TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Коларов: Бев под силен притисок, но знаев дека можам

Дерби - 17.06.2018

Натпреварите од групата Е на мундијалот во Русија започнаа со пресметката помеѓу Костарика и Србија, а пресуден момент беше слободниот удар на Александар Коларов во вториот дел. Освен што ги донесе трите бода за својата репрезентација, капитенот на ...

Матиќ тргна да се тепа со цела екипа на Костарика! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 17.06.2018

Можеби лудо звучи, но тоа се случи во финишот на натпреварот помеѓу Србија и Костарика (1-0) на Светското првенство во Русија. Немања Матиќ сакаше да ја земе топката од рацете на еден од помошниците на селекторот на Костарика, но тој не сакаше да му ...

ОСКАР РАМИРЕЗ: Не успеа тактичкиот план, а шансите мораме да ги користиме!

SportMedia - 17.06.2018

Селекторот на Костарика жали што неговата репрезентација не успеа да дојде до првата победа на СП. „Беше еден неизвесен меч, се обидовме да поставиме еден тактички план, но тој не успеа. Шансите кои ни доаѓаат мораме да ги користиме, за жал тоа го ...

Коларов: Знаев дека Навас нема да одбрани ако го погодам голот

Gol.mk - 17.06.2018

Капитенот на Србија, Александар Коларов, со гол им донесе триумф на „орлите“ на првиот натпревар на Мундијалот против Костаирка, а по дуелот прокоментира дека вежбал слободни удари и бил сигурен дека ако го погоди голот - Кејлор Навас нема да ја ...

Митровиќ: Не мора да дадам ниеден гол до крај, само сите да ги победиме!

Gol.mk - 17.06.2018

Александар Митровиќ промаши неколку зицери на мечот против Костарика, но и покрај тоа Србија дојде до триумф (0-1). По мечот, напаѓачот истакна дека е задоволен од победата и истакна дека нема да ги брои своите голови на овој Мундијал, туку ги сака ...

Србија имаше и игра и резултат, а Матиќ тргна да се пресметува со цела клупа на Костарика (видео)

Спортски - 17.06.2018

Репрезентацијата на Србија стигна до важна победа на првиот натпревар против Костарика од 1:0. Србија имаше се и игра и резултат, а проблем можеше да направи Немања Матиќ во финишот од натпреварот.

Матиќ за инцидентот: Покажавме дека не сме „мекуши“

Спортски - 17.06.2018

Немања Матиќ во победата на Србија имаше интересен пат, после неубедливото прво полувреме, одигра одлично во вториот дел. На крајот беше еден од најдобрите поединци на натпреварот. „Се надевам дека ја израдувавме нацијата“, беше првиот коментар на ...

(ВИДЕО) Нервозниот Матиќ сам тргна да се тепа со цела клупа на Костарика

Спортклуб - 17.06.2018

Србија дојде до голема и важна победа во првото коло од Светското првенство во Русија, откако со минимален резултат славеше над Костарика со 1:0. Иако се одеше во прилог на Србија – резултатот, играта, времето и шансите, сепак нервозата беше ...

Коларов успеа да го „сруши“ Навас и да освои три поени за Србија

Макфакс - 17.06.2018

Србија имаше одличен старт на Мундијалот во Русија, откако доминираше во 90 минити против најголемото изненадување на минатото СП, Костарика за да стигнат до 1:0 победа благодарение на магичниот гол на Александар Коларов.

ВИДЕО: Немања Матиќ се степа за топката со асистентот на Костарика

Gol.mk - 17.06.2018

Репрезентацијата на Србија на отворањето на Светското првенство ја совлада Костарика (0-1), а првиот инцидент на мечот беше во финишот и го предизвикаа Немања Матиќ и асистентот во стручниот штаб на Костарика.

Србија слави: Проектилот на Коларов ја реши Костарика

Екипа - 17.06.2018

Србија го оствари зацртаниот план, со победа над Костарика (1-0) го стартуваше својот настап на СП 2018 и направи значаен чекор напред кон мундијалското осминафинале. Капитенот Александар Коларов беше човек на одлука, постигнувајќи еврогол кон ...

Матиќ како Хулк - тргна да се тепа со цела клупа на Костарика (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.06.2018

Вистинска драма се случуваше во последните моменти на дуелот помеѓу Србија и Костарика, кога во главна улога беше Немања Матиќ, кој се обиде да му ја земе топката на еден од помошниците на селекторот на Костарика.

