TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Каде е Марио Балотели, таму е шоуто и спектаклот

Дриблинг - 22.09.2021

Адана Демирспор тимот каде што оваа година настапува Марио Балотели успеа да дојде до неверојатно реми иако имаше негатива од три бода и тоа против еден од најголемите турски великани. Тие губеа со 3:0 од Бешикташ на гостински терен, но на крајот ...

Голчиште на Балотели, луд кам бек и одмазда за тренерот на Бешикташ

Оff.net - 22.09.2021

Бешикташ и Адана Демирспор приредија драматичен натпревар на кој турскиот првак не успеа да победи и по убедлива предност од 3:0. Гостите израмнија во 97-ма, а еден од главните протагонисти беше Марио, кој добро и што не изеде ...

Балотели постигна страшен гол и уникатно прослави пред тренерот кој му порача дека „нема мозок“ (Видео)

Дерби - 22.09.2021

Бешикташ по вторпат не победи оваа сезона во турската фудбалска Суперлига, и тоа откако изминатава вечер имаше убедлива предност од 3:0 по 60 минути игра. Адана Демирспор се избори за спектакуларно враќање во мечот и освои голем бод во 97-та минута ...

Балотели постигна спектакуларен гол и го прослави во свој стил🎥

Спортски - 21.09.2021

Бешикташ и Адана одиграа фантастичен натпревар, домаќините имаа предност од 3:0, но тимот на Монтела стигна до израмнувањето. Инспиратор на пресвртот беше Марио Балотели кој постигна спектакуларен гол од дваесетина метри.

Шоу на Балотели: Гол и прослава за тренерот кој кажа дека „нема мозок“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 21.09.2021

Марио Балотели одигра одлична партија во Турција и на својот тим му донесе реми против големиот фаворит и актуелен првак Бешикташ (3-3). Италијанецот забележа гол и асистенција за Адана, но не можеше добриот настап да мине без скандали.

Балотели направи хаос: Цела клупа на Бешикташ сакаше да го тепа (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.09.2021

Во дуелот од шестото коло во турската Суперлига, Бешикташ и Адана Бемирспор одиграа 3-3 во спектакуларен натпревар, а шоуто го украде Марио Балотели кој направи хаос на крајот на мечот. Балотели доби жолт картон затоа што ги провоцираше навивачите, ...

Балотели постигна голчиште па тргна да расчистува сметки стари 8 години со тренерот на Бешикташ (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.09.2021

Марио Балотели предизвика голем инцидент на дуелот помеѓу Бешикташ и Адана Демирспор, напаѓачот постигна голчиште па тргна да расчиствува сметки стари 8 години со тренерот на домаќините и да ја провоцира клупата.

Балотели шоу: осум години чекаше одмазда, конечно дочека, предизвика и голем инцидент (Видео)

Спортманија - 21.09.2021

Ново лудување на Италијанецот, овојпат во Турција. Бешикташ водеше со 3-0 против Аданаспор, а на крајот средбата од турската Суперлига заврши со шокантни 3-3. Инспиратор на изненадувањето беше Марио Балотели кој после мечот предизвика инцидент.