TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прв пораз на Партизан во Конференциската лига

Слободен Печат - 21.10.2021

Екипата на Партизан по двата триумфи во првите две кола, вечерва го доживеа првиот пораз во Конференциската лига и тоа на домашен терен . „Црно-белите“ загубија со минимални 0:1 од белгискиот Гент кој остана максимален по три кола.

Партизан се лизна во Белград, победи за АЗ Алкмар и Базел

Sport 1 - 21.10.2021

Белградски Партизан загуби вечерва од белгиски Гент со 0-1 на свој терен, па си ја искомпликува ситуацијата во трката за првото место кое директно и без разигрувања води во пролетните елиминации.

Прв пораз за Партизан во Конференциската лига

Екипа - 21.10.2021

Српскиот претставник во Конференциската лига, Партизан го претрпе првиот пораз во новото натпреварување откако загуби на домашен терен од Гент со 0-1. Херојот на гостите беше Кумс кој во 59.

Пораз на Партизан во Белград

24Фудбал - 21.10.2021

Партизан со 1-0 загуби на свој терен од Гент, тоа беше дуел на двете непоразени екипи од Б групата во Конференциската лига. Клучниот момент од мечот се случи во 59. минута кога Кумс постигна гол за Гент.

Партизан загуби од Гент во Белград, играчите сакаа пресметка со судијата по мечот

Спортклуб - 21.10.2021

Белградски Партизан во третото коло од Конференциската лига загуби во дербито со Гент во Белград со 1:0. Натпреварот не донесе премногу убавина, особено во првото полувреме, а на крајот видовме само еден погодок.

КЛ: Партизан минимално поразен од Гент во Белград

SportMedia - 21.10.2021

Белградски Партизан е поразен на домашен терен од екипата во мечот од 3. коло на Конференциската лига на УЕФА. Белграѓани добро се држеа до 59. минута кога Кумс успеа да ја погоди домашната мрежа и да донесе предност за гостите.

Партизан сака триумф во дербито на колото во Конференциската лига

Gol.mk - 21.10.2021

Партизан е пред портите на европската пролет. Уште не е официјализиран во таа фаза, меѓутоа голем чекор кон неа би можел да направи под услов в четврток (21:00 часот) да го совлада Гент. Дуелот на двата тима кои се најдобри во групата Б е проектиран ...