TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

10 вкусови на шкотско виски кои секој маж мора да ги проба во 2019

Friday.mk - 12.02.2019

Светот на машките пијалоци се зголемува од ден на ден, а поголем машки пијалок од вискито нема. Во продолжение 10 вкусови на шкотско виски кои се главна тема во светот на џентлмените. Доколку имате можност да пробате некој од нив во блиска иднина, ...

10 најпознати Инстаграм предлози за фановите на машката мода

Friday.mk - 11.02.2019

Како што можеме да видиме, последниве години, Инстаграм профилите стануваат поактуелни од ФБ профилите. Па како и во светот, така и кај нас, многумина почнуваат да копираат стилови од познати странски брендови.

“Тор” ја претстави новата апликација: Наскоро и вие ќе можете да имате тело како на бог

Точка - 11.02.2019

Многумина сонуваат за мускулите на главниот лик од филмот “Тор”. Но, постигнувањето на резултати со кои може да се пофали главниот актер на оваа екранизација на Марвел, Крис Хемсворт, не е баш лесно.

ИНСТАГРАМ ПРОФИЛ кој мора да го следите

Friday.mk - 11.02.2019

Сте го погледнале профилот на Friday.mk на Инстаграм? Епа не дека е наш, ама е задолжителен за секој од вас. Има што да се види. Ретко добар. Доста со фалење ама еве што се има на него. View this post on Instagram Викенд #saturdaysarefortheboys ...

Џастин Бибер и Хејли Болдвин се топ пар

Friday.mk - 11.02.2019

Џастин Бибер многумина не го сакаат, но детето прерасна во фраер. Факт. Тетовиран, со стил на облекување, со одлични песни, Бибер граби кон врвот. Од тинејџ ѕвезда сега е миленик на сите. Девојките лудуваат по него, а он одлучи да ги “закачи ...

Кевин Харт ќе ви докаже дека и ниските мажи можат да изгледаат ТОП

Friday.mk - 11.02.2019

Љубител е на луксузни часовници, обожава да гледа НБА, хумор има лудило. Кевин Харт е лик кој навистина знае да забавува. Но знае и да се носи. Дечкото е цар на модата. Одела, кежуал варијанти, спортски зглед, секогаш знае да изгледа врвно.

Интернет сензација: После неа сите манекенки со облини ќе останат во сенка!

iPortal - 10.02.2019

23-годишната Деми од Велика Британиај стана планетарно позната откако своите фотографии ги споделуваше на Инстаграм. Денес има повеќе од осум милиони следбеници што ја прави една од најпопуларните модели во Англија.