TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Градежен работник извадил старец од водите на Вардар

А1 On - 21.11.2020

Градежен работник од Тетово спасил старец од водите на Вардар информираат од Министерството за внатрешни работи. Додка бил на раобта на објект во населбата Аеродром, тетовецот забележал човек во водата.

Тетовец скокнал во Вардар и спасил 81-годишен маж

Макфакс - 21.11.2020

Драма со среќен крај се одвивала вчера на подрачјето на општина Аеродорм, кога од водите на реката Вардар бил спасен Б.М.(81) од Скопје. Дваесет и седумгодишен градежник од Тетово го забележал мажот во реката, по што скокнал и го извадил, велат од ...

ДРАМА ВО АЕРОДРОМ: Младо момче спасило давеник од водите на Вардар- еве ги деталите

Курир - 21.11.2020

Работникот С.С. (27) од Тетово, вчера од водите на реката Вардар го извадил Б.М.(81) од Скопје. Од лекар од Итна медицинска помош бил извршен преглед и било констатирано дека Б.М. е во добра состојба, по што бил вратен во неговиот дом.

Млад тетовчанец скокнал во Вардар за да спаси 81 годишен човек, мисијата е успешна

Фактор - 21.11.2020

Стар дедо од 81 година паднал во Вардар, но го извадил и практично му го спасил животот млад тетовчанец кој вршел тука градежни работи. Снаата на стариот човек потврдила дека тој имал здравствени проблеми.

Градежен работник спаси маж од водите на реката Вардар

Сител - 21.11.2020

На 20.11.2020 во 14.32 часот во СВР Скопје било пријавено дека позади хотел на мост во изградба на подрачјето на Аеродорм, од водите на реката Вардар бил изваден Б.М.(81) од Скопје. Полициски службеници од СВР Скопје излегле на место на настанот и ...

Драма со среќен крај: Од водите на Вардар во Скопје извлечен 81-годишен маж и вратен на семејството

ТВ21 - 21.11.2020

На 20.11.2020 во 14.32 часот во СВР Скопје било пријавено дека позади хотел на мост во изградба на подрачјето на Аеродорм, од водите на реката Вардар бил изваден Б.М.(81) од Скопје. Полициски службеници од СВР Скопје излегле на место на настанот и ...

Драма кај „Русија“: Градежник спасил дементен старец од давење во Вардар

24Инфо - 21.11.2020

Градежник, кој работи на изградба на новиот мост „АСНОМ“ кај хотел „Русија“ вчера спасил дементен старец од давење, информираат од полицијата. -На 20.11.2020 во 14.32 часот во СВР Скопје било пријавено дека позади хотел на мост во изградба на ...

Градежен работник спаси скопјанец од давење во Вардар

Фокус - 21.11.2020

Градежен работник вчера успеал да спаси 81-годишен скопјанец кој паднал во реката Вардар. -На 20.11.2020 во 14.32 часот во СВР Скопје било пријавено дека позади хотел на мост во изградба на подрачјето на Аеродорм, од водите на реката Вардар бил ...

Работник спасил 81-годишен дедо кој паднал во реката Вардар

+инфо - 21.11.2020

Работник спасил осумдесет и едногодишен маж кој паднал во реката Вардар, соопшти МВР. Како што соопшти СВР Скопје, вчера во 14.32 часот било пријавено дека позади хотел на мост во изградба на подрачјето на Аеродром, од водите на реката Вардар бил ...

Тетовец скокнал во Вардар и спасил 81-годишен маж

Опсервер - 21.11.2020

Драма со среќен крај се одвивала вчера на подрачјето на општина Аеродорм, кога од водите на реката Вардар бил спасен Б.М.(81) од Скопје. Дваесет и седумгодишен градежник од Тетово го забележал мажот во реката, по што скокнал и го извадил, велат од ...

Тетовец скокнал во Вардар и спасил 81-годишен маж

Вечер - 21.11.2020

Драма со среќен крај се одвивала вчера на подрачјето на општина Аеродорм, кога од водите на реката Вардар бил спасен Б.М.(81) од Скопје. Дваесет и седумгодишен градежник од Тетово го забележал мажот во реката, по што скокнал и го извадил, велат од ...

Драма во Аеродром, жив маж изваден од водите на Вардар

Скопје инфо - 21.11.2020

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во СВР Скопје било пријавено дека позади хотел на мост во изградба на подрачјето на Аеродорм, од водите на реката Вардар бил изваден Б.М.(81) од Скопје.

Скопјанец спасен од водите на Вардар

Кајгана - 21.11.2020

На 20.11.2020 во 14:32 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на населба Аеродром, од водите на реката Вардар бил изваден Б.М.(81) од Скопје. Полициски службеници од СВР Скопје излегле на место на настанот и по извршен разговор со С.С.

Градежен работник на мостот во Аеродром спасил старец што го извадил од водите на Вардар

Независен - 21.11.2020

Во петокот, во 14.32 часот во СВР Скопје било пријавено дека позади хотел на мост во изградба на подрачјето на Аеродорм, од водите на реката Вардар бил изваден Б.М.(81) од Скопје. Полициски службеници од СВР Скопје излегле на место на настанот и по ...

