TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Renault Clio повторно лидер во Франција во април, Peugeot 208 води во ’21

Automedia - 14.05.2021

Renault Clio во минатиот месец се врати како најпродаван модел на францискиот пазар. Класичниот двоец со Peugeot 208 продолжува, но лавот има уште еден силен модел на врвот. Во април на францускиот пазар биле продадени 140.426 возила, што е повеќе ...

Dacia Duster со сериски број 2.000.000 од Романија

24auto - 14.05.2021

Oд компанијата Dacia објавија дека во Миовени во Романија бил произведено возилото со сериски број 2.000.000 на исклучително успешниот СУВ модел на брендот – Duster. Воедно од компанијата велат дека над 93% од склопените автомобили биле брендирани ...

„Peugeot“ исто така подготвува и крос-купе

Денар - 14.05.2021

Во март, „Peugeot“ ја претстави новата генерација на компактниот хечбек „308“, а неодамна и премиера на караванот. Следната година, семејството ќе биде комплетирано со друга модификација – кросовер во форма на купе, што може да го носи името ...

Renault го подготвува и го најавува електричниот Megane E-Tech Electric

CARClub - 13.05.2021

Renault ги објави првите фотографии од кабината на новиот, целосно-електричен Megane E-Tech Electric. Новиот електричен Megane се очекува да биде претставен до крајот на оваа година, а беше најавен со Megane eVision концептот минатата година .