ВИДЕО: „Орлите“ летнаа на стартот, Србија со три бода го отвори Мундијалот

Gol.mk - 17.06.2018

Репрезентацијата на Србија со посакувани три бода го отвори Светското првенство (СП) кое се игра во Русија и по тешка борба со 0-1 (0-0) славеше над репрезентацијата на Костарика. Продолжува трендот на ова СП на секој натпревар да има макар по еден ...

Србија стартуваше со победа, Коларов го сруши бункерот на Костарика (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.06.2018

Србија со победа од 1-0 над Костарика го почна Светското првенство во Русија, Александар Коларов е херојот во првиот натпревар на Србите. Србија одигра добар натпревар против Костарика иако противникот со сите сили се бранеше додека не прими гол и ...

СП 2018: Коларов со прекрасен гол и донесе победа на Србија

Сител - 17.06.2018

Капитенот на Србија, Александар Коларов беше најзаслужен за првиот триумф на својата селекција на Мундијалот во Русија. Во мечот од 1.коло на Е групата кој се одигра во Самара, селчекцијата на Србија со 1-0 ја совлада Костарика, и тоа благодарение ...

Маестрален потег на Коларов за победнички старт на Србија (Видео)

Дерби - 17.06.2018

Српската фудбалска репрезентација со победа над Костарика го отвори својот настап на Светското фудбалско првенство во Русија. Во првиот меч од групата Е нашиот северен сосед издвојува мининален, но довлен триумф од 1-0 со погодокот на капитенот ...

Мајсторијата на Коларов доволна први три бода на Србија (видео)

Спортски - 17.06.2018

Мундијалската програма во Русија денес беше отворена со натпреварот помеѓу Костарика и Србија. Србите запишаа минимална победа и ја оправдаа фаворитската улога против селекцијата на Костарика.

Србите до неубедлива победа, Навас не успеа да ја спаси Костарика (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 17.06.2018

Србија со победа од 1-0 против Костарика, го отвори Светското првенство во Русија и запиша три бода, иако не играа баш најдобро против аутсајдерот. Костарика имаше неколку шанси во првиот дел, но не успеа да го совлада голманот на Србија, Владимир ...

Еврогол на Коларов за три бода за Србија

Оff.net - 17.06.2018

Со мајсторијата на фудбалерот на Рома во 56' минута, репрезентацијата на Србија победи со 1-0 на отворањето на групата Е во која се уште и Бразил и ...

„Бомба“ на Коларов за три бода на Србија

SportMedia - 17.06.2018

Бекот на Рома со одличен гол од слободен удар (трет во досегашниот дел од СП) ѝ донесе победа на српската репрезентација со 1:0 против Костарика на стартот на Мундијалот Се играше 55 минута кога судијата покажа слободен удар.

ВИДЕО: Коларов со ГОЛАСО им пресуди на Костарика – Србија слави голема победа!

Спортклуб - 17.06.2018

Минималец победа на нашиот северен сосед Србија на Мундијалот, доволна за големо славје во нивниот воведен натпревар на СП во Русија. Со преубавиот гол на Александар Коларов во 56. минута од натпреварот, кој го постигна од слободен удар, доволно ...

Србија со важна победа против Костарика

Sport M - 17.06.2018

Репрезентацијата на Србија оствари победа на својот прв натпревар на Светското првенство 2018. Нашите северни соседи ја надиграа Костарика и запишаа минимална победа од 1:0. Единствениот гол во натпреварот од групата „Е“ падна на почетокот на ...

Коларов го зеде скалпот на Костарика

Стандард - 17.06.2018

Србија ја победи Костарика со 1:0 во првиот натпревар од групата „Е“ на Мундијалот 2018. Во херој за „орлите“ се претвори капитенот на тимот, Александар Коларов, кој го постигна победоносниот гол со брилијантно исполнување од слободен удар во 57-та ...

И Роналдо да позавиди: Ремек-дело на Коларов од слободен удар

Екипа - 17.06.2018

Александар Коларов сериозно му парира на Кристијано Роналдо за најубав гол во првото коло од СП 2018, откако српскиот капитен со проектил од слободен удар го матираше Кејлор Навас за водство на Србија на дуелот со Костарика.

ВИДЕО: Ремек-дело на Коларов, со „проектил“ од слободен го надмудри Навас!

Gol.mk - 17.06.2018

Репрезентацијата на Србија има предност во дуелот со Костарика, благодарение на Александар Коларов, кој постигна вистинско ремек-дело од слободен удар на стартот на второто полувреме. Во 56.

