TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Јувентус и Интер на „мускули“ обезбедија пласман во четвртфиналето на Купот

Слободен Печат - 13.01.2021

Екипите на Интер и Јувентус обезбедија пласман во наредната рунда од италијанскиот Куп откако вечерва остварија победи дури по продолженијата. Интер ја совлада Фиорентина со 1:2, додека „старата дама“ славеше над Џенова со 3:2.

Јувентус и Џенова ќе играат продолженија – Кулушевски издоминира, голот му е прекрасен, асистенцијата уште подобра (Видео)

Спортманија

ВИДЕО: Деби од соништата – Рафиа е Куп-херојот на Јувентус!

Gol.mk

Деби што ќе го памети засекогаш – Рафија со гол го протна Јувентус во четвртфиналето на купот (Видео)

Спортманија

Јувентус по 120 минути успеа да ја елиминира храбрата Џенова (Видео)

Дерби

Рафија со првиот гол го спаси Јувентус против Џенова

TopSport

ВИДЕО: Јувентус се извади со гол во 105 минута против Џенова, дебитантот Рафиа погоди за четвртфинале на Купот

Дриблинг

24Фудбал Екипа Sport 1 Спортклуб SportMedia Екипа МКД Макфакс

Скандал во Италија – На тројца играчи на Емполи им било забрането да играат против Наполи

Спортманија - 13.01.2021

Истата комисија што му забрани на Наполи да патува во Торино на мечот со Јувентус, сега повторно направи нов циркус, па второлигашот најави жалба Емполи ќе се жали на одлуката на здравствените власти во Неапол, кои им забранија на тројца гостински ...

ВИДЕО: Елмас доби 70 минути – Наполи едвај против второлигашот Емполи

Sport M

Елмас беше стартер во тимот на Гатузо, Наполи се намачи за четвртфинале во Копа Италија (Видео)

Дерби

Наполи добро се испоти за да го победи Емполи во Купот на Италија (ВИДЕО)

24Фудбал

ВИДЕО: Наполи обезбеди четвртфинале во Купот, Лозано постигна гол кој се прераскажува, Елмас доби 70 минути за игра

Дриблинг

ВИДЕО: Елмас доби 70 минути, Наполи се справи со Емполи во Купот

Gol.mk

Наполи се намачи со второлигашот Емполи, Елмас одигра 70 минути

TopSport

Sport 1 SportMedia Екипа Дриблинг Оff.net Спортклуб Sport M Спортски

Лукаку: Не знам зошто ова се случува…

Дерби - 13.01.2021

Интер успеа да слави над Фиорентина со 2-1 и со тоа да обезбеди место во четвртфиналето на Купот на Италија. Голот за триумф го даде Ромелу Лукаку во самата завршница на второто продолжение, а со тоа закажа градска пресметка со Милан во следната ...

Лукаку погоди во 119 минута и го одведе Интер на мегдан против Милан (Видео)

Спортманија

ВИДЕО: Лукаку во 118. минута ја сруши Фиорентина и закажа градско дерби во Купот!

Gol.mk

Лукаку го однесе Интер во четвртфинале на Купот и закажа градско дерби! (ВИДЕО)

Sport 1

Фиорентина го остави Лукаку сам како дух во 119. минута, Интер закажа дуел со Милан (ВИДЕО)

24Фудбал

Резервистот Лукаку му донесе четвртфинале на Интер во Купот на Италија (ВИДЕО)

Дерби

Лукаку во 120-та минута ја елиминира Фиорентина и закажа дуел со Ибра🎥

Спортски

TopSport SportMedia Екипа Дриблинг Кајгана Кајгана МКД Макфакс