TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гвардиола десет години не бил во финале, а Манчестер сити никогаш не стигнал дотаму

Спортманија - 04.05.2021

Пеп предупредува дека полуфиналињата се психички потешки за играње од финалните средби. Менаџерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, изјави дека реванш-натпреварот од полуфиналето против ПСЖ ќе биде најтежок за неговиот тим во оваа сезона.

Манчестер Сити – ПСЖ: „Граѓаните“ очајно бараат прво финале, „светците“ не се предаваат

Спортски

Манчестер сити на чекор од прво историско финале во Лигата на шампионите

Слободен Печат

ЛШ: Историска шанса за „граѓаните“, „светците“ немаа избор на „Етихад“

OhridNews

Гвардиола: Се уште има опасност по првиот меч, нивниот менаџер е паметен

Дриблинг

Тест за големиот сон: Може ли Сити до финале?!

Спортклуб

Гвардиола: Реваншот од полуфиналето тежи повеќе од финалето во Лигата на шампионите

Екипа

Gol.mk MTM Локално

Гвардиола: Ќе играме да победиме и на реваншот, се надевам Мбапе ќе игра

Sport 1 - 03.05.2021

Манчестер сити утре со предност од 2-1 ќе го пречека ПСЖ во рамки на реванш полуфиналниот натпревар во Лигата на шампиони. Менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола вели дека неговиот тим мора да ги контролира емоциите и дека ваквите натпревари ...

Гвардиола: ПСЖ е извонреден тим

Опсервер

Гвардиола: ПСЖ е извонреден тим

Sport M

Гвардиола: ПСЖ е извонреден тим

MakPress