TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку четворица загинати во големите поплави во САД (ВИДЕО)

Канал5 - 20.03.2019

Во американските држави Мисури , Небраска и Ајова е прогласена вонредна состојба , откако најмалку четири лица ги загубија животите во големите поплави. Поплавите предизвикани од силните врнежи од дожд на почетокот на неделава, како и топењето на ...

Потпретседателот Пенс вети помош по поплавите во Небраска и Ајова

Глас на Америка - 20.03.2019

Американскиот потпретседател Мајк Пенс ги убеди погодените во поплавите на Средниот Запад дека помошта е на пат. Потпретседателот вчера посети делови од Небраска и Ајова каде големото зимско невреме минатата недела нанесе штета на малите градови и ...

(Видео) Страшни поплави погодија делови од САД, најмалку 4 мртви

Макфакс - 19.03.2019

Најмалку четири лица загинаа во поплавите што деновиве погодија делови од САД, според „Си-ен-ен“. За сега се знае дека тројца загинале во Небраска и еден во Ајова. Според најавите на метеоролозите, дополнително зголемување на нивото на реките се ...

Голема поплава во САД: Водата носи се пред себе, а се стравува дека ќе биде полошо (ВИДЕО)

Press24 - 21.03.2019

Поплавите предизвикани од силните врнежи од дожд на почетокот на неделава, како и топењето на снеговите го зголемија новото на големите реки Мисури и Мисисипи и предизвикаа нивно излевање од коритата на големи подрачја во овие три држави.

(Видео) Страшни поплави погодија делови од САД, најмалку 4 мртви

24Инфо - 19.03.2019

Најмалку четири лица загинаа во поплавите што деновиве погодија делови од САД, според „Си-ен-ен“. За сега се знае дека тројца загинале во Небраска и еден во Ајова. Според најавите на метеоролозите, дополнително зголемување на нивото на реките се ...

Страшни поплави погодија делови од САД, најмалку 4 мртви

Точка - 19.03.2019

Најмалку четири лица загинаа во поплавите што деновиве погодија делови од САД, според Си-ен-ен. Засега се знае дека тројца загинале во Небраска и еден во Ајова. Според најавите на метеоролозите, дополнително зголемување на нивото на реките се ...