TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПОТОНА РУСКИ ТОВАРЕН БРОД: Пет морнари се спасени, двајца загинаа од 13-члениот екипаж

Фактор - 17.01.2021

Потона руски карго брод крај брегот на турската црноморска провинција Бартин. Медиумите јавуваат дека најмалку пет лица се спасени, но дека двајца членови на екипажот се удавиле. На бродот имало 13 члена на екипажот.

Руски брод потона кај Турција: Двајца загинаа, 5 спасени морнари! (ВИДЕО)

ТВ21 - 17.01.2021

Најмалку пет лица беа спасени, а две загинаа откако 13-член руски товарен брод потона денес покрај брегот на турската црноморска провинција Бартин. „Пет лица беа спасени од руски товарен брод“, рече гувернерот на Бартин, Синан Гунер, како што ...

Пет руски морнари спасени, двајца се удавиле кога потонал бродот

Р.С.Европа - 17.01.2021

Најмалку пет лица се спасени, а две лица загинаа во потонатиот 13-член руски товарен брод крај брегот на турската црноморска провинција Бартин. Од руската Амбасада во Анкара за агенцијата Тасс изјавиле дека дипломатите работат на утврдување на ...

Петмина спасени , двајца удавени членови на екипажот на потонатиот руски брод (ВИДЕО)

Канал5 - 17.01.2021

Најмалку пет лица се спасени, а две загинале кога рускиот товарен брод потона денес покрај брегот на турската црноморска провинција Бартин со 13 членови на екипажот. „Пет лица се спасени од рускиот товарен брод“, рече гувернерот на провинцијата ...

Во Црно Море потона руски товарен брод, најмалку двајца удавени

Фокус - 17.01.2021

Руски товарен брод потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин, соопштија локалните власти. Според првичните информации, најмалку пет лица се спасени, а две лица загинаа. Од руската Амбасада во Анкара за Тасс изјавија дека ...

(Видео) Во Црно Море потона руски товарен брод, најмалку двајца загинати

Макфакс - 17.01.2021

Најмалку пет лица се спасени, а две лица загинаа, oткако руски товарен брод со 13-член екипаж потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин. „Пет лица се спасени од рускиот товарен брод“, изјави гувернерот на Бартин, Синан Гунер, ...

Потона брод во близина на Турција: Спасени пет од 13 членови на екипажот, двајца загинаа

Вечер Прес - 17.01.2021

Руски товарен брод потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин, соопштија локалните власти,потенцирајќи дека е во тек акцијата за спасување на околу 15 члена на екипажот, кои се наоѓаат во чамци во морето.

Руски товарен брод потона во близина на Турција (ВИДЕО)

Канал5 - 17.01.2021

Руски товарен брод потонал крај брегот на турската црноморска провинција Бартин, соопштија локалните власти. Тие велат дека спасувачите работат на спасување на околу 15 члена на екипажот кои се наоѓаат во чамци, заробени на морето.

Потона руски брод крај брегот на Турција, во тек е спасувачка акција

Република - 17.01.2021

Руски товарен брод потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин. Како што соопштија локалните власти,во тек акцијата за спасување на околу 15 члена на екипажот, кои се наоѓаат во чамци во морето.

Руски товарен брод потона во близина на турскиот црноморски брег, во тек е спасувачка акција (ВИДЕО)

МКД - 17.01.2021

Товарен брод кој пловел под руско знаме потона денес во Црното Море кај турскиот брег и во тек е акција на спасување на екипажот. Откако биле забележани остатоци од бродот итно биле испратени службите за спасување за да го спасат 15-члениот екипаж.

Спасени пет руски морнари, двајца починаа по несреќа во турската област

Во Центар - 17.01.2021

Најмалку пет лица беа спасени, а две беа убиени кога 13-член руски товарен брод потона денес покрај брегот на турската црноморска провинција Бартин. Од руската амбасада во Анкара за ТАСС изјавија дека дипломатите работат на откривање на судбината на ...

Турција: Во Црно Море потона руски товарен брод, 15 морнари во чамци чекаат спасувачи

Денешен - 17.01.2021

Руски товарен брод потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин, соопштија локалните власти, потенцирајќи дека е во тек акцијата за спасување на околу 15 члена на екипажот, кои се наоѓаат во чамци во морето.

Петмина руски морнари засега спасени од потонатиот товарен брод, двајца се удавиле

Опсервер - 17.01.2021

– Најмалку пет лица се спасени, а две лица загинаа во потонатиот 13-член руски товарен брод крај брегот на турската црноморска провинција Бартин. -Пет лица се спасени од рускиот товарен брод, изјави гувернерот на Бартин, Синан Гунер, цитиран од ...

