TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугаринот провоцирал, па францускиот тенисер решил да го превоспита

Спортманија - 30.09.2022

Бугарскиот тенисер Адријан Андреев бил иницијатор за инцидентот што се случи по завршување на тенискиот меч на АТП-турнирот во Орлеан, Франција. Андреев со голем пресврт успеа да слави против домашниот натпреварувач Корентин Муте, и тоа со 2:6, 7:6, ...

Еве објаснување за пресметката на тенисерите во Орлеанс: Она што ми го рече, беше повод за потегот

Спортклуб - 30.09.2022

Тенискиот свет беше изненаден од вчерашната сцена на натпреварот помеѓу Андреев и Корентин, кога по натпреварот, тенисерите се пресметаа на мрежа. По приоѓањето на мрежа и честитката, се случи блиска средба, тензија а потоа и кратка физичка ...

Познато зошто се степаа: Бугаринот направил нешто што не можел Французинот да го прости! (Видео)

СуперСпорт - 30.09.2022

Срамна сцена беше забележана на турнирот во Орлеанс, каде што по крајот на натпреварот се пресметаа Корентин Муте и Адријан Андреев. Бугаринот во меч исполнет со тензии славеше со 2-1, а по дуелот се поздрави со Французинот по што се пресметаа ...

Па дали е можно: Судијата се симна од столчето и спречи уште поголема пресметка

Спортклуб - 30.09.2022

Деновиве се оддржуваше турнир во Орлеанс, а од таму ни доаѓа еден интересен момент, односно инцидент на двајца тенисери. По завршување на мечот помеѓу Корентин Муте (ФРА) и Андријан Андреев (БУГ), се случи прво физички контакт, а потоа и нешто ...

„Бугаринот двапати во очи ми рече е*и се, па морав да го воспитам!“

Sport 1 - 30.09.2022

Физичката пресметка помеѓу тенисерите Корентин Муте и Адријан Андреев утринава е главна вест во светските медиуми, со оглед што тоа е нешто што можеби првпат се случува на поголемите турнири како тој во францускиот град Орлеан.

Скандал во Орлеанс, се степаа тенисери🎥

Спортски - 30.09.2022

На АТП турнирот во францускиот град Орлеанс, се случи инцидент каков што ретко се гледа на тениските терени. Имено, до тепачка меѓу локалниот тенисер Корентин Муте и Бугаринот Адријан Андреев веднаш по завршување на мечот.

Попуштија нервите: Бугарски тенисер се степа со Французин (Видео)

СуперСпорт - 30.09.2022

Турнирот во Орлеанс го одбележа инцидент меѓу францускиот тенисер Корентин Муте и Бугаринот Адријан Андреев по крајот на натпреварот. Бугаринот славеше во мечот со 2-6, 7-6 и 7-6, а по крајот на средбата наместо да се поздрават, тие почнаа физички ...

Тенисери наместо да се поздрават, се степаа на мрежата (ВИДЕО)

МКД - 30.09.2022

На АТП турнирот во францускиот град Орлеанс, се случи инцидент каков што многу ретко може да се види во тенисот, играчите се степаа. Тоа беше меч меѓу францускиот тенисер Корентин Муте и бугарскиот играч Адријан Андреев кои кога требаше да се ...

Бизарен инцидент: Тенисери наместо да се поздрават се – степаа (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.09.2022

Тенисот важи за џентлменски спорт во кој противниците немаат физички контакт, поради што досега и немало инциденти на терените, нешто што беше „демантирано“ со случувањата на АТП-турнирот во францускиот град Орлеанс, каде што противниците на теренот ...

Срамни сцени во Франција: Тенисери се тепаа на мрежа по крај на мечот (ВИДЕО)

Екипа - 30.09.2022

Срамни сцени на тенискиот турнир во француски Орлеан, каде дојде до физичка пресметка меѓу домашниот тенисер Корентан Муте и Бугаринот Адријан Андреев. Андреев го доби мечот со пресврт од 2-1 во сетови по цели три часа игра.

Срамни сцени во Орлеанс: Французин нападна Бугарин откако сензационално загуби (ВИДЕО)

Gol.mk - 30.09.2022

Бугарскиот тенисер Адријан Андреев приреди големо изненадување на челинџерот во Орлеанс, откако го нокаутира првиот носител Корентан Муте. Французинот тешко го прими неочекуваниот пораз и влезе во физички конфликт, кој по натпреварот прерасна во ...

Тенисери се тепаа во Орлеан

TopSport - 30.09.2022

На АТП турнирот во Орлеан дошло до тепачка меѓу локалниот тенисер Корентин Муте и Бугаринот Адријан Андреев кога го завршиле мечот и се доближиле до мрежата за да се „поздрават“. Бугаринот по пресвртот триумфираше со 2:1 (2:6, 7:6, 7:6), а поразот ...

Скандал во Франција: Тенисери имаа физички дуел, судијата ги раздвојуваше (Видео)

Дерби - 29.09.2022

Тенисерите понекогаш знаат да влезат во вербален дуел за време на мечевите, па и да продолжат да се расправаат по нивното завршување, но ретко се случува да отидат чекор подалеку. Таква сцена имаше денеска на турнирот во француски Орлеан, каде дојде ...

И тоа го има, двајца тенисери се степаа на мрежа (Видео)

Спортманија - 29.09.2022

Тенисот е еден од оние спортови во кои противниците немаат директен контакт, па затоа и многу ретко може да се случи инцидент. Сепак, токму таков инцидент се случи на АТП турнирот во Орлеанс во Франција и тоа меѓу домашниот тенисер Корентин Муте и ...

Тенисери се тепаа во Орлеан

Макфакс - 30.09.2022

На АТП турнирот во Орлеан дошло до тепачка меѓу локалниот тенисер Корентин Муте и Бугаринот Адријан Андреев кога го завршиле мечот и се доближиле до мрежата за да се „поздрават“. Бугаринот по пресвртот триумфираше со 2:1 (2:6, 7:6, 7:6), а поразот ...

(Видео) Тенисери се степаа во Орлеан

Точка - 30.09.2022

На АТП турнирот во Орлеан дошло до тепачка меѓу локалниот тенисер Корентин Муте и Бугаринот Адријан Андреев кога го завршиле мечот и се доближиле до мрежата за да се „поздрават“. Бугаринот по пресвртот триумфираше со 2:1 (2:6, 7:6, 7:6), а поразот ...