TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

До четврток облачно и дождливо, в петок пораст на температурата

Слободен Печат - 14.05.2024

До четврток ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, силен ветер и услови за појава на град, краткотрајно во форма на невреме.

АКТУЕЛНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Следува многу нестабилно време со чести врнежи и грмежи – Можно е невреме, додека температурите ќе бидат под просекот за средината на месец мај

24Инфо

Ќе се расипе времето, од вечерва па до петок нестабилно, посвежо со дожд и со грмежи

Градска

АКТУЕЛНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Следува многу нестабилно време со чести врнежи и грмежи – Можно е невреме, додека температурите ќе бидат под просекот за средината на Мај

Фактор

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Следува многу нестабилно време со чести врнежи и грмежи – Можно е невреме, додека температурите ќе бидат под просекот за средината на Мај

Женски магазин

До четврток облачно и дождливо, в петок пораст на температурата

Бриф

ДО ЧЕТВРТОК ВАКВО ВРЕМЕ: Потоа следува голем пресврт, но ќе трае кратко – па повторно големо разочарување среде мај!

Курир

МКД Press24 24 Вести Канал5 Сител А1 On Вечер Прес Независен

Метеоролозите најавуваат поројни дождови попладнево и нестабилно време до четврток

Макфакс - 14.05.2024

Попладнево ќе има поројни дождови и грмежи низ државата. Според прогнозирањето на метеоролозијте, се очекува да паднат над 15 литри дожд на метар квадратен. Локално, како што најавува УХМР, дождовите ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Метеоролозите најавуваат поројни дождови попладнево и нестабилно време до четврток

Опсервер

Метеоролозите најавуваат поројни дождови попладнево и нестабилно време до четврток

MTM

Метеоролозите најавуваат поројни дождови попладнево и нестабилно време до четврток

Точка

Поројни дождови и попладнево, нестабилноста ќе продолжи и утре

Скопје инфо

Метеоролозите најавуваат поројни дождови попладнево и нестабилно време до четврток

Кајгана

Метеоролозите најавуваат поројни дождови попладнево и нестабилно време до четврток

Centar