Мајсторски гол на Коларов од слободен удар, Србија води! (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.06.2018

Александар Коларов постигна прекрасен гол од слободен удар за водство на Србија против Костарика од 1-0. Србија конечно го распука бункерот на Костарика и тоа благодарение на маестрален погодок на Коларов од слободен ...

Панчев: Роналдо е голгетериште, Аргентина мора да игра подобро, а Шпанија е моќна!

Sport 1 - 17.06.2018

Дарко Панчев, македонскиот фудбалер на 20-от век и еден од четтворицата Македонци кои имаат играно на Светско првенство во историјата, за Спорт1 ги анализира случувањата на претстојниот Мундијал во Русија.

BET-IBC совети за обложување: Нејмар и Бразил ќе се појават на сцената во Русија

24Фудбал - 17.06.2018

Нејмар и Бразил вечерва ја започнуваат авантурата на мундијалот во Русија, прв тест за „Кариоките“ е Швајцарија Дали барате место за да ставите облози на некој од подолу наведените натпревари? Или можеби на сите од нив? Сега имате можност за добитни ...

ВИДЕО: Гол-убавец на Коларов – Србија води против Костарика!

Спортклуб - 17.06.2018

Србија води по 56. минута во Самара против селекцијата на Костарика, стрелец е Коларов. Репрезентативецот на Србија од преку 20 метри, од слободен удар, упати проектил кој Кејлор Навас неможеше да го ...

Полувреме: Костарика добро се брани, Србија не успева да пробие

24Фудбал - 17.06.2018

Мрежите мируваа во првото полувреме на натпреварот меѓу Костарика и Србија. Србите се тие кои ја имаат топката и напаѓаат, Костариканците играат дефанзивни и засега добро им оди. Србија тргна офанзивно уште од самиот почеток, но првата голема шанса ...

MAJСТОРИЈА во негов стил: Маестрален гол на Александар Коларов!

Спортски - 17.06.2018

Србија стигнува до предност против Костарика и тоа преку Александар Коларов кој постигна вистински еврогол во негов стил од слободен ...

Србија води 1-0: Проектил на Коларов од слободен удар! (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.06.2018

Србија стигна до заслужено водство, откако Александар Коларов со вистинска мајсторија од слободен удар го совлада Кејлор ...

Фантастичен гол на Коларов (видео)

SportMedia - 17.06.2018

Србија поведе со 1:0 во дуелот со Костарика, благодарение на прекрасниот погодок на Александар Коларов во 56 минута. Левиот бек на намести да го изведе слободниот удар од голема далечина и шутна под пречката на Навас кој не можеше да спаси.

Ивановиќ против Костарика го сруши рекордот на Дејан Станковиќ

Спортски - 17.06.2018

Долгогодишниот репрезентативец на Србија, Бранислав Ивановиќ денес го запиша 104 настап за националниот тим. Ивановиќ го започна натпреварот против Костарика на Светското првенство во Русија, па така го престигна Дејан Станковиќ (103) по бројот на ...

Ивановиќ го мина Станковиќ и стана легенда на Србија

Gol.mk - 17.06.2018

Бранислав Ивановиќ, фудбалерот кој настапува за Србија, на натпреварот против Костарика на Светското првенство (СП) во Бразил влезе меѓу легендите на „орлите“. Искусниот фудбалер на Мундијалот го игра својот 104.

ФОТО: Костариканците се хит – го споредија Никола Тесла со голманот на Реал Мадрид!

Спортклуб - 17.06.2018

Одлична атмосфера владее денеска во Самара, за време на мечот помеѓу селекциите на Костарика и Србија. Како пред, така и внатре од стадионот пред натпреварот можеа да се забележат многу интересни натписи на банери, од кои еден беше прилично ...

Кикс на ФИФА: Кој е капитен на Србија? (фото)

Спортски - 17.06.2018

Фудбалерите на Костарика и Србија денес со почеток во 14:00 часот го играат нивниот прв натпревар на Мундијалот. При најавата за овој натпревар и објавувањето на официјалните состави од официјалниот Твитер за Мундијалот направија еден кикс.

Србија преку Митровиќ ќе се обиде да ја урне Костарика (ФОТО)

Sport 1 - 17.06.2018

Денеска од 14 часот почнува првиот натпревар од денешната програма на Светското првенство во Русија, помеѓу Костарика и Србија. Двете репрезентации го играат првиот меч и ја отвораат групата Е, а нашиот северен сосед е фаворит во средбата, а тоа ...

Познати составите за првиот денешен натпревар: Крстајиќ со очекуван состав против Костарика (Фото)

Дерби - 17.06.2018

Селекторите на Костарика и Србија ги селектираа фудбалерите кои ќе го понесат товарот во првиот нивни натпревар од Светското првенство кое се игра во Русија. И Оскар Рамирез и Младен Крстајиќ не ризикуваа и ги одбраа најсилните состави во кои нема ...

