TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со „весела“ математика, кој колку пратеници има за уставните измени?

ТВ21 - 25.03.2023

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вели дека 3 пратеници од СДСМ од првата и втората изборна единица не се согласуваат со уставните измени, додавајќи дека и други 6 пратеници од коалицијата кои не се согласуваат со политиките на СДСМ.

Каевски: Мицкоски е под притисок од пратениците на ВМРО ДПМНЕ кои се за уставни измени

24 Вести

Чии пратеници се непослушни - СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ со меѓусебни обвинувања

Сител

Проевропско и антиевропско расположение меѓу пратениците

Телма

СДСМ е уверен дека сите пратеници од мнозинството ќе ги поддржат уставните измени

Макфакс

Сите пратеници од мнозинството ќе ги поддржат уставните измени, уверени се во СДСМ

Слободен Печат

Каевски: Мицкоски е под притисок на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ кои се за уставни измени

ТВ21

Фокус ТВ21 Сител 24 Вести Канал5 Нова ТВ Алсат-М Алфа

ДУИ и ВМРО во препирка за гласањето на промени во Уставот

Алсат-М - 25.03.2023

Патот до обезбедување на 80 пратеници за уставните измени условени од Бугарија, се чини дека е тежок и полн со различни обвинувања меѓу позицијата и опозицијата. Колку повеќе се наближуваме до посакуваниот рок за евентуално завршување на оваа ...

Груби: Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени

А1 On

Оптимизам и шпекулации околу уставните измени: „Ако дојде ВМРО-ДПМНЕ на власт, Уставот веќе ќе биде променет“

Локално

Агелер за уставните измени: Лидерите да го земат предвид интересот на државата и граѓаните

Алсат-М

Груби: Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени

Сител

НЕ ДЕКА СМЕТАМ, ТУКУ ЗНАМ ДЕКА ИМА ПРАТЕНИЦИ ОД ВМРО-ДПМНЕ КОИ БИ ГИ ПОДДРЖАЛЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ - Груби прилично сигурен, но што вели опозицијата

Фактор

Груби: Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени

Press24

+инфо Во Центар Слободен Печат Н.Македонија МКД 360 степени MakPress Пулс24

Митева: Дали пратениците на СДС не прифатиле да се потпишат на документ дека ќе гласаат за уставни измени?

ТВ21 - 25.03.2023

„Очигледно е дека недоразбирањата во СДС придонесуваат за раст на нервозата во нивните партиски кругови. Несигурноста во себе и во сопствените пратеници изминатиов период се обидуваа да ја прикријат со лаги насочени кон ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ бројат пратеници од спротивните редови против уставните измени

Мета

Дали Ковачевски на состанок барал од пратениците потпис за уставните измени? – Митева тврди дека во партијата е тензично

Макфакс

Митева: Дали пратениците на СДС не прифатиле да се потпишат на документ дека ќе гласаат за уставни измени?

Курир

МИТЕВА: Ковачевски залудно се труди со притисоци во СДС да го промени мислењето на тие што се против уставни измени

Денешен

Митева: ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе со план во три столба за надминување на кризата

Локално

Митева: Дали пратениците на СДС не прифатиле да се потпишат на документ дека ќе гласаат за уставни измени?

Република

Press24 +инфо Канал5 MTM Нетпрес MakPress Опсервер

Ковачевски и Груби не можат да убедат 10 свои пратеници да гласаат за уставни измени, паника во Владата, вели ...

Скопје1 - 25.03.2023

Ковачевски и Груби не можат да убедат 10 свои пратеници да гласаат за уставни измени, паника во Владата, вели ВМРО-ДПМНЕ „Ковачевски не кажува дали 3 пратеници СДС од 1 и 2 изборна единица кажале дека нема да поддржат вакви уставни измени.

10 нема да гласаат? Власта нема консензус за уставни измени ни меѓу своите пратеници

Република

Десет пратеници од власта нема да гласаат за уставни измени?

