TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во експлозија на танкер можно е да има дури 60 жртви

Канал5 - 12.01.2019

Најмалку 12 лица загинаа во експлозија на превртен танкер во близина на Нигерија. Повредени се најмалку 22 лица и се пренесени во болница со тешки изгореници. Експлозијата се случила кога неколку десетици лица се собрале околу превртениот танкер за ...

(ФОТО) Експлозија на цистерна во Нигерија, загинаа 60 лица

Скопје1 - 12.01.2019

Најмалку 12 лица загинаа во експлозија на цистерна која пренесувала нафта во Нигерија, соопштува полицијата. Најмалку 22 лица се со тешки изгореници и истите се хоспитализирани. Експлозијата се случила кога повеќе лица се собрале околу превртената ...

Експлозија на танкер за нафта во Нигерија, најмалку 12 загинати

А1 On - 12.01.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа во експлозија на превртен танкер за нафта во Нигерија, соопшти полицијата. Повредени се најмалку 22 лица и пренесени во болница со тешки изгореници. Експлозијата се случила во момент кога десетици луѓе се собрале околу ...

Трагедиите се повторуваат, нова стравична експлозија на цистерна: 60 лица загинале додека собирале истечена нафта

Точка - 12.01.2019

Најмалку 12 лица загинаа во експлозија на превртена цистерна која што превезувала нафта во Нигерија, а повредени биле уште 22 лица кои што биле пренесени во болница со тешки изгореници. Експлозијата се случила откако повеќе луѓето се насобрале околу ...

Експлозија на танкер за нафта во Нигерија, најмалку 12 загинати

Курир - 12.01.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа во експлозија на превртен танкер за нафта во Нигерија, соопшти полицијата. Повредени се најмалку 22 лица и пренесени во болница со тешки изгореници. Експлозијата се случила во момент кога десетици луѓе се собрале околу ...

Експлозија на танкер за нафта во Нигерија, најмалку 12 загинати

24Инфо - 12.01.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа во експлозија на превртен танкер за нафта во Нигерија, соопшти полицијата. Повредени се најмалку 22 лица и пренесени во болница со тешки изгореници. Експлозијата се случила во момент кога десетици луѓе се собрале околу ...

Експлозија на танкер за нафта во Нигерија, најмалку 12 загинати

Пулс24 - 12.01.2019

Како што соопшти полицијата најмалку 12 луѓе загинаа во експлозија на превртен танкер за нафта во Нигерија. Исто така повредени се најмалку 22 лица кои со тешки изгореници се пренесени во болница.

Експлозија на танкер за нафта во Нигерија, најмалку 12 загинати

Опсервер - 12.01.2019

Најмалку 12 луѓе загинаа во експлозија на превртен танкер за нафта во Нигерија, соопшти полицијата. Повредени се најмалку 22 лица и пренесени во болница со тешки изгореници. Експлозијата се случила во момент кога десетици луѓе се собрале околу ...