славеше против Зандшулп од Холандија со 3:0 по сетови 6:4, 6:4 и 6:2. Медведев во осминафиналето ќе игра со Креши кој пак беше подобар ...