TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Средба Ковачевски - Гутереш: Соработката со ОН продолжува

Канал5 - 22.09.2022

Владина делегација предводена од премиерот Ковачевски на маргините на 77-то Генерално Собрание на Обединетите Нации во Њујорк оствари средба со Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш.

Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува, стратешките развојни цели се приоритет

Макфакс

Средба Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува, стратешките развојни цели се приоритет

ТВ21

Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува, стратешките развојни цели се приоритет

Точка

Средба Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува, стратешките развојни цели се приоритет

4NEWS

Ковачевски-Гутереш: Соработката со ОН продолжува

А1 On

Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува, стратешките развојни цели се приоритет

24Инфо

Република MTM 360 степени

Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува, стратешките развојни цели се приоритет

Н.Македонија - 22.09.2022

Ковачевски изрази големо задоволство и од неодамнешното отпочнување на скрининг процесот во рамки на пристапните преговори кон ЕУ, потврдувајќи ја нашата силна посветеност на реформските процеси на патот кон европското ...

Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува, стратешките развојни цели се приоритет

Либертас

Ковачевски-Гутереш: Продолжува соработката на С. Македонија со ОН

Локално - 22.09.2022

Со Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш дискутиравме за важноста од солидарност и соработка за промовирање на мирот, човековите права и одржливиот развој во услови на силни светски турбуленции, информира вечерва премиерот Димитар Ковачевски ...

Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува, стратешките развојни цели се приоритет

Бриф

(ВИДЕО) Ковачевски-Гутереш: Соработката со ОН продолжува, стратешките развојни цели се приоритет

Frontline

Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува, стратешките развојни цели се приоритет

Во Центар

Ковачевски до Гутереш: Крајната цел на владата е да воведе значајни промени во животот на нејзините граѓани

Фокус

Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува

Press24

Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува, стратешките развојни цели се приоритет

Вечер Прес

Независен MakPress

Ковачевски: Македонија е пример за почитување на правата на заедниците

Канал5 - 21.09.2022

Пред половина час во Обединетите Нации се обрати и премиерот Димитар Ковачевски. Ковачевски кажа дека во Македонија со години се почитуваат највисоките стандарди на Обиденетите нации за заштита на правата на заедниците..

(ВО ЖИВО) Обраќање на премиерот Ковачевски на состанокот за Декларација за малцинства во ОН во Њујорк

Frontline

КРАЈНА ЦЕЛ СЕ РЕФОРМИТЕ И ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИНСТИТУЦИИТЕ Ковачевски се сретна со Гутереш во ОН

+инфо