TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мотор го претстави Пешевски: Очекуваме да ни помогне во ЛШ

Gol.mk - 12.07.2018

Македонскиот репрезентативец Жарко Пешевски официјално е претставен како нов ракометар на украинскиот тим Мотор Запорожје. Кружниот напаѓач, кој има 27 години, беше дел од Металург во целата своја кариера, а Мотор е прв друг клуб за него.

Мотор Запорожје го промовираше Жарко Пешевски: Металург засекогаш ќе остане во моето срце

РК Металург - 12.07.2018

Жарко Пешевски, кој во Металург мина 16 години, односно ја мина целата своја досегашна кариера, е промовиран во својот нов клуб – украинскиот Мотор Запорожје. Мотор го претстави Жарко како големо засилување и ги наброја сите негови досегашни ...

Пешевски потпиша за Мотор: Металург засекогаш ќе остане во моето срце

Екипа - 12.07.2018

Жарко Пешевски од денеска и официјално е член на Мотор Запорожје, комплетирајќи го трансферот од редовите на Металург. Одличниот пивот по неколкуте одлични сезони во дресот на „металурзите“ се реши за интернационален предизвик, а од понудите кои ...

Пешевски претставен во Мотор Запорожје

Вечер - 13.07.2018

Македонскиот ракометен репрезентативец Жарко Пешевски и официјално беше претставен како нов ракометар на украинскиот тим Мотор Запорожје. Кружниот напаѓач, кој има 27 години, беше дел од Металург во целата своја кариера, а Мотор е прв друг клуб за ...