Официјални состави: Србија против Костарика го почнува настапот на Светското првенство

24Фудбал - 17.06.2018

Србија и Костарика го отвараат денешниот ден на Светското првенство, нашиот северен сосед го почнува настапот на Мундијалот во Русија. Србија е фаворит против Костарика, во подготовките покажаа дека се во добра форма, особено во дуелот со Боливија, ...

Денеска на СП: Ден за убав фудбал – тргнуваат Германија и Бразил

Екипа - 17.06.2018

Се е подготвено за нови возбудувања на терените ширум Русија, денеска своето деби на СП 2018 ќе го имаат бранителот на трофејот Германија и најтрофејната селекција на мундијалите, Бразил. КОСТАРИКА – СРБИЈА 14 часот Костариканците се „крстат“ во ...

Бомба на Коларов за еден од најубавите погодоци на Мундијалот во Русија (видео)

Таратур - 17.06.2018

Александар Коларов погоди за Србија во дуелот против Костарика за отворање на резултатот од 1:0 со прекрасен погодок од слободен удар. --------------------------------- ПОНУДА ШТО НЕ СЕ ПРОПУШТА!!! Земи бонус од 6.000 денари на Coinbet24 ТУКА! ...

Карлос: Србија и Бразил ќе ја поминат групата, Нејмар ќе биде најдобар на СП

Gol.mk - 17.06.2018

Легендата на бразилскиот фудбал, Роберто Карлос, смета дека селекциите на Србија и Бразил ќе обезбедат елиминациона фаза од групата Е на Светското првенство во Русија. Двете селекции денес ќе го играат својот прв натпревар на овој Мундијал.

Совети за обложување: Германија е голем фаворит против Мексико

СуперСпорт - 17.06.2018

BET-IBC и денес ви нуди добитни облози во Азија . Погледнете ги советите за обложување за денес. Костарика – Србија: 2 (победа на Србите) Од 14 часот се игра првиот натпревар во групата Д помеѓу Костарика и Србија, а нашиот северен сосед е фаворит ...

Официјални состави: Костарика – Србија!

Спортски - 17.06.2018

Денес со почеток од 14:00 часот се игра натпреварот помеѓу Костарика и Србија, а на еден час пред почетокот на натпреварот селекторите ги открија почетните состави. КОСТАРИКА Навас – Гамбоа, Дуарте, Акоста, Гонзалес, Калво, – Гизман, Борхез, Руиз, ...

(ФОТО) Познати почетните состави, Србија и Костарика со најдобрите 11

Спортклуб - 17.06.2018

Србија и Костарика ја отвораат денешната програма на Светското првенство. Двајцата селектори ги објавија почените состави во кои нема големи изненадувања. Србија ќе игра во формација 4-2-3-1, а Костарика во ...

Галерија: Костарика – Србија, се полни „Космос Арената“, жешка Костариканка ги „краде“ погледите

Спортски - 17.06.2018

Фудбалерите на Србија денес со почеток од 14:00 часот го играат својот прв натпревар на Мундијалот против селекцијата на Костарика. Навивачите и на двете репрезентации се веќе пред стадионот, а вниманието го привлече и една прилично атрактивна ...

НАЈАВА ден 4: Србите фаворити против Костарика, Мексико против светскиот шампион, ќе истрачаат и „Кариоките“…

Спортски - 17.06.2018

Денес е четвртиот ден од Мундијалот во Русија кој ни носи три интересни натпревари. Прво, од 14:00 мундијалската програма ја отвара нашиот сосед Србија кој ќе го одигра првиот натпревар на ова Светско првенство и тоа против селекцијата на Костарика.

Подмладената Србија против искусната Костарика по први бодови на СП

Gol.mk - 17.06.2018

Со натпреварот меѓу Костарика и Србија ќе започне четвртиот ден од Светското првенство во фудбал, кое се одржува во Русија . Двете селекции се натпреваруваат во групата Е и толку овој дуел треба да им биде отскочна даска за плановите за влез во ...

Мундијалска програма: Воведни мечеви за два фаворити, Србија по бод(ови) со Костарика

Sport 1 - 17.06.2018

Четвртиот ден на 21-то Светско првенство во Русија се враќа по стар формат со три меча денеска, од кои два на последните два фаворити од петте што сите стручњаци и обложувалници ги посочија како најголеми кандидати за светската круна – Бразил и ...