TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џесика Симпсон сподели прекрасни вести: Се роди нашата совршена ќерка!

Попара - 21.03.2019

Џесика Симпсон, пејачка и успешен модел, изминативе 9 месеци водеше битка со проблемите со бременоста, отоци, килограми… се до овој 19-ти март, кога пристигна на свет нејзиното трето бебе, девојче на кое и дадоа необично име Бирди Меј Џонсон.

Прва фотографија од бебето – Се породи популарната пејачка и даде необично име на ќерката

Убавина и Здравје - 21.03.2019

Некогашната пејачка и актерка, а денес креаторка Џесика Симпсон се породи и на свет донесе ќерка. Мајката и бебето се чувствуваат супер. Гордите родители на девојчето и дале необично име – Бирди Ме Џонсон.

По трет пат стана мајка!!!

Канал5 - 21.03.2019

Пејачката Џесика Симпсон утрово по трет пат стана мајка. Убавата пејачка денеска родила ќерка која го добила името Бирд Меј. Џесика и Ерик Џонсон кои се во брак пет години се родители уште и на ќерката Максвел и синот Ејс.

Џесика Симпсон роди ќерка и ѝ даде необично име

Макфакс - 21.03.2019

Пејачката Џесика Симпсон го роди своето трето дете, ќерката на која ѝ даде име Бирди Меј. Гордата мајка вчера на социјалните мрежи сподели црно-бела фотографија на која нејзината шестгодишна ќерка, Максвел Дру, држи бебе за рака.

Џесика Симпсон стана мајка по трет пат – малечката доби необично име

Таратур - 21.03.2019

Џесика Симпсон и Ерик Џонсон станаа родители по трет пат, откако на свет Џесика го донесе малечкото женско бебе кое го доби невообичаеното име Бирди Ме (Birdie Mae). Џесика веста за своето трето мајчинство ја сподеи на Инстаграм, каде објави ...

Џесика Симпсон се породи

ЗаЗабава - 21.03.2019

Џесика Симпсон го донесе на овој свет нејзиното трето дете. Познатата телевизиска ѕвезда роди здраво девојче тешко 4,9 кг. Среќната вест ја сподели самата Џесика заедно со првата фотографија од новороденчето кое го доби името Бирди Меј ...

Џесика Симпсон третпат стана мајка

Репортер - 21.03.2019

Пејачката Џесика Симпсон третпат стана мајка. Таа роди девојче кое ќе се вика Бирди Меј Џонсон. Џесика самата откри дека се породила на 19 март, па сподели слика од бебето на „Инстаграм“ и напиша дека таа има 4,9 килограми.

Џесика Симпсон го роди своето трето дете

Локално - 21.03.2019

Пејачката Џесика Симпсон го роди нејзиното трето дете. Бебето е девојче. Среќната вест беше споделена од самата ѕвезда, објавувајќи ги на своите социјалната мрежа Instagram фотографиите. Детето е родено со импресивни 4.900 килограми.

Американската актерка стана мајка по третпат

Точка - 21.03.2019

Американската пејачка и актерка, Џесика Симпсон го роди третото дете. Џесика на 19-ти март ја роди ќерка која ја нарекла, Бирди Ме Џонсон. Џесика и сопругот Ерик Џонсон го збогатија семејството за уште еден член.

Џесика Симпсон стана мајка по третпат: На ќеркичката ѝ даде необично име ФОТО

+инфо - 21.03.2019

Среќните вести Џесика ги објавила на Инстаграм со фотографија од својата постара ќерка, која ја држи во раце својата штотуку родена сестра. Американската пејачка и актерка, Џесика Симпсон го роди третото дете.