TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лајпциг со триумфот во Келн се врати на третото место

Нетпрес - 02.06.2020

Во последниот меч од 29-то коло на германската Бундеслига, РБ Лајпциг со 4:2 славеше на гостувањето кај Клен, со што повторно се врати на третата позиција на првенствената табела. Поведоа домаќинитево 7 минута со голот на Џон Кордона, но во 20 ...

Без јарецот Хенес не му оди на Келн – Лајпциг лесно победи со 4:2 (Видео)

Спортманија - 02.06.2020

Гостите славеа убедливо, а Келн без публика и без својата позната маскота нема победа, откако продолжи германското првенство Лајпциг доминираше и убедливо го победи Келн со 4:2 во последниот меч од 29. коло во Бундеслигата.

Голманот Гулаши му зготви супер асистенција на Вернер (Видео)

Спортманија - 02.06.2020

Унгарецот по германски рецепт, брзо и ефектно дегажираше до вториот стрелец во Бундеслигата, а Лајпциг има предност против Келн Петер Гулаши, голманот на Лајпциг реагираше извонредно на почетокот на второто полувреме и со асистенција до Тимо Вернер ...

ВИДЕО: Тимо Вернер и Олмо му донесоа нови бодови на Лајпциг во Бундес лигата

Дриблинг - 01.06.2020

Фудбалерите на Лајпциг славеа со 4:2 на гостувањето кај Келн во 29 коло од Бундес лигата. Домаќинот го отвори резултатот во 7 минута преку Кордоба, Лајпциг направи пресврт со головите на Шик и Нкунку.

Олмо со прв, Вернер со 25. бундеслигашки гол, Лајпциг со лесна победа од Келн (видео)

TopSport - 01.06.2020

РБ Лајпциг се искачи на третото место во Бундеслигата со девет поени заостанување зад Баерн Минхен, откако во „гол-шоу“ на „Рајненерги“ стигнаа до 4:2 победа над Келн. Домаќините дојдоа до рано водство, кога уште во седмата минута Џон Кордоба го ...

Бундеслигата го доби првиот голман со асистенција во оваа сезона: Шах-мат во режија на Гулачи и Вернер (ВИДЕО)

Дерби - 01.06.2020

Екипата на РБ Лапциг го оправда статусот на фаворит и славеше над Келн со 4-2 во последната средба од 29. рунда во Бундеслигата. Домаќинот се бореше на овој дуел, дури и го отвори резултатот во 7 минута со погодокот на Кордоба, но „биковите“ во овој ...

РБ Лајпциг го однесе пленот од Келн (видео)

SportMedia - 01.06.2020

Есенскиот првак РБ Лајпциг го победи Келн со 4:2 во последниот меч од 29. коло во германската Бундес лига и го продолжи походот кон „салатарата“. Тимот предводен од Јулијан Нагелсман успеа да ги добие „јарците“ на нивен терен со пресврт.

ВИДЕО: РБ Лајпциг ги скроти „јарците“ и се враќа во игра за ЛШ

Gol.mk - 01.06.2020

РБ Лајпциг по неочекуваниот кикс со Херта Берлин се врати на победнички патеки и со сигурна победа кај Келн (2-4) повторно е во игра за едно од местата кои водат во Лигата на шампионите. По реактивацијата на Бундеслигата, Лајпциг е подобар на ...

Нова голеада во Бундеслигата, Лајпциг го победи Келн (ВИДЕО)

24Фудбал - 01.06.2020

Уште еден ефикасен натпревар се одигра во германското првенство, овој пат Лајпциг со 4-2 победи на гостувањето кај Келн. Келн се уште нема победа откако сезоната во Бундеслигата продолжи, овој пат на свој терен загуби од квалитетниот Лајпциг.

Лајпциг го суреди Келн и се врати на третата позиција во Бундеслигата (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.06.2020

Лајпциг денеска славеше со 4-2 на гостувањето кај Келн во 29. коло од германската Бундеслига и така се врати на третата позиција на табелата. Домаќините имаа водство од седмата минута преку Кордоба, но 13 минути подоцна Шик израмни на 1-1, по што ...

Шест гола за 57 минути: Лајпциг на чекор до три бода (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.06.2020

Лајпциг води на гостувањето кај Келн со 4-2 на 30 минути пред крајот на мечот, а досега се играше атрактивен фудбал со дури шест погодоци. Келн поведе во седмата минута, по што се случи пресвртот преку Шик и Нкунку, а Вернер во второто полувреме ...

ВИДЕО: Мат во два потега – голманот асистира, а Вернер погоди со Келн!

Gol.mk - 01.06.2020

РБ Лајпциг постигна интересен погодок на натпреварот против Келн во Бундеслигата, а за истиот да падне учествуваа само две имиња. Во улога на асистент беше голманот Гулаши, а стрелец Вернер.

Келн – Лајпциг: „Јарците“ можат да ги изненадат „биковите“

Спортски - 01.06.2020

Во последниот натпревар од 29-то коло од германската Бундеслига, Келн е домаќин на Лајпциг. Гостите се фаворити, но букмејкерите го потцениле тимот на Келн кој после паузата игра офанзивно, ефикасно и изненади многумина.

Лајпциг ја одредиле цената за Вернер, понуди се уште нема

Макфакс - 31.05.2020

Извршниот директор на РБ Лајпциг Иливер Минцлаф проговорил околу иднината на најдобриот фудбалер во тимот Тимо Вернер. Напаѓачот најчесто се поврзува со Ливерпул и Баерн Минхен. „Нема да го пуштиме за сума помала од 52 милиони фунти (58 милини евра).

Во меч со шест гола, Лајпциг победи во Келн (ВИДЕО)

МКД - 01.06.2020

Уште еден ефикасен натпревар се одигра во германското првенство, овој пат Лајпциг со 4-2 победи на гостувањето кај Келн. Келн се уште нема победа откако сезоната во Бундеслигата продолжи, овој пат на свој терен загуби од квалитетниот Лајпциг.

Олмо со прв, Вернер со 25. бундеслигашки гол, Лајпциг со лесна победа од Келн (видео)

Макфакс - 01.06.2020

РБ Лајпциг се искачи на третото место во Бундеслигата со девет поени заостанување зад Баерн Минхен, откако во „гол-шоу“ на „Рајненерги“ стигнаа до 4:2 победа над Келн. Домаќините дојдоа до рано водство, кога уште во седмата минута Џон Кордоба го ...