TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се одземаат возила според новиот прекршочен закон

Сител - 13.01.2021

26 возила биле одземени од страна на полицијата откако стапи во сила новиот Закон за безбедност во сообраќајот. Станува збор за нерегистрирани, стари возила кои ја нарушуваат безбедноста, но и возила кои испуштале чад и ја загадувале околината.

Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во законот за безбедност во сообраќајот

Канал5

Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

Опсервер

НЕМА ЛАБАВО: Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

Вечер

Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

Бриф

Одземени 26 возила од почетокот на примената на новиот Законот за безбедност во сообраќајот

24Инфо

МВР одзема 26 возила, едни нерегистрирани, други испуштале чад, правеле бучава и биле стари

МКД

Expres Локално MakPress

Полицијата почна да одзема возила

Вечер Прес - 13.01.2021

Возилото ќе се одзема на три месеци и ако не е регистрирано или пак создава голема бучава, а на три дена во случај да е неисправно. Ваквите возила полицијата ќе може да ги задржи три месеца.

КОЈ ЌЕ САКА ДА ТУРИРА, ЌЕ МУ ГО ЗЕМАТ МОТОРОТ НА ТРИ МЕСЕЦИ - со новиот закон МВР ќе ги доведува во ред дрските учесници во сообраќајот

Фактор

Технички неисправните и возилата кои не се регистрирани повеќе од шест месеци се одземаат на 90 дена

Сител

Технички неисправните возила ќе се одземаат на 90 дена – досега одземени 24 автомобили

Независен

МВР: Одземени 24 технички неисправни возила

Опсервер

Технички неисправните возила ќе се одземаат на 90 дена

24Инфо

Полицијата ќе одзема на 90 дена, ако ви е истечена возачката дозвола шест месеци или имате технички неисправно возило

Локално

Денешен Канал5 +инфо Слободен Печат Бриф iPortal Скопје инфо Либертас

МВР: 835 санкции за брзо возење за десет дена

Скопје1 - 12.01.2021

Во периодот од 31.12.2020 до 09.01.2021 година од страна на организационите едници за контрола и регулирање на сообраќајот, на територијата на целата држава санкционирани се 6489 возачи кои не ги почитувале правилата и прописите од сообраќајот од ...

835 санкции за брзо возење за десет дена

24Инфо

За 10 дена казнети 6489 возачи во Македонија, еве какви прекршоци правеле

Курир

835 санкции за брзо возење за десет дена

Скопје инфо

МВР за 10 дена казнило 6.489 возачи

Фокус

За десет дена 835 казни за брзо возење

Канал5

За десет дена 835 казни за брзо возење

Опсервер

MakPress Макфакс ММС +инфо Точка Н.Македонија MakPress А1 On