TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брестовац го објави поширокиот список за „акцијата Еуро 2020“

Сител - 05.12.2019

Данило Брестовац, селекторот на машката репрезентација на Македонија, го објави поширокиот список на ракометари кои ќе претендираат за место во националниот тим на Европското првенство. На првиот список на Брестовац за Еуро 202та што во јануари ќе ...

Брестовац го објави поширокиот список за ЕП 2020

МКД - 05.12.2019

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави поширокиот список на ракометери за Европското првенство кое ќе се одржи на почетокот од следната година. Данило Брестовац ги објави адутите за ЕП 2020, селекторот на ...

Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за ЕУРО 2020

Кајгана - 05.12.2019

Селекторот на машката ракометка репрезентација на Македонија денеска објави список на кој се наоѓаат 28 ракометари од кои понатаму ќе треба да ги одбере патниците за претстојното Европско првенство.

Брестовац го објави поширокиот список на повикани ракометари за Европското првенство

Дерби - 05.12.2019

Селекторот на сениорската репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави поширокиот список на повикани ракометари за претстојното Европско првенство што ќе се одржи во Австрија, Шведска и Норвешка Македонија на континенталниот собир ќе ...

Брестовац ги одбра сите расположливи сили за ЕП 2020!

Sport 1 - 05.12.2019

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Данило Брестовац го објави денеска посширокиот список на ракометари за претстојното Европско првенство во Австрија, Шведска и Норвешка, кое ќе се игра во јануари.

Брестовац објави поширок список, Македонија во познат состав на ЕП 2020!

Gol.mk - 05.12.2019

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац, го објави списокот на ракометари на кои ќе смета на Европското првенство (ЕП) кое во 2020 година ќе се игра во повеќе земји.

Брестовац го објави поширокиот список за ЕП 2020

Спортски - 05.12.2019

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за Европското првенство кое ќе се одржи на почетокот на 2020 година. Денес Брестовац објави список од 28 ракометари на кои нема некои поголеми изненадувања.

Без изненадувања – Брестовац со поширок список за ЕП 2020

Екипа - 05.12.2019

Селекторот на македонската репрезентација, Данило Брестовац, го објави поширокиот список од 28 ракометари кои ќе бидат во комбинација за настап на ЕП 2020 во јануари следната година. На списокот на Брестовац нема поголеми изненадувања, а селекторот ...

Еден охридски ракометар на поширокиот список од селекторот Брестовац за ЕП

OhridNews - 05.12.2019

Средниот бек Мартин Манасков се најде на поширокиот список кој селекторот Данило Брестовац го објави денеска за Европското првенство кое ќе се одигра следниот месец во Австрија, Шведска и Норвешка.

Брестовац со поширок список за ЕП: Се враќа Велко Маркоски, Дарко Георгиевски и Мартин Манасков добиваат шанса

SportMedia - 05.12.2019

Најдоброто со што располага македонскиот машки ракомет во моментов се најде на списокот од 28 ракометари на селекторот Данило Брестовац за настап на Европското првенство во јануари следната година.

Брестовац ги отвори картите – одбра 28 ракометари пред ЕП! (ФОТО)

24 Ракомет - 05.12.2019

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Данило Брестовац, го објави првиот список од 28 ракометари, од кои ќе бидат одбрани патниците на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска во јануари.

Дури 28-мина македонски ракометари се кандидати за настап на ЕП

Спортманија - 05.12.2019

Селекторот Брестовац го објави поширокиот список на можни патници за Евро 2020 во јануари. Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, Данило Брестовац, го објави поширокот список на ракометари за престојното ЕП 2020 во Австрија, ...

Брестовац одлучи: Го објави списокот на ракометари за Европското првенство

Спортклуб - 05.12.2019

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Данило Брестовац, го објави поширокот список на ракометари за престојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. Поширок список на ракометари за ЕП 2020 Сениорската репрезентација е во Група Б ...

Брестовац се потпира на проверени сили, со 28 ракометари на подготовките за ЕП

Курир - 05.12.2019

Селекторот на машката ракометна сениорска репрезентација, Данило Брестовац, повика 28 ракометари кои ќе бидат кандидати за настап на Европското првенство во јануари. На листата нема поголеми изненадувања, Брестовац се потпира на проверени сили.

Македонија ќе тестира и против Кувајт

24 Ракомет - 04.12.2019

Покрај веќе договорените контролни натпревари против Словенија и Црна Гора, како и настапот на „Трофеј Карпати“ во Романија, закажани се уште две контроли за машката репрезентација пред настапот на ЕП.

