TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трифун Костовски тврди дека Обвинителството нема докази дека перел пари

Сител - 23.02.2021

Најголемиот акционер на Еуростандард банка ја смета за смешна и нереалена постапката на Обвиненителството за перење пари против него. Костовски тврди дека нема никакви докази за тоа и инсистира надлежните да го сослушаат.

Трифун Костовски: Не политичките партии, туку поединци владеат со државата

Телма

Костовски ја смета за смешна и нереална истрагата што ја отвори обвинителството за Еуростандард

Канал5

Костовски тврди дека Обвинителството нема докази дека перел пари

Нетпрес

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

Независен - 23.02.2021

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандар банка,во пресрет на утрешната седница на Уставниот Суд, на којашто, како што наведуваат во соопштение, прва точка од дневниот ред e иницијативата за оценка за уставноста и законитоста на член 163 став 3 ...

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

Бизнис Вести

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

Фокус

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

Курир

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

ТВ21

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

24 Вести

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

24Инфо

Опсервер Нетпрес Либертас Денешен Република Канал5 +инфо Акцент

Костовски: Ја барам вистината, а тој што се огрешил нека одговара

Опсервер - 23.02.2021

– Сопственикот на Еуростандард банка Трифун Костовски и тројца бизнисмени денеска обвинија за злоупотреби од страна на банки и порачаа дека државата не ја водат политичките партии туку, како што рекоа, неколку луѓе, кои како домашни кредитори се ...

Костовски: Ја барам вистината, а тој што се огрешил нека одговара

24Инфо

Костовски: Ја барам вистината, а тој што се огрешил нека одговара

Слободен Печат

Костовски: Ја барам вистината за Еуростандард банка, а тој што се огрешил нека одговара

Независен

„Ја барам вистината, а тој што се огрешил нека одговара“, вели Костовски

ТВ21

Костовски: Ја барам вистината, а тој што се огрешил нека одговара

Кајгана

Костовски и тројца бизнисмени обвинија: Сите патишта водат кон Комерцијална банка

Република

Банкарство.мк Press24 +инфо Либертас Фокус MakPress

Дилема

+инфо - 23.02.2021

Минатата недела бев повикан на првичниот распит во Основното јавно обвинителство, каде што ми беше даден на увид обвинителниот акт, покренат против мене и останатите лица, чиишто имиња се обврзав пред Јавниот обвинител нема да ги објавувам.

Дилема

Либертас

Оштетените штедачи на Еуростандард: Уставниот суд да одлучува само врз основа на Уставот и законите

Слободен Печат - 23.02.2021

Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка бара од Уставниот суд при носење на одлуката за случајот со банката да одлучуваат само врз основа на Уставот и законите. „Во пресрет на утрешната седница на Уставниот Суд, на којашто како прва ...

Здружение на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка: Уставните судии да одлучуваат само по уставот и законите

24 Вести

Оштетени штедачи: Повик до Уставниот суд да одлучува само врз основа на уставот и законите

Локално

Здружение на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка: Уставните судии да одлучуваат само по Уставот и ...

Либертас - 22.02.2021

– Во пресрет на седницата на Уставниот суд на која како прва точка од дневниот ред e ставена нивната иницијатива за оценка за уставноста и законитоста на член од Законот за банки, Здружението на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка ...

Здружение на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка: Уставните судии да одлучуваат само по Уставот и законите

Вечер Прес

Здружение на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка: Уставните судии да одлучуваат само по Уставот и законите

Фокус

Здружение на оштетени штедачи на Еуростандард банка бараат од Уставниот суд да не одлучуваат политички

MakPress

Oштетените штедачи во Еуростандард: Уставните судии да одлучуваат само по Уставот и законите

+инфо