TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во сообраќајна несреќа кај Петровец загина едно лице

Фактор - 14.08.2019

Во близина на Петровец попладнево се случи сообраќајна несреќа, при што едно лице загина. Во 18.48 часот пријавена е сообраќајна незгода во село Дрма, поточно на регионален пат помеѓу селата Идризово и Петровец, каде товарно возило ДАФ со скопски ...

ТРАГЕДИЈА: Загина камионџија во сообраќајката кај Петровец

Слободен Печат - 14.08.2019

Според овие информации, возачот, Д. Т. (36) од село Ржаничино починал на местото на насреќата. Денеска попладне во близина на Петровец се случи сообраќајна несреќа , а од МВР потврдија дека едно лице загинало.

Вечерва тешка сообраќајка со еден загинат близу Скопје – Познат идентитетот на починатиот

Centar - 14.08.2019

Вечерва околу 18,48 пријавена е сообраќајна незгода во село Дрма поточно на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец, дознава Centar.mk Според сознанија на Centar.mk товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозот.

Вечерва нова тешка сообраќајна несреќа со човечка жртва ја потресе Македонија, со камион излетал од пат

Курир - 14.08.2019

Нова сообраќајка со човечка жртва ја потресе Македонија. На 14.08. 2019 г. во 18,48 пријавена е сообраќајна незгода во с. Дрма поточно на регионален пат помеѓу с.Идризово и с. Петровец, каде товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од ...

Сообраќајка во село Дрма, загинат е возачот на превртениот камион

Република - 14.08.2019

Вечерва околу 18,48 пријавена е сообраќајна незгода во село Дрма поточно на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец, дознава Centar.mk Според нивните сознанија товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозот, а возачот, со ...

Вечерва нова тешка сообраќајна несреќа, едно лице загина

МКД - 14.08.2019

Во сообраќајна несреќа кај Петровец загина едно лице. „На 14.08. 2019 г. во 18,48 часот пријавена е сообраќајна незгода во с. Дрма поточно на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец, каде товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало ...