TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАЈДОБРИТЕ 5 ПОСНИ КОЛАЧИ: Интересни и убави предлози за славската трпеза, но и кога сакате да се засладите со нешто ...

НМД - 04.12.2021

Со овие 5 идеи за посни колачи ќе ја разубавите секоја празнична трпеза, но и ќе се израдувате себеси, како и вашите најблиски. Божиќните пости се во тек, па за сите кои постат избравме 4 вкусни десерти кои можете да ги јадете за време на пост со ...

НАЈДОБРИТЕ 5 ПОСНИ КОЛАЧИ: Интересни и убави предлози за славската трпеза, но и кога сакате да се засладите со нешто ...

Пулс24 - 04.12.2021

Со овие 5 идеи за посни колачи ќе ја разубавите секоја празнична трпеза, но и ќе се израдувате себеси, како и вашите најблиски. Божиќните пости се во тек, па за сите кои постат избравме 4 вкусни десерти кои можете да ги јадете за време на пост со ...

СЛАДОЛЕД КОЛАЧ СО ЈАГОДИ, а може да се прави и со сезонско овошје-вкус кој ќе ве потсети на лето

НМД - 04.12.2021

Сладолед колач со јагоди која се топи во уста како сладолед. Рецепт на „Лесно е да се готви“. Постапката за приготвување е многу едноставна. Единствено што ќе мора да почекате, е колачот да се стегне во фрижидер.

Чоко-моко ролат – Совршен спој на чоколадо и кафе

ММС - 03.12.2021

Состојки: 5 поголеми јајца 4 лажици масло 7 лажици кристален шеќер 1 кесичка ванилин шеќер прстофат сол 4 лажици какао 5 лажици брашно 1 лажичка прашок за пециво 1-2 кесички инстант кафе, по вкус 1 кесичка слатка павлака 200 грама бело чоколадо ...

СОВРШЕН ДЕСЕРТ БЕЗ ГОТВЕЊЕ И ПЕЧЕЊЕ Торатата е сладок грев, најубавите моменти ги прави уште повкусни (РЕЦЕПТ)

Попара - 03.12.2021

Брза, лесна и едноставна торта СОСТОЈКИ: Декорација по ваш избор ПОДГОТОВКА: Чоколадото со маслото и млекото растопете го на пареа или во микробранова печка. Млекото е задолжително, доколку има поголем процент на какао во чоколадото слободно ...

СОВРШЕН ДЕСЕРТ БЕЗ ГОТВЕЊЕ И ПЕЧЕЊЕ Торатата е сладок грев, најубавите моменти ги прави уште повкусни

Пулс24 - 04.12.2021

Брза, лесна и едноставна торта СОСТОЈКИ: 1 пакување турски бисквити од 300 гр 200 гр чоколадо 6 лажици масло 8 лажици млеко 2 кесички пудинг од ванила што не се вари 500 мл млеко 200 гр кисела павлака 200 мл слатка павлака Декорација по ваш избор ...

Брз колач со јаболки (РЕЦЕПТ)

Курир - 03.12.2021

Состојки: 3 јајца прстофат сол 100 гр шеќер 1 ванилин шеќер 180 гр павлака 150 мл масло 110 гр брашно 1 прашок за печиво 4 јаболки половина лимон 4 лажици џем по избор Подготовка: Јајцата, солта, шеќерот и ванилиниот шеќер добро измешајте ги, ...

Рецепт: Брз колач со јаболки

Вистина.мк - 03.12.2021

Состојки: Подготовка: Јајцата, солта, шеќерот и ванилиниот шеќер добро измешајте ги, додадете јогурт и масло, добро измешајте, на крајот додадете го просеаното брашно со прашок за печиво, се добро соединете.