TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нетанјаху во посета на Украина

Р.С.Европа - 19.08.2019

Премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху, на месец пред израелските парламентрани избори, е во посета на Украина, од каде што потекнуваат многу Израелци. Повеќе од милион луѓе од поранешниот Советски сојуз се доселија во Израел по подигнувањето на ...

Сопругата на Нетанјаху приреди скандал, го фрли традиционалното лепче со сол при пречекот во Киев (ВИДЕО)

365 - 19.08.2019

Премиерот на Израел – Бенјамин Нетанјаху, е во посета на Украина, првпат по две децении откако земјата не е посетена од израелски премиер. Посетата е особено симболична бидејќи од Украина потекнуваат голем дел од Израелците – повеќе од 500.000 ...

(Видео) За време на посетата на Украина, сопругата на Нетанјаху одбила да јаде леб и сол

Макфакс - 19.08.2019

Посетата на израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, на Украина не почнала со бонтон-манири, а главен актер била неговата сопруга Сара, според тамошните медиуми. Госпоѓа Нетанјаху првично била незадоволна од однесувањето на персоналот на израелскиот ...

Сопругата на Нетанјаху со скандалозно однесување во Украина (ВИДЕО)

+инфо - 19.08.2019

Посетата на израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху во Украина не почнала на најдобар начин. За тоа виновна била неговата сопруга, тврдат тамошните медиуми. Сара прво се налутила бидејќи помислила дека не била поздравена при обраќање на патниците за ...

ВИДЕО: Сопругата на Нетанјаху го фрли лебот од дочекот во Киев

А1 On - 19.08.2019

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата сопруга Сара во Киев на аеродром ги дочекаа три девојки во традиционална украинска облека со леб и сол. По излегувањето на авионот Нетанјаху скрши дел од лебот по што го изеде.

Скандалозно однесување на сопругата на Нетанјаху во Украина (ВИДЕО)

Слободен Печат - 19.08.2019

Имено, таа прво се налутила бидејќи помислила дека не била поздравена при обраќање на патниците за време на летот. Според медиумите во Украина, посетата на израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху на оваа земја не започнала на најдобар начин, а ...

Сара Нетанјаху правела скандал по скандал во Украина: Прво сакала на сила да влезе во кокпитот, а потоа одбила леб и ...

Точка - 19.08.2019

Посетата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху на Украина не почнала на најдобар начин, а главниот актер била неговата сопруга Сара, тврдат тамошните медиуми. Госпоѓата Нетанјаху прво се налутила бидејќи помислила дека капетанот на летот не ја ...

(Видео) Скандал во Киев: Сопругата на Нетанјаху ги фрли лебот и солта

Независен - 19.08.2019

Во Киев, премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху и неговата сопруга Сара ги пречекаа три девојки во традиционална украинска облека со леб и сол. По излегувањето од авионот Нетанјаху откина парче погача, макна сол и го изеде, пишуваат израелските ...

Скандал: Сопругата на Нетанјаху, за време на посетата на Украина, одбила да јаде леб и сол – го фрли на земја

Скопје1 - 19.08.2019

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата сопруга Сара во Киев на аеродром ги дочекаа три девојки во традиционална украинска облека со леб и сол. Госпоѓата Нетанјаху прво се налутила бидејќи помислила дека капетанот на летот не ја поздравил ...