TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јокиќ драматично го победи Дончиќ (ВИДЕО)

Екипа - 15.03.2019

Никола Јокиќ со кош буквално во последната секунда му донесе победа на Денвер над Далас од 100-99. Српскиот центар немаше славно издние, средбата ја заврши со само 11 поени, но беше прецизен во клучните моменти.

Јокиќ погоди со звукот на сирената за триумф на Денвер (видео)

SportMedia - 15.03.2019

Српскиот центар Никола Јокиќ постигна кош во последната секунда и донесе победа на својот Денвер над Далас со 100:99. Јокиќ прими топка зад линијата за три поени, тргна напред но пред себе имаше противнички играч, тој успеа некако да ја фрли топката ...

Јокиќ со звукот на сирената го победи Дончиќ (Видео)

TopSport - 15.03.2019

Никола Јокиќ ја реши пресметката помеѓу Денвер Нагетс и Далсс Маверикс со звукот на сирената 100:99. Победничките поени за победа што го постигна Јокиќ, во сенка го фрлија спектакуларното забивање на Лука Дончиќ на пет секунди до крајот на мечот.

Јокиќ со звукот на сирената го победи Дончиќ (Видео)

Макфакс - 15.03.2019

Никола Јокиќ ја реши пресметката помеѓу Денвер Нагетс и Далсс Маверикс со звукот на сирената 100:99. Победничките поени за победа што го постигна Јокиќ, во сенка го фрлија спектакуларното забивање на Лука Дончиќ на пет секунди до крајот на мечот.