PressingTV

Ковачевски и Груби се во паника, 10 пратеници од власта нема да гласаат за уставни измени тврди ВМРО-ДПМНЕ

А1 On

„Ковачевски и Груби се во паника, 10 пратеници од власта нема да гласаат за уставни измени, 9 не сакаат, еден бара пари“

Курир

10 ПРАТЕНИЦИ ОД ВЛАСТА НЕМА ДА ГЛАСААТ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ Од ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека еден пратеник барал пари за да гласа

+инфо

Ковачевски и Груби се во паника, 10 пратеници од власта нема да гласаат за уставни измени, 9 не сакаат, еден бара пари

Lider

Нетпрес Press24 ТВ21 МКД MakPress Канал5 Нетпрес Денешен

Адутите на Бербок се слаби соочени со македонската реалност

Deutsche Welle - 24.03.2023

Аналена Бербок дојде во Скопје да помогне за уставните измени. Си замина со веста за смртта на 5-годишно девојче во државна болница. Нема таков адут кој може да ја промени македонската реалност. Пишува Борис Георгиевски Аналена Бербок дојде и замина.

Смрдлив залак

Либертас

Бербок: Ви давам збор дека ЕУ нема да ве остави на цедило

Н.Македонија

Уставните измени повод за остри критики меѓу Ковачевски и Мицкоски

Мета

Анализа: Дали зачестените посети и притисоци ќе ја сменат одлуката на опозицијата?

Сител

Пораки од Берлин – уставните измени се неопходни и тие не смеат да станат политичко јаболко на раздорот меѓу партиите

Бизнис Вести

Пораки од Берлин – уставните измени се неопходни и тие не смеат да станат политичко јаболко на раздорот меѓу партиите

Опсервер

24 Вести Сител CivilMedia Бриф Press24 Либертас ТВ21 MakPress

Николоски: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е краток и јасен, уставни измени под бугарски диктат нема да има!

Курир - 24.03.2023

Нашиот став е јасен и ние го кажавме, нема да учествуваме во постапката за уставни измени затоа што не ги подржуваме уставните измени. Сметаме дека истите не треба да се случат затоа што овој парламентарен состав нема мандат за уставни измени, никој ...

Николоски: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е краток и јасен, уставни измени под бугарски диктат нема да има!

ТВ21

Николоски: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е краток и јасен, уставни измени под бугарски диктат нема да има!

Lider

Николоски: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е краток и јасен, уставни измени под бугарски диктат нема да има

Press24

Николоски: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е краток и јасен, уставни измени под бугарски диктат нема да има!

4NEWS

НИКОЛОСКИ: Кратко и јасно – уставни измени под бугарски диктат нема да има!

Денешен

ВМРО-ДПМНЕ има јасен став, вели Николоски: Нема уставни измени под бугарски диктат

Слободен Печат

Нетпрес Република 360 степени Либертас MakPress Опсервер

Мицкоски: 900 илјади евра хонорар за авторите на договорот со „Бехтел и Енке“

МКД - 23.03.2023

Знаете ли колку пари наплатиле четирите експерти кои работеа еден месец за да го изготват договорот со фирмата изведувач? 900.000 евра за еден месец! Оваа нова информација поврзана со изградбата на коридорите 8 и 10д ја соопшти вечерва Христијан ...

Мицкоски објави нови документи за скандалот со надзорот на Коридор 8, четворица експерти добиле 900.000 евра за еден месец работа

Lider

Мицкоски со нови документи за скандалот со надзорот на коридор 8: Нормално ли е 4 лица да добијат 900.000 евра за еден месец

MakPress

Четворица експерти за надзор на Коридорот 8 добиле 900 илјади евра за еден месец, тврди Мицкоски

еМагазин

Мицкоски објави нови документи за скандалот со надзорот на коридор 8, четворица експерти добиле 900.000 евра за еден месец работа

Република