TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интервју со Љупчо Нечовски, најголемиот евровизиски фан во Македонија: Разликите меѓу нас се само во умовите, но не и ...

Слободен Печат - 14.05.2022

Поактивното следење Евровизија, со бележење резултати, статистики и слично, го започнав во 2000 година и од тогаш до денес ме „вози“ тој филм, тоа чувство дека сведочам нешто каде не постои критериум за влез, каде што секој е прифатен онаков каков ...

Новинар на „BBC“ даде прогноза за Констракта, а ја прокоментира и песната: „Тоа го напишал некој среде нервен слом“

Точка

Вака изгледала Евровизија во 1956 година: Пронајдена загубена снимка од натпреварот

Точка

ВИДЕО/Најголемите евровизиски хитови: Не мора да се победи, за да се памети песната!

Вечер Прес

Лекција од Констракта како да ја преставиш својата земја на Евровизија

еМагазин

Што велат обложувалниците, кој ќе победи на Евровизија?

Фокус

Додик за Евровизија: Цела Српска ќе биде со Констракта и Србија

Вечер Прес

Слободен Печат Вечер Прес Убавина и Здравје Н.Македонија Црнобело Независен Точка Убавина и Здравје

Фотографија на денот: Неприкосновените фаворити од Украина

Deutsche Welle - 14.05.2022

Ретко кога во историјата на Евровизија еден учесник со недели пред големото финале бил толку голем фаворит за победа како украинскиот бенд Калуш Оркестра. Нивното учество е повеќе од само музички настап.

Каков пресврт, Украина падна на 2. место! Оваа земја ќе биде победник според обложувалниците!

Убавина и Здравје

(Видео) Махмуд и Бланко ја пејат „Бривиди“ заедно со украинските претставници на Евросонг

Еспресо

Украина повеќе не е фаворит на Евровизија, друга земја сега е на првото место

Локално

Кој ќе победи – Најголеми фаворити на Евровизија: Украина, Велика Британија, Шпанија, за кои Дара Бубамара тврди дека се плагијатори (фото)

Во Центар

ФОТО: Украински коментатор од засолниште ги пренесува настаните на Евровизија

ТВ21

Тажна сцена: Украински коментатор ја пренесуваше Евровизија од засолниште/ФОТО

Вечер Прес

Во Центар Курир 4NEWS Zoom Република

Дали е ова најава за чудо? Вртоглав пад на коефициентот Србија да победи на Евровизија!

Спортманија - 14.05.2022

Српската претставничка Констракта и песната „Уметничката мора да биде здрава“ дефинитивно ги освои симпатиите кај публиката по настапот во полуфиналето на евровизискиот настап. Констракта како последна, 10-та беше прочитана како патничка во ...

Финале: Кој ќе победи на Евросонг 2022?

Независен

Кој е фаворит за победа на Евровизија според обложувалниците?

Кајгана

Прво обраќање на Констракта веднаш по влезот во финалето на Евровизија: Имав повеќе од 700 интервјуа!

Убавина и Здравје

(Видео) “Уметница мора бити здрава“ – Боросаните на Констракта ја споија екс Ју

ММС

Констракта го „сруши Јутјуб“/ВИДЕО

Вечер Прес

ФОТО+ВИДЕО | Уметницата беше спектакуларна: Целата публика во Торино аплаудираше со Констракта

Слободен Печат

Еспресо Еспресо Скопје инфо Независен Вечер Прес Екран Еспресо Хаштаг