TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јелена Розга проговори за хоророт кој го доживеала: Ми го загорчија животот!

Локално - 25.09.2020

Пејачката Јелена Розга вели дека живеела во страв, и дека одела на прошетка со неколку пријатели за да биде безбедна. Таа истакнува дека и дење се вртела зад себе за да види дали некој ја следи.

Јелена Розга блесна во супер црно издание на настапот во Белград

Република - 25.09.2020

Хрватската пејачка, Јелена Розга, имаше настап во Белград, при што ја воодушеви публиката, како со настапот, така и со изгледот. На сценаа се појави во краток црн фустан во кој до израз дојдоа нејзините долги нозе.

Сведоштво на поранешен полковник на српската доброволна гарда: Цеца го лажирала тестаментот!

Во Центар - 25.09.2020

Михајло Улемек, поранешен полковник на српската доброволна гарда, изнел за белградскиот печат некои шокантни тврдења за нивниот живо Според него, првата средба на популарната пејачка и контраверзниот воен командант не укажувала дека тоа е вовед во ...

Жељко Ражнатовиќ сите го познаваа како Аркан, но тој во полициските кругови имал уште еден прекар! (ФОТО)

Слободен Печат - 25.09.2020

Жељко Ражнатовиќ, покојниот сопруг на Светлана Цеца Ражнатовиќ сите го знаат по прекарот Аркан, но малкумина знаат дека тој имал уште еден прекар. Имено, како што е објавено на страницата „Легендите од деведесетите“, Аркан додека воведувал ред во ...

Запуштена и без шминка, што се случува со Јелена Карлеуша?!

Хитпортал - 25.09.2020

Сите останаа подзинати од фотките кои ги пренесоа балканските медиуми каде што Јелена Карлеуша после долго време ја фотографираа без шминка и запуштена. Имено пејачката била сликана како излегува од судот во Белград каде што имало рочиште меѓу неа и ...

Жељко Ражнатовиќ, покојниот сопруг на Цеца сите го знаеме како Аркан, но во полициските досиеа имал сосема друг прекар: ...

Вистина.мк - 25.09.2020

Секој кој слушнал за Жељко Ражнатовиќ, покојниот сопруг на Светлана Цеца Ражнатовиќ, го зне по прекарот Акран, но малку е познато дека тој има друг прекар. Имено, како што беше објавено на страницата Легенди од 90-тите години, Аркан воспоставувал ...

Ист како дедо, му личи името: Внукот на Цеца со нови фотографии

Женски магазин - 25.09.2020

Внукот на српската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ е главна атракција во нивното семејство, но и во јавноста. Имено пејачката објави фотографија од малиот наследник кој го носи името по својот дедо Жељко познат како Аркан, а коментарите под фотографијата беа ...

Внукот на Цеца уште од мал обожава да се слика (ФОТО)

Убавина и Здравје - 25.09.2020

Цеца Ражнатовиќ пред три месеци го доби внукот Жељко , а на својот инстаграм-профил често објавува фотографии со кои ги воодушевува своите следбеници. Судејќи по нив, малиот наследник обожава да цица млеко, а и да се слика! А да, и не обожава да ...

Цеца бесна поради новото судење со Карлеуша: „Згрозено ми е веќе, ова е катастрофа!“ (видео)

Вистина.мк - 25.09.2020

Почна уште една рунда судења меѓу пејачките и ривалки Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша. Цеца пристигна во Палатата на правдата во елегантно издание, а косата ја врза високо. Овој пат, Ражнатовиќ ја тужеше Карлеуша поради изјавата дека Цеца нема ...

Сите Жељко Ражнатовиќ го знаеја како АРКАН, а всушност во полициските кругови имал поинаков прекар! Еве што значи

Вечер - 25.09.2020

Жељко Ражнатовиќ покојниот сопруг на Цеца сите го знаеја по надимакот Аркан, но малкумина знаат дека имал уште еден. Имено, како што е објавено на страницата Легенди на деведесеттите, Аркан заведувал ред во еден дом во Ваљево каде го викале Хибрид.

Цеца Ражнатовиќ во друштво на „луј витон“ пристигна во судот (ФОТО)

Убавина и Здравје - 25.09.2020

Изгледа дека војната меѓу Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша нема намера да заврши… па така, двете ривалки повторно се сретнаа во судницата. За оваа пригода, Цеца избра кежуал-стајлинг: елеганти панталони и бела полуролка, додека на нозете носеше ...

Јелена Розга никогаш не настапува без еден детаљ на себе: Нема да го забележите! ФОТО

+инфо - 24.09.2020

Кај Јелена Розга (43) она што паѓа во очи е деталот без кој пејачката никогаш не излегува на сцена. Познато е дека секоја јавна личност има барем некој трик што се користи за покривање на несовршености или, во случајот на хрватската пејачка Јелена ...

„МИ ПАЃАА ПРАМЕНИ ОД КОСАТА, САКАВ ДА СЕ САМОУБИЈАМ“ - Карлеуша ја отвори душата за аферата со Врањеш

Вечер - 24.09.2020

Јелена Карлеуша не само белградска скандал дама, пејачка чиј секој потег будно ја следи јавноста, на и и надвор од музичката сцена и рамките на нејзината кариера. Карлеуша е и една од ретките јавни личности која помина низ вистинска голгота по ...

Еве каде е Цеца со малиот Жељко

Пулс24 - 24.09.2020

Познатата фолк ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ пред три месеци стана баба, а веста речиси нема некој што не ја знае. Нејзиниот син тогаш стана татко откако го доби синот Жељко со сопругата Богдана, а од тој ден Цеца без престан споделува радосни ...

Нема шминка, ниту фризура, а најмалку фотошоп- кога ќе ја видите Карлеуша во ова издание пред суд нема да ја ...

Пулс24 - 24.09.2020

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска се појави на суд, а сите она што го зборуваат е дека пејачката никој никогаш не ја видел во вакво издание. Пејачката освен истакнувањето на својата витка линија во бел точкест фустан со ракави на главата ...

ЗАПУШТЕНА И НЕСРЕДЕНА: Никој досега не ја видел пејачката ваква - ЕВЕ КАКО СЕ ПОЈАВИ КАРЛЕУША НА СУД (ФОТО)

Вечер - 24.09.2020

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска се појави на суд, а сите она што го зборуваат е дека пејачката никој никогаш не ја видел во вакво издание. Пејачката освен истакнувањето на својата витка линија во бел точкест фустан со ракави на главата ...

Згодната Јелена никаде не се појавува без овој детаљ, а ретко кој го забележува

Пулс24 - 25.09.2020

Познато е дека секоја јавна личност има барем некој трик што го користи за покривање на несовршености или, во случајот на хрватската пејачка Јелена Розга, за да изгледа подобро отколку што е.

Јелена Розга блесна во супер црно издание на настапот во Белград

Курир - 25.09.2020

Хрватската пејачка, Јелена Розга, имаше настап во Белград, при што ја воодушеви публиката, како со настапот, така и со изгледот. На сценаа се појави во краток црн фустан во кој до израз дојдоа нејзините долги нозе.

Јелена Розга блесна во супер црно издание на настапот во Белград

Пулс24 - 25.09.2020

Хрватската пејачка, Јелена Розга, имаше настап во Белград, при што ја воодушеви публиката, како со настапот, така и со изгледот. На сценаа се појави во краток црн фустан во кој до израз дојдоа нејзините долги нозе.

Нема шминка, ниту фризура, а најмалку фотошоп- Карлеуша во поразлично издание (ФОТО)

Скопје24 - 24.09.2020

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска се појави на суд, а сите она што го зборуваат е дека пејачката никој никогаш не ја видел во вакво издание. Пејачката освен истакнувањето на својата витка линија во бел точкест фустан со ракави на главата ...

Згодната Јелена никаде не се појавува без овој детаљ, а ретко кој го забележува (ФОТО)

Курир - 24.09.2020

Познато е дека секоја јавна личност има барем некој трик што го користи за покривање на несовршености или, во случајот на хрватската пејачка Јелена Розга, за да изгледа подобро отколку што е.

Нема шминка, ниту фризура, а најмалку фотошоп- кога ќе ја видите Карлеуша во ова издание пред суд нема да ја ...

Курир - 24.09.2020

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска се појави на суд, а сите она што го зборуваат е дека пејачката никој никогаш не ја видел во вакво издание. Пејачката освен истакнувањето на својата витка линија во бел точкест фустан со ракави на главата ...

Не праша никого и го изнесе од домот, ретко чиј внук може да ужива вака- еве каде е Цеца со малиот Жељко (ФОТО)

Курир - 24.09.2020

Познатата фолк ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ пред три месеци стана баба, а веста речиси нема некој што не ја знае. Нејзиниот син тогаш стана татко откако го доби синот Жељко со сопругата Богдана, а од тој ден Цеца без престан споделува радосни ...

Во едноставна комбинација: Јелена Розга изгледа подобро од било кога

Женски магазин - 24.09.2020

Пејачката Јелена Розга изгледа одлично во својата 42-ра година. Таа е позната не само по специфичниот глас, туку и по својата убавина и харизма. Со нејзиниот нежен изглед, таа важи за една од најубавите пејачки во регионот.

Јелена Розга никогаш не настапува без овој детаљ на себе: Нема шанса да сте го забележале

Слободен Печат - 24.09.2020

Јелена Розга (43) со години наназад ја следиме на настапите, што во живо, што преку социјалите мрежи и она што паѓа во очи е деталот без кој пејачката никогаш не излегува на бина. Познато е дека секоја славна личност има барем некаков трик со кој се ...

Јелена Розга никогаш не настапува без еден детаљ на себе, нема шанси да го забележите (ФОТО)

Локално - 24.09.2020

Кај Јелена Розга (43) она што паѓа во очи е деталот без кој пејачката никогаш не излегува на сцена. Познато е дека секоја јавна личност има барем некој трик што се користи за покривање на несовршености или, во случајот на Јелена, за да изгледа ...

Розга никогаш не излегува во јавноста без еден детаљ на себе! Служи да „ЗАМАЧКА ОЧИ“

Вечер - 24.09.2020

Јелена Розга (43) без еден детаљ никогаш не излегува ниту на сцената ниту во јавноста. Познато е дека славните имаат свои тајни трикови со кои се служат да ги покријат несовршеностите, но во случајот со Розга трикот и служи за она што го има да ...

Јелена Карлеуша отвори душа: „Бев на граница на очајот, на работ да извршам самоубиство“ (ФОТО)

Вистина.мк - 24.09.2020

Јелена Карлеуша не само белградска скандал дама, пејачка чиј секој потег будно ја следи јавноста, на и и надвор од музичката сцена и рамките на нејзината кариера. Карлеуша е и една од ретките јавни личности која помина низ вистинска голгота по ...