TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

YouTube подготвува сериозна конкуренција за TikTok

USB - 04.07.2020

Facebook и Instagram се обидуваат да му се спротистават на TikTok со кратките видеа, па нема причина YouTube да не го направи истото. Тие сега експериментираат со новата опција која овозможува креирање видеа во траење од 15 секунди.

Зад наивните реченици се крие плач на тинејџерите? Еве како корисниците на ТикТок предупредуваат дека се во депресија

Точка - 04.07.2020

Корисниците на ТикТок користат тајни кодови во своите видео записи и постови за да соопштат дека се борат со депресија и веројатно размислуваат за самоубиство. Наизглед невините постови како "Вечерва го открив мојот омилен рецепт за паста и ...

Детално го анализирал „ТикТок“, па заклучил: „Веднаш да го избришете“

ТВ21 - 04.07.2020

Корисниците на популарната платформа „ТикТок“ се повикани веднаш да ја избришат апликацијата, откако некој ја деконстрирал платформата и открил дека таа наводно краде лични податоци од корисниците.

Нега и убавина

Н.Македонија - 25.07.2020

Освен што ја смирува кожата, алое верата е идеална во борбата против изгорениците добиени од сонцето, како и кај одредени воспаленија.Но освен што се употребува во негата на кожата, се користи и како препарат за коса.

Детално го анализирал ТикТок: Веднаш избришете го

Press24 - 03.07.2020

Корисниците на ТикТок се повикаат веднаш да ја избришат апликацијата откако некој ја деконструирал платформата и открил оти наводно се крадат лични податоци на корисниците. Кинеската апликација за објавување и споделување кратки видеа и која е ...

Подготвуваат сериозна конкуренција за ТикТок: Јутјуб влегува во арената на кратки видеа

Точка - 03.07.2020

Фејсбук и Инстаграм се обидуваат да му се спротистават на ТикТок со кратките видеа, па нема причина Јутјуб да не го направи истото. Тие сега експериментираат со новата опција која овозможува правење видеа во траење од 15 секунди .