TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | Кралицата Елизабета им крева телефон само на овие двајца луѓе, ниту синовите не можат да ја добијат

Слободен Печат - 29.11.2021

Британската кралица Елизабета Втора на телефон се јавува само на две лица во Фирмата. „Наводно, кралицата има само две лица со кои најмногу разговара на своите телефони, а очигледно има и мобилен телефон за кој се вели дека е „Самсунг“ опремен со ...

Кралицата Елизабета се јавува на телефон само на две лица

Канал5 - 29.11.2021

Тие можат да стигнат до кралицата од каде било во светот. Кралицата Елизабета Втора им одговара на телефон само на две лица во „Фирмата“. - Наводно, кралицата има две лица со кои најмногу разговара на своите телефони, а очигледно има и мобилен ...

Кралицата Елизабета им крева на телефон само на две личности од „Фирмата“

Таратур - 29.11.2021

Британската кралица Елизабета Втора им одговара на телефон само на две лица во „Фирмата“. – Наводно, кралицата има две лица со кои најмногу разговара на своите телефони, а очигледно има и мобилен телефон за кој се вели дека е опремен со ...

Кој телефон го користи Кралицата Елизабета: Нејзиниот мобилен го има заштитено МИ-6 а таа прима повици од само две лица

Во Центар - 29.11.2021

Кралицата Елизабета Втора користи специјален мобилен телефонкој е заштитен од државната служба MI6. Новинарот Џонатан Сасердоти, кој со години го следи исклучиво животот и настаните поврзани со кралското семејство, во подкастот Royalty Us откри ...

Принцот Чарлс отпатува во земјата што се откажа од кралицата – Бурни реакции и најавени протести

Точка - 29.11.2021

Британскиот принц Чарлс и престолонаследникот на Обединетото Кралство решија да отпатуваат за Барбадос, каде што се одбележува годишнината од ослободувањето од колонијалното владеење, при што кралицата Елизабета Втора ќе престане да биде суверена во ...

Принцот Чарлс отпатува во земјата што се откажа од кралицата - Бурни реакции и најавени протести

MTM - 29.11.2021

Британскиот принц Чарлс и престолонаследникот на Обединетото Кралство решија да отпатуваат за Барбадос, каде што се одбележува годишнината од ослободувањето од колонијалното владеење, при што кралицата Елизабета Втора ќе престане да биде суверена во ...

Кралицата Елизабета повеќе нема да биде шеф на државата! Одлуката е донесена

Во Центар - 29.11.2021

Кралицата Елизабета ќе има една територија помалку кога Барбадос ќе ги прекине врските со Велика Британија следната недела, така што ќе ја смена на кралицата од местото шефот на државата и ќе се прогласат за република.

Барбадос се откажа од кралицата Елизабета: Ја укинуваат монархијата и прогласуваат република

Кумановски м. - 29.11.2021

Британскиот принц Чарлс пристигна во Барбадос во време кога карипската држава се подготвуваше да го прослави основањето на републиката и укинувањето на владеењето на британската кралица како суверена, прекинувајќи ги империјалните врски со ...

Елизабета Втора го повикала своето потесно семејство: Се работи за нејзиното ЗДРАВЈЕ, а пораката била јасна

Попара - 28.11.2021

Не само Британците, туку и обожавателите на „кралското семејство“ ширум Светот во последните недели се загрижени за здравјето на Елизабета Втора 95-годишниот монарх откажа многу официјални состаноци.

Кралицата Елизабета Втора го повикала своето потесно семејство: Се работи за нејзиното ЗДРАВЈЕ, а пораката била јасна

Курир - 29.11.2021

Не само Британците, туку и обожавателите на „кралското семејство“ ширум Светот во последните недели се загрижени за здравјето на Елизабета Втора 95-годишниот монарх откажа многу официјални состаноци.

Кралицата Елизабета Втора го повикала своето потесно семејство, заради нејзиното здравје

Нетпрес - 29.11.2021

Не само Британците, туку и обожавателите на „кралското семејство“ ширум Светот во последните недели се загрижени за здравјето на Елизабета Втора 95-годишниот монарх откажа многу официјални состаноци.

Барбадос станува република, гувернерката Сандра Мејсон ќе ја замени Кралицата Елизабета

Во Центар - 28.11.2021

Барбадос се подготвува да ги прекине сите врски со британската монархија, но предизвиците од понекогаш брутално колонијално минато и влијанието на пандемијата врз туризмот се големи предизвици за карипскиот остров, кој ќе стане најновата република ...

Барбадос станува република, кралицата Елизабета ќе биде заменета од гувернерка

Press24 - 28.11.2021

Бaрбадос се подготвува да ги прекине врските со британската монархија, но наследството од понекогаш бруталното колонијално минато и влијанието на пандемијата врз туризмот се големи предизвици за карипскиот остров, кој ќе стане најновата република во ...