TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Само три се: Овие хороскопски знаци секогаш го добиваат она што го сакаат

Женски магазин - 16.09.2020

Постојат тврдоглави хороскопски знаци, и хороскопски знаци со голема среќа и такви кои работат ужасно напорно - заедничко за сите нив е што на крајот секогаш го добиваат она што го сакаат.

Жените родени во овие 3 хороскопски знаци се најдобрите сопруги

Скопје24 - 16.09.2020

Хороскопските знаци имаат моќ многу да откријат за нечиј карактер, па така и колку сме добри во врските и бракот. Жените родени во овие знаци се најдобрите сопруги. Рак Кога еднаш ќе ја освоите жената родена во овој знак, таа ќе ве сака безусловно и ...

Најверните мажи се кријат во овие три хороскопски знаци!

Слободен Печат - 16.09.2020

И додека постои голем број на мажи кои не можат да му одолеат на искушението кон некоја друга личност додека се во врска, за овие знакови од зодијакот тоа не претставува никаков проблем. Тие во стапуваат во врска со личност која ја сметаат за своја ...

12 совршени парови според хороскопот

Убавина и Здравје - 16.09.2020

Кои хороскопски знаци се совршен пар? Што велат ѕвездите? Дознајте подолу кои се хороскопските парови создадени за љубовна врска. Овен и Водолија Овие два хороскопски знаци обожаваат авантура.

Најмрачната страна на хороскопските знаци: Брутални до крај, не сте ни свесни на што се подготвени!

Убавина и Здравје - 16.09.2020

Дознајте што се крие од другата страна на маската на секој хороскопски знак Никој не е совршен и секој од нас има мани. Но постојат хороскопски знаци чии негативни страни се изразени до бруталност.

Ова се најпривлечните хороскопски знаци

Точка - 16.09.2020

Некои луѓе веднаш ви оставаат впечаток, понекогаш толку силен што не ви е јасно што ви се случило. Не секој е неодолив за секого, но има некои хороскопски знаци кои имаат повеќе обожаватели од другите.

Најпривлечните хороскопски знаци

Кајгана - 16.09.2020

Некои луѓе едноставно на прв поглед оставаат впечаток, понекогаш толку силен што не ви е јасно што се случува. Не се сите впечатливи и привлечни, но постојат луѓе кои природно умеат да привлечат и задржат нечие внимание.

Не ја заслужуваат вашата доверба: Овие 2 хороскопски знака никогаш не ги исполнуваат нивните ветувања

Нане - 16.09.2020

Кога ветувате дека ќе направите нешто, дали го одржувате зборот? Или, едноставно, се обидувате да задоволите некого да престане да ве вознемирува? Ако се препознаете во второто, за тоа може да биде виновен хороскопот.

Најинтригантниот хороскопски знак: Делува ладно, но …

Локално - 15.09.2020

Најинтригантниот знак во Зодијакот е секако Водолијата. Претставниците на овој знак се перцептивни, способни да ја согледаат ситуацијата од различни агли, што ги прави луѓе кои најдобро ги решаваат проблемите.

Жените родени во овие 3 хороскопски знаци се најдобрите сопруги

iPortal - 16.09.2020

ороскопските знаци имаат моќ многу да откријат за нечиј карактер, па така и колку сме добри во врските и бракот. Жените родени во овие знаци се најдобрите сопруги. Рак Кога еднаш ќе ја освоите жената родена во овој знак, таа ќе ве сака безусловно и ...

Хороскопски знаци кои имаат најдобра меморија

Кајгана - 15.09.2020

Повеќето луѓе познаваат барем една личност која го памети секој детаљ од настан што се случил пред неколку години. Таквите луѓе паметат родендени, имиња, добри и лоши работи, дури и настани кои повеќето луѓе би сакале да ги заборават.

Ова се 2-та најљубоморни хороскопски знаци – Тешко се контролираат и затоа не успеваат во врските

Нане - 15.09.2020

Мала доза на љубомора во врските, па дури и во пријателствата е нормална, но има и такви луѓе што едноставно љубомората ги јаде одвнатре и неретко тешко се справуваат со истата. Полесната форма на љубомора е соодветна и е доказ за постоењето на ...

Кои се трите хороскопски знаци со најдоброто срце ?

Lady - 15.09.2020

Во нашите животи секогаш има животи и ќе има луѓе кои нè воодушевуваат со нашата нељубезност и мора да бидеме вечно среќни со овој факт. Во овој свет каде се повеќе се развива омразата, лошото и теророт, љубезноста е ретко богатство и љубезните и ...