Градежник спасил дедо кој се давел во Вардар

iPortal - 21.11.2020

Градежник, кој работи на изградба на новиот мост „АСНОМ“ кај хотел „Русија“ вчера спасил дементен старец од давење, информираат од полицијата. -На 20.11.2020 во 14.32 часот во СВР Скопје било пријавено дека позади хотел на мост во изградба на ...

Градежен работник спаси маж од водите на реката Вардар

Скопје1 - 21.11.2020

Градежник, кој работи на изградба на новиот мост „АСНОМ“ кај хотел „Русија“ вчера спасил дементен старец од давење, информираат од полицијата. -На 20.11.2020 во 14.32 часот во СВР Скопје било пријавено дека позади хотел на мост во изградба на ...

81-годишен маж спасен од водите на Вардар

Локално - 21.11.2020

На 20.11.2020 во 14.32 часот во СВР Скопје било пријавено дека позади хотел на мост во изградба на подрачјето на Аеродорм, од водите на реката Вардар бил изваден Б.М.(81) од Скопје. Полициски службеници од СВР Скопје излегле на место на настанот и ...

Тетовец скокнал во Вардар и спасил 81-годишен маж

Н.Македонија - 21.11.2020

Од водите на реката Вардар вчера бил спасен Б.М.(81) од Скопје, на подрачјето на општина Аеродром. Дваесет и седумгодишен градежник од Тетово го забележал мажот во реката, по што скокнал и го извадил, велат од полицијата.

81 годишен скопјанец жив е изваден од водите на Вардар

Слободен Печат - 21.11.2020

Вчера во 14.32 часот во СВР Скопје било пријавено дека позади хотел на мост во изградба на подрачјето на Аеродорм, од водите на реката Вардар бил изваден Б.М.(81) од Скопје. Полициски службеници од СВР Скопје излегле на место на настанот и по ...

Градежен работник спаси 81-годишен старец од водите на Вардар

Либертас - 21.11.2020

Работникот С.С. (27) од Тетово, вчера од водите на реката Вардар го извадил Б.М.(81) од Скопје. Од лекар од Итна медицинска помош бил извршен преглед и било констатирано дека Б.М. е во добра состојба, по што бил вратен во неговиот дом.

Градежен работник спаси 81-годишен старец од водите на Вардар

Опсервер - 21.11.2020

Работникот С.С. (27) од Тетово, вчера од водите на реката Вардар го извадил Б.М.(81) од Скопје. Од лекар од Итна медицинска помош бил извршен преглед и било констатирано дека Б.М. е во добра состојба, по што бил вратен во неговиот дом.

Градежен работник во Тетово (27) спаси 81-годишен старец од водите на Вардар

Денешен - 21.11.2020

Работникот С.С. (27) од Тетово, вчера од водите на реката Вардар го извадил Б.М.(81) од Скопје. Од лекар од Итна медицинска помош бил извршен преглед и било констатирано дека Б.М. е во добра состојба, по што бил вратен во неговиот дом.

Градежен работник спаси 81-годишен старец од водите на Вардар

Вечер Прес - 21.11.2020

Работникот С.С. (27) од Тетово, вчера од водите на реката Вардар го извадил Б.М.(81) од Скопје. Од лекар од Итна медицинска помош бил извршен преглед и било констатирано дека Б.М. е во добра состојба, по што бил вратен во неговиот дом.

Младо момче спасило давеник од водите на Вардар

Нетпрес - 21.11.2020

Работникот С.С. (27) од Тетово, вчера од водите на реката Вардар го извадил Б.М.(81) од Скопје. Од лекар од Итна медицинска помош бил извршен преглед и било констатирано дека Б.М. е во добра состојба, по што бил вратен во неговиот дом.

Драма во Аеродром: Младо момче спасило давеник од водите на Вардар

Press24 - 21.11.2020

Работникот С.С. (27) од Тетово, вчера од водите на реката Вардар го извадил Б.М.(81) од Скопје. Од лекар од Итна медицинска помош бил извршен преглед и било констатирано дека Б.М. е во добра состојба, по што бил вратен во неговиот дом.

Teтовчанец спаси 81-годишен старец од водите на Вардар

МКД - 21.11.2020

Работникот С.С. (27) од Тетово, вчера од водите на реката Вардар го извадил Б.М.(81) од Скопје. Од лекар од Итна медицинска помош бил извршен преглед и било констатирано дека Б.М. е во добра состојба, по што бил вратен во неговиот дом.

Градежен работник спаси 81-годишен старец од водите на Вардар

Република - 21.11.2020

Работникот С.С. (27) од Тетово, вчера од водите на реката Вардар го извадил Б.М.(81) од Скопје. Од лекар од Итна медицинска помош бил извршен преглед и било констатирано дека Б.М. е во добра состојба, по што бил вратен во неговиот дом.

Тетовец скокнал во Вардар и спасил 81-годишен маж

Centar - 22.11.2020

Драма со среќен крај се одвивала вчера на подрачјето на општина Аеродорм, кога од водите на реката Вардар бил спасен Б.М.(81) од Скопје. Дваесет и седумгодишен градежник од Тетово го забележал мажот во реката, по што скокнал и го извадил, велат од ...