TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Проблеми за Дортмунд: Марко Ројс го пропушта дуелот со Тотенхем

Слободен Печат - 12.02.2019

Ројс го повреди бутниот мускул на натпреварот против Вердер, во рамките на Германскиот куп, кој се одигра изминатиот вторникот, а поради тоа тој веќе го пропушти и дуелот во саботата во Бундес лигата против Хофенхајм.

Ројс нема да игра против Тотенхем

Макфакс - 11.02.2019

Марко Ројс ќе го пропушти првиот осмина-финални натпревар во Лигата на шампионите. Борусија Дортмунд, в среда, ќе гостуваат кај Тотенхем во Лондон. Капитенот на „милионерите“ се повреди минатата среда во Купот на Германија против Вердер.

Марко Ројс нема да игра против Тотенхем

ЗаЗабава - 11.02.2019

Марко Ројс ќе го пропушти првиот осмина-финални натпревар во Лигата на шампионите. Борусија Дортмунд, в среда, ќе гостуваат кај Тотенхем во Лондон. Капитенот на „милионерите“ се повреди минатата среда во Купот на Германија против Вердер.