Во Црно Море потона руски товарен брод, 15 морнари во чамци чекаат спасувачи

Опсервер - 17.01.2021

– Руски товарен брод потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин, соопштија локалните власти, потенцирајќи дека е во тек акцијата за спасување на околу 15 члена на екипажот, кои се наоѓаат во чамци во морето.

ПОТОНА РУСКИ ТОВАРЕН БРОД – сред Црно Море морнари чекаат спасувачи

Курир - 17.01.2021

Руски товарен брод потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин, соопштија локалните власти, потенцирајќи дека е во тек акцијата за спасување на околу 15 члена на екипажот, кои се наоѓаат во чамци во морето.

Во Црно Море потона руски товарен брод, 15 морнари во чамци чекаат спасувачи

Либертас - 17.01.2021

– Руски товарен брод потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин, соопштија локалните власти, потенцирајќи дека е во тек акцијата за спасување на околу 15 члена на екипажот, кои се наоѓаат во чамци во морето.

Потона руски товарен брод

Р.С.Европа - 17.01.2021

Руски товарен брод потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин, соопштија локалните власти, потенцирајќи дека е во тек акцијата за спасување на околу 15 члена на екипажот, кои се наоѓаат во чамци во морето.

Руски товарен брод потона во близина на Турција

Нетпрес - 17.01.2021

Тие велат дека спасувачите работат на спасување на околу 15 члена на екипажот кои се наоѓаат во чамци, заробени на морето. Гувернерот на Бартин, Синан Гунер, рече дека бродот со сув товар потонал во близина на брегот на регионот Инкуму, додавајќи ...

Петмина руски морнари спасени од потонатиот товарен брод, двајца се удавиле

Слободен Печат - 17.01.2021

Од руската Амбасада во Анкара за Тасс изјавија дека дипломатите работат на утврдување на судбината на екипажот, а причината за несреќата засега е непозната. Најмалку пет лица се спасени, а две лица загинаа во потонатиот 13-член руски товарен брод ...

ВИДЕО: Руски товарен брод потона крај брегот на Турција, двајца морнари се удавиле

А1 On - 17.01.2021

Најмалку пет лица се спасени, а две лица загинаа во потонатиот 13-член руски товарен брод крај брегот на турската црноморска провинција Бартин. -Пет лица се спасени од рускиот товарен брод, изјави гувернерот на Бартин, Синан Гунер, цитиран од ...

Во Црно Море потона руски товарен брод, 15 морнари во чамци чекаат спасувачи

MakPress - 17.01.2021

Руски товарен брод потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин, соопштија локалните власти, потенцирајќи дека е во тек акцијата за спасување на околу 15 члена на екипажот, кои се наоѓаат во чамци во морето.

Петмина руски морнари засега спасени од потонатиот товарен брод, двајца се удавиле

MakPress - 17.01.2021

Најмалку пет лица се спасени, а две лица загинаа во потонатиот 13-член руски товарен брод крај брегот на турската црноморска провинција Бартин. -Пет лица се спасени од рускиот товарен брод, изјави гувернерот на Бартин, Синан Гунер, цитиран од ...

(Видео) Во Црно Море потона руски товарен брод, најмалку двајца загинати

Вечер - 17.01.2021

Најмалку пет лица се спасени, а две лица загинаа, oткако руски товарен брод со 13-член екипаж потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин. „Пет лица се спасени од рускиот товарен брод“, изјави гувернерот на Бартин, Синан Гунер, ...

Петмина руски морнари спасени од потонат брод кај Турција, двајца се удавиле

Кајгана - 17.01.2021

Најмалку пет лица се спасени, а две лица загинаа во потонатиот 13-член руски товарен брод крај брегот на турската црноморска провинција Бартин. „Пет лица се спасени од рускиот товарен брод“, изјави гувернерот на Бартин, Синан Гунер, пренесе ...

Видео: Во Црно Море потона руски товарен брод, најмалку двајца загинати

Точка - 17.01.2021

Најмалку пет лица се спасени, а две лица загинаа, oткако руски товарен брод со 13-член екипаж потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин. „Пет лица се спасени од рускиот товарен брод“, изјави гувернерот на Бартин, Синан Гунер, ...

Во Црно Море потона руски товарен брод, најмалку двајца загинати

Centar - 17.01.2021

Најмалку пет лица се спасени, а две лица загинаа, oткако руски товарен брод со 13-член екипаж потона крај брегот на турската црноморска провинција Бартин. „Пет лица се спасени од рускиот товарен брод“, изјави гувернерот на Бартин, Синан Гунер, ...

(Видео) Петмина руски морнари засега спасени од потонатиот товарен брод, двајца се удавиле

Независен - 17.01.2021

Најмалку пет лица се спасени, а две лица загинаа во потонатиот 13-член руски товарен брод крај брегот на турската црноморска провинција Бартин. -Пет лица се спасени од рускиот товарен брод , изјави гувернерот на Бартин, Синан Гунер, цитиран од ...