TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: Поплавите земаа 4 животи, меѓу нив и 2 деца - реката ги однесе во смрт

Press24 - 12.07.2018

Четири лица, од кои две деца, загинаа откако запрежната кола на која се возеле се превртела во поплавената река на истокот во Романија, соопштиле тамошните власти. Инспекторот за вонредни ситуации соопшти дека бабата, дедото и нивните две внучиња ги ...

Четири лица загинаа во поплави во Романија

Макфакс - 11.07.2018

Најмалку четири лица, од кои две деца, загинаа во поплави во источна Романија, соопштија денеска романските власти. Инспекторатот за вонредни состојби истакна дека се работи за две постари жени и нивните внуци кои во моментот на надоаѓањето на ...

Реката ги однесе во смрт: Поплавите зедоа 4 животи, меѓу нив и 2 деца

Република - 12.07.2018

Четири лица, од кои две деца, загинаа откако запрежната кола на која се возеле се превртела во поплавената река на истокот во Романија, соопштиле тамошните власти. Инспекторот за вонредни ситуации соопшти дека бабата, дедото и нивните две внучиња ги ...

Четири лица загинаа во поплави во Романија

Точка - 11.07.2018

Најмалку четири лица, од кои две деца, загинаа во поплави во источна Романија, соопштија денеска романските власти. Инспекторатот за вонредни состојби истакна дека се работи за две постари жени и нивните внуци кои во моментот на надоаѓањето на ...

Реката ги однесе во смрт: Поплавите зедоа 4 животи, меѓу нив и 2 деца

Сител - 12.07.2018

Четири лица, од кои две деца, загинаа откако запрежната кола на која се возеле се превртела во поплавената река на истокот во Романија, соопштиле тамошните власти. Инспекторот за вонредни ситуации соопшти дека бабата, дедото и нивните две внучиња ги ...

ПОПЛАВИ НА БАЛКАНОТ: Се удавија луѓе меѓу кои и деца

Фактор - 11.07.2018

Најмалку четири лица, од кои две се деца, загинаа во поплави во источна Романија. Спасувачите ја пребарале реката и ги извлекле телата на две 58-годишни жени, четиригодишно момче и седумгодишно девојче.