TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шпанија ни направи услуга, ракометарите ќе играат во полуфиналето на Медитеранските игри

Слободен Печат - 02.07.2022

Ракометната репрезентација на Македонија ќе игра во полуфиналето на Медитеранските игри што се одржуваат во Оран, Алжир, и тоа благодарение на селекцијата на Шпанија. Избраниците на селекторот Кирил Лазаров вчера со 31:22 ја совладаа Турција во ...

Младата чета на Кире Лазаров се пласираше во полуфиналето на Медитеранските игри

Sport M

Благодариме Шпанија – Ракометарите во полуфиналето на Медитеранските игри

Екипа

Полуфинале за Македонија, ракометарите ќе се борат за медал на МИ!

Sport 1

Ракометарите се во полуфинале и ќе играат за медал на МИ!

Gol.mk

Браво: “Децата“ на Лазаров се пласираа во полуфиналето на МИ во Оран!

SportMedia

Македонските ракометари ќе играат во полуфиналето на Медитеранските игри

Во Центар

Sport 1 Опсервер Слободен Печат Sport 1 SportMedia Курир MakPress Во Центар

Ракометарите ќе се борат за медал на Медитеранските игри

TopSport - 02.07.2022

Подмладената македонска ракометна репрезентација ќе се бори за медал на Медитеранските игри кои се одржуваат во Алжир. Пласман во полуфиналето Македонија избори благодарение на убедливата победа на Шпанија над Алжир 31:19.

Шпанија одигра за Македонија, ракометарите против Египет за финале на Медитеранските игри

Фактор

Шпанија го декласира Алжир, Македонија ќе игра полуфинале на Медитеранските игри!

24 Ракомет

Македонија ќе се бори со Алжир за седмо место

24 Ракомет

Македонија даде отпор, но Португалија ги освои бодовите

24 Ракомет

Денеска на терените: Женската репрезентација на двобоj со Португалија

24 Ракомет

Феноменален Петковски, ракометарите ја декласираа Турција, останува можноста за полуфинале на Медитеранските игри!

Екипа

Дерби Спортманија 24 Ракомет 24 Ракомет 24 Ракомет MakPress Sport M Курир

МИ: Ракометарките поразени од Србија

Сител - 01.07.2022

Нашите најдобри ракометарки попладнево се поразени од селекцијата на Србија на МИ во Алжир. Никола Митревски прогласен за најдобар голман во Португалија По поразот од Турција , женската ракометна репрезентација на Македонија денеска е поразена со ...

Ракометарките поразени и од Србија

МКД

Ракометарките во вториот дел паднаа пред налетите на Србија

Gol.mk

МИ: Македонските ракометарки ги загубија шансите за полуфинале

Слободен Печат

Ракометарките издржаа едно полувреме, па убедливо загубија од Србија

Sport 1

МИ 2022: Женската ракометна селекција поразена од Србија

SportMedia

Ракометарките 50 минути рамноправни со Србија, но потклекнаа во финишот за нов пораз на Медитеранските игри

Екипа - 01.07.2022

Македонските ракометарки го доживеаја и вториот пораз во Групата Б на Медитерански игри во Алжир. Во вториот меч на Медитеранските игри ракометарките загубија од Србија со 18-26 (8-10), и покрај тоа што речиси 50 минути беа комплетно рамноправни на ...

Дамите загубија и од Србија на Медитеранските игри

24 Ракомет

Ракометарките попуштија во вториот дел, и претрпеа пораз од Србија на Медитеранските игри

Спортманија

Втор пораз на македонските ракометарки на Медитеранските игри

Во Центар

Македонските ракометарки со пораз од Турција стартуваа на Медитеранските игри

MakPress

Женската ракометна репрезентација загуби и од Србија на Медитеранските игри

Република

Македонските ракометарки со нов пораз

Фокус

Опсервер Курир MakPress