Една од најголемите опасности за Македонија на ЕП доаѓа од Битола

SportMedia - 04.12.2019

Точно уште еден месец и шест дена не делат од новиот настап на македонската ракометна репрезентација на Европското првенство. Нашите момци ќе играат во Виена, во групната фаза силите ќе ги одмерат со Украина, домаќинот Австрија и Чешка.

Седум тест-меча пред настапот на ЕП 2020

Н.Македонија - 04.12.2019

Селекторот на македонската машка ракометна репрезентација Данило Брестовац додаде уште два тест-натпревари, со селекцијата на Кувајт, во подготвителниот план пред настапот на Европското првенство (ЕП) во јануари в година, во Австрија, Норвешка и во ...

Четворица вардарци на списокот на селекторот Данило Брестовац за ЕП 2020

Вардар - 05.12.2019

Селекторот на машката репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави поширокиот список на играчи на кои ќе смета за следното ЕП 2020 во Австрија, Норвешка и Шведска. на тој список има и четири ракометари од Вардар.

Брестовац го објави поширокиот список за ЕП

TopSport - 05.12.2019

Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац, го објави поширокот список на ракометари за престојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. Брестовац на спискот има 28 играчи.

Брестовац го објави поширокиот список за ЕП 2020

Курир - 05.12.2019

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Данило Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за претстојното Европско првенство во Австрија, Шведска и Норвешка, кое ќе се игра во јануари.

Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за ЕП 2020 што ќе се одржи во Австрија, Шведска и Норвешка

СуперСпорт - 05.12.2019

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Данило Брестовац, го објави поширокот список на ракометари за престојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. На списокот нема некои поголеми изненадувања, освен името на Дарко Георгиевски од ...

Брестовац го објави поширокиот список за ЕП

Макфакс - 05.12.2019

Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац, го објави поширокот список на ракометари за престојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. Брестовац на спискот има 28 играчи.

Се наближува Европското првенство, ова е распоредот на Македонија, но и поширокиот список на ракометари

Sport M - 05.12.2019

Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац, го објави поширокот список на ракометари за претстојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. Сениорската репрезентација е во Група Б заедно со Австрија, Чешка и Украина.

Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за ЕП 2020

Вечер Прес - 05.12.2019

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац, го објави поширокиот список од 28 ракометари кои ќе бидат во комбинација за настап на ЕП 2020 во јануари следната година.

Брестовац се потпира на проверени сили – повика 28 ракометари за подготовките за ЕП

Локално - 05.12.2019

Селекторот на машката ракометна сениорска репрезентација, Данило Брестовац, повика 28 ракометари кои ќе бидат кандидати за настап на Европското првенство во јануари. На листата нема поголеми изненадувања, Брестовац се потпира на проверени сили.

Брестовац без изненадувања со списокот на ракометари за ЕП

Слободен Печат - 05.12.2019

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац, го објави поширокиот список од 28 ракометари кои ќе бидат во комбинација за настап на ЕП 2020 во јануари. Селекторот се одлучи за проверени имиња, а скратениот список на играчи ...

Брестовац повика 28 ракометари за подготовките за ЕП

iPortal - 05.12.2019

Селекторот на машката ракометна сениорска репрезентација, Данило Брестовац, повика 28 ракометари кои ќе бидат кандидати за настап на Европското првенство во јануари. На листата нема поголеми изненадувања, Брестовац се потпира на проверени сили.

Селекторот Брестовац со 28 ракометари на подготовките за ЕП

Опсервер - 05.12.2019

Селекторот на машката ракометна сениорска репрезентација, Данило Брестовац, повика 28 ракометари кои ќе бидат кандидати за настап на Европското првенство во јануари. На листата нема поголеми изненадувања, Брестовац се потпира на проверени сили.

Селекторот Брестовац со 28 ракометари на подготовките за ЕП

MakPress - 05.12.2019

Селекторот на машката ракометна сениорска репрезентација, Данило Брестовац, повика 28 ракометари кои ќе бидат кандидати за настап на Европското првенство во јануари. На листата нема поголеми изненадувања, Брестовац се потпира на проверени сили.

Селекторот Брестовац со 28 ракометари на подготовките за ЕП

24 Вести - 05.12.2019

Селекторот на машката ракометна сениорска репрезентација, Данило Брестовац, повика 28 ракометари кои ќе бидат кандидати за настап на Европското првенство во јануари. На листата нема поголеми изненадувања, Брестовац се потпира на проверени сили.