TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тереза Меј доаѓа во Македонија за прва посета на британски премиер на Западен Балкан од 1999 година

Сакам да кажам - 16.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј ќе ја нагласи безусловната поддршка на Обединетото кралство на зачувување на европската безбедност и потврдување на европските вредности за време на утрешната посета на Македонија, соопшти Кабинетот на британскиот ...

Сензација и молк: Тереза Меј доаѓа во Скопје!

Фокус - 16.05.2018

Како да го протолкувам молкот за најавената посета на Тереза Меј, ден по разговорите Заев-Ципрас. Да, Тереза Меј доаѓа во Скопје. Но, најважното прашање е зошто доаѓа ? Пишува: Денко Малески Кога највисоките претставници на големите сили не ...

Сојузникот на Меј предупредува: Може да ја изгубиме Северна Ирска поради брегзит

Макфакс - 16.05.2018

Демијан Грин, поранешен прв државен секретар и сојузник на Тереза Меј, за време на жестоката дебата сношти на „Би-би-си њузнјат“ ја предупреди британската премиерка да организира референдум за повторно обединување на Ирска како одговор на ...

Британската премиерка во Македонија:Тереза Меј доаѓа да го поттурне името?

Вечер - 16.05.2018

Неофицијалните информации говорат дека една од целите на посетата е да се даде дополнителен притисок во решавањето на спорт со името меѓу Скопје и Атина, по средбата која ќе ја имаат Заев и Ципрас претпаднево во Софија.

Тереза Меј утре ќе пристигне во Македонија

Канал5 - 16.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе пристигне во Македонија. А денеска во посета на земјава ќе биде Милан Кучан, поранешен претседател на Република Словенија. На иницијатива на британската премиерка на 9 и 10 јули во Лондон ќе се одржи Самит со ...

Британската премиерка, Тереза Меј, на 17 мај во Скопје

Макфакс - 15.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј на 17 мај ќе допатува во земјава, веднаш по средбата Заев-Ципрас што ќе се одржи во Софија. Таа ќе очекува да оствари средби со државно-политичкиот врв на Македонија.

Тереза Меј на 17 мај во Скопје

Нова ТВ - 15.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј на 17 мај ќе пристигне во Македонија, потврдија за НОВА владини извори. Претходно Тони Блер како британски премиер беше во Македонија во 2005 година за време на бегалската криза на Косово.

Тереза Меј на 17 мај доаѓа во Скопје на средба со премиерто Зоран Заев

Сител - 15.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј на 17 во четврток доаѓа во Скопје потврдуваат извори за Сител.Ова е прва посета на британски премиер во МАкедонија по 19 години. Во 1999 за време на косовската криза во Скопје беше тогашниот премиер на Велика ...

Британската премиерка Тереза Меј в четврток доаѓа во Скопје?!

Вечер - 15.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј на 17 во четврток доаѓа во Скопје, велат владини извори. Меј ќе оствари средба со Заев најверојатно во попладневните часови по враќањето на македонскиот премиер од Софија, каде истиот ден тој ќе разговара со својот ...

Сензација и молк: Тереза Меј доаѓа во Скопје!

Либертас - 16.05.2018

Ви пренесуваме дел од колумната на Денко Малески за „Фокус“: Кога највисоките претставници на големите сили не заобиколуваа, некогаш само на неколку километри од нас, во посета на околните балкански држави, телефонот не прекинуваше да звони.

Британската премиерка доаѓа во посета на Македонија

Тера - 15.05.2018

На 18 мај веднаш по средбата Заев-Ципрас што ќе се одржи во Софија, во посета на Скопје ќе допатува британската премиерка Тереза Меј. Таа ќе оствари срдби со државно-пиолитичкиот врв на Македонија.

Сојузник на Меј предупредува: Може да ја изгубиме Северна Ирска поради брегзит

Точка - 16.05.2018

Демијан Грин, поранешен прв државен секретар и сојузник на Тереза Меј, за време на жестоката дебата сношти на „Би-би-си њузнјат“ ја предупреди британската премиерка да организира референдум за повторно обединување на Ирска како одговор на ...

Тереза Меј на 18 мај во Скопје

Локално - 15.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј на 18 мај веднаш по сосотанокот во Софија ќе допатува во Скопје. Се очекува веднаш по средбата Заев-Ципрас што ќе се одржи во Софија, таа со својот премиерски авион да слета на скопскиот аеродром.

Британската премиерка Тереза Меј утре доаѓа во Македонија

ТВ21 - 16.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе пристигне во Македонија. А денеска во посета на земјава ќе биде Милан Кучан, поранешен претседател на Република Словенија. На иницијатива на британската премиерка на 9 и 10 јули во Лондон ќе се одржи Самит со ...

Британската премиерка Тереза Меј на 17 мај во Скопје

Независен - 15.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј на 17 мај ќе допатува во земјава, веднаш по средбата Заев-Ципрас што ќе се одржи во Софија, јавува Макфах . Таа се очекува да оствари средби со државно-политичкиот врв на Македонија.

Тереза Меј на 18 мај во Скопје

Либертас - 15.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј на 18 мај веднаш по средбата Заев-Ципрас што ќе се одржи во Софија, ќе допатува во посета на Скопје. Таа ќе оствари средби со државно-пиолитичкиот врв на Македонија.

Британската премиерка, Тереза Меј, на 17 мај во Скопје

Sky - 15.05.2018

Британската премиерка, Тереза Меј, на 17 мај ќе допатува во земјава, веднаш по средбата Заев-Ципрас што ќе се одржи во Софија. Таа ќе очекува да оствари средби со државно-политичкиот врв на Македонија.

Тереза Меј доаѓа во Скопје

Фактор - 15.05.2018

На 18 мај по средбата на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас што ќе се одржи во Софија, во посета на Скопје ќе допатува британската премиерка, Тереза Меј. Таа ќе има средби со државно-пиолитичкиот врв на Македонија.

Тереза Меј доаѓа во Скопје

Поглед - 15.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј на 18 мај веднаш по средбата Заев-Ципрас што ќе се одржи во Софија, ќе допатува во посета на Скопје. Таа ќе оствари средби со државно-пиолитичкиот врв на Македонија.