TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хумелс: Германија ќе биде меѓу фаворитите на Светското првенство

А1 On - 06.10.2017

Одбранбениот фудбалер на германската репрезентација Матс Хумелс верува дека неговиот национален тим ќе биде еден од фаворитите на Светското првенство во 2018 година. Според него неуспехот на Евро 2016 не треба да влијае на амбициите на Германците.

Баксузниот Ројс си има мака: Ќе ги дадам сите пари за пак да бидам фит и да играм фудбал!

24Фудбал - 05.10.2017

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс вели дека е подготвен да се откаже од сите пари кои ги има заработено како фудбалер за да ги надмине проблемите со повредите и одново да истрча на терените Германецот е тежок малер, во последните неколку ...

Ројс би ги вратил сите пари само за да игра фудбал

Екипа - 05.10.2017

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс во интервју за германската верзија на „GQ“ модниот магазинот за мажи, истакна дека би ги вратил сите заработени пари само за да се опорави од повредата и да излезе на фудбалските терени.

Ројс скршен од болка: Би ги дал сите пари само да бидам здрав и да играм фудбал

Gol.mk - 05.10.2017

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс е еден од најмалерозните играчи во денешниот фудбал. Честите повреди на германскиот репрезентативец го оддалечуваат од она што навистина сака да го прави - да игра фудбал.

Ројс: Би ги дал сите пари што ги имам за да се вратам на терен и да играм фудбал

А1 On - 05.10.2017

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс, освен по своите квалитети е познат и по тоа што често се повредува, а во мај оваа година ја заработи својата трета потешка повреда во последните три години.

Се за да биде здрав, Ројс: Ќе ги дадам сите пари за одново да играм фудбал

МКД - 05.10.2017

Марко Ројс си има мака со честите повреди, фудбалерот на Борусија Дортмунд вели дека е подготвен да ги даде сите пари само да биде здрав и да ужива во играњето фудбал Германецот е тежок малер, во последните неколку години не може глава да крене од ...