TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скандалот во Спортинг добива национални димензии

TopSport - 17.05.2018

Португалската полиција уапси неколку официјални лица на фудбалскиот клуб Спортинг Лисабон поради корупција, откако навивачите на клубот лути влегоа на тренинг-терените на клубот и ги нападнаа играчите.

Повредениот соиграч на Ристовски: Шокиран сум од насилничкото однесување!

Sport 1 - 17.05.2018

Холандскиот напаѓач, Бас Дост, беше еден од фудбалерите кои беа претепани од хулигани во академијата на Спортинг Лисабон. Дост одлучи да зборува за целиот настан и кажа дека е шокиран од насилничкото однесување на хулиганите, а потоа ги поздрави ...

По хулиганските испади: Ристовски и соиграчите од Спортинг Лисабон под строг полициски надзор

Екипа - 17.05.2018

Фудбалерите на Спортинг Лисабон се наоѓаат под строг полициски надзор како дополнителна заштита за нивната безбедност откако беа нападнати од сопствените навивачи, со оглед дека не успеаја да обезбедат пласман во Лигата на шампионите следната сезона.

Ристовски: Добро е фала, спасивме глава!

SportMedia - 17.05.2018

Во понеделникот навечер, Стефан Ристовски и неговите соиграчи од Спортинг Лисабон беа цел на напад од страна на своите фанови . Педесетина навивачи на тимот од Лисабон упаднаа среде тренинг и сакаше да се пресметаат со играчите и со раководството, и ...

Ристовски во шок: Имаме деца и семејства, кои се преплашени

Sport 1 - 16.05.2018

Спортинг Лисабон вчера беше во центарот на вниманието на фудбалската јавност во светот, откако педесетина хулигани влетаа во тренинг кампот на клубот и ги наднаа играчите и стручниот штаб.

Нападнати играчите на Спортинг Лисабон

Алсат-М - 16.05.2018

Во тренинг центарот на Спортинг Лисабон, околу 50 навивачи ги нападнаа стручниот штаб и играчите. Маскирани за да не се познаваат, удраа со стапови и ремени врз тренерот Хорхе Јесус и неколку играчи.

Скандалот во Спортинг добива национални димензии

Макфакс - 17.05.2018

Португалската полиција уапси неколку официјални лица на фудбалскиот клуб Спортинг Лисабон поради корупција, откако навивачите на клубот лути влегоа на тренинг-терените на клубот и ги нападнаа играчите.

Играчите на Спортинг нападнати од хулигани, Ристовски е добар

Оff.net - 16.05.2018

Вчера 50-ина маскирани хулигани, приврзаници на Спортинг влегле во тренинг центарот и ги нападнале играчите и тренерите меѓу кои има ...

Лисабон на нозе: Протест против идиотите во фантомки и поддршка за Дост (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 16.05.2018

Откако тежок инцидент се случи вчера во тренинг-кампот на Спортинг Лисабон, каде член е макеоднскиот репрезентативец Стефан Ристовски, кога хулигани со фантомки ги нападнаа играчите, Лисабон се крена на нозе и синоќа во центарот на градот имаше ...