TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лоши вести за Милевски, Адеми повторно се повреди

Спортски - 23.09.2021

Македонскиот репрезентативец и член на Динамо Загреб, повторно го повреди бутниот мускул. Адеми на мечот против Оријент во купот на Хрватска се пожали на болка и беше предвреме заменет. Адеми ги пропушти септемвриските квалификациски натпревари ...

Проблеми за Милевски, без Адеми против Лихтенштајн и Германија!?

Слободен Печат - 23.09.2021

Аријан Адеми, повторно би можел поради повреда да не биде во составот на селекторот Благоја Милевски за настапите во квалификациите за Светското првенство 2022. Играчот на Динамо Загреб ги пропушти претходните три натпревари на А селекцијата овој ...

Аријан Адеми ги пропушта и октомвриските квалификации?

Sport 1 - 23.09.2021

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми вчера предвреме го напушти дуелот на Динамо Загреб со Оријент во рамки на хрватскиот фудбалски куп. Фудбалерот од средниот ред се пожалил на повреда на бутниот мускул, а во следните неколку денови ќе се знае ...

Аријан Адеми повторно се повреди!

Екипа - 23.09.2021

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми повторно има проблеми со повреда, потврдија од Динамо Загреб. Тој поради болки во мускулот не можеше да му се стави на располагање на селекторот Благоја Милевски за септемвриските квалификациски натпревари, ...

Македонија и Динамо со нови проблеми, Адеми повторно доживеа повреда

Gol.mk - 23.09.2021

Динамо Загреб ја оправда улогата фаворит против Оријент 1919 и се пласира во 1/16-финалето на Купот на Хрватска. Тренерот Дамир Крзнар беше задоволен од резултатот, но не и од некои случувања на теренот.

Кога е загрижен тренерот на Динамо, загрижен е и македонскиот селектор

Спортманија - 23.09.2021

Нова повреда на Адеми, не се знае дали ќе може да игра против Германија во октомври. Динамо Загреб многу скапо ја плати победата над Ориент во Купот на Хрватска. Се повредија капитенот Адеми и Фрањиќ, а според зборовите на тренерот Крзнар, полоша е ...

Адеми повторно се повреди, би можел да го пропушти дуелот со Германија

24Фудбал - 23.09.2021

Лоша вест за селекторот Милевски, Аријан Адеми синоќа поради повреда беше заменет, деталните тестови ќе покажат дали ќе го пропушти дуелот со Германија. За време на мечот против Оријент во купот на Хрватска, капитенот на Динамо Загреб се пожалил на ...

Проблем за Милевски, Адеми се повреди, неизвесен е за дуелот со Германија

МКД - 23.09.2021

Лоша вест за селекторот Милевски, Аријан Адеми синоќа поради повреда беше заменет, деталните тестови ќе покажат дали ќе го пропушти дуелот со Германија. За време на мечот против Оријент во купот на Хрватска, капитенот на Динамо Загреб се пожалил на ...

Милевски нема среќа: “Лавот“ Адеми повторно повреден!

SportMedia - 23.09.2021

Лоши вести пристигнуваат утринава од Загреб. Капитенот на Динамо и еден од нашите најдобри фудбалери, Аријан Адеми и повторно е повреден. Тој вчера на куп средбата против Оријент предвреме го напушти терено сигнализирајќи дека е повреден во пределот ...

Проблем за Милевски, Адеми повторно се повреди

Точка - 23.09.2021

Аријан Адеми би можел да го пропушти октомвриските натпревари во квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар. Адеми, се повредил вечера, во рамките на 1/16 финалниот натпревар во Купот на Хрватска.

Нова повреда на Адеми

Сител - 23.09.2021

Аријан Адеми би можел да го пропушти октомвриските натпревари во квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар. Адеми, се повредил вечера, во рамките на 1/16 финалниот натпревар во Купот на Хрватска.