TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тетовец со автомобил излетал од патот

Макфакс - 12.07.2019

Триесетиосумгодишен жител на тетовското село Фалише е тешко повреден во сообраќајна несреќа, што се случила синоќа на улицата „Маршал Тито“ во Тетово. Според информациите од МВР, Д.П. изгубил контрола над возилото „Пежо 206“ и излетал од коловозот.

Возач тешко повреден откако се преврте со возилото на булевар во Тетово

Сител - 12.07.2019

Триесет и осум годишник од Фалише се превретел со возило на булеварот „Илирија“ во Тетово вчера околу 22:20 часот по што добил скршеници на ребрата. Тој бил сам во возилото, а нема други повредени во инцидентот случен на фрекфретната сообраќајница ...

Возач со повреди на ребрата откако се преврте со возилото на булевар во Тетово

Локално - 12.07.2019

Триесет и осум годишник од Фалише се превретел со возило на булеварот „Илирија“ во Тетово вчера околу 22:20 часот по што добил скршеници на ребрата. Тој бил сам во возилото, а нема други повредени во инцидентот случен на фрекфретната сообраќајница ...

Превртено возило на булевар во Тетово, возачот со скршени ребра

Република - 12.07.2019

Триесет и осум годишник од Фалише се превретел со возило на булеварот „Илирија“ во Тетово вчера околу 22:20 часот по што добил скршеници на ребрата. Тој бил сам во возилото, а нема други повредени во инцидентот случен на фрекфретната сообраќајница ...

Со возило се превртел на булевар во Тетово

Курир - 12.07.2019

Триесет и осум годишник од Фалише се превретел со возило на булеварот „Илирија“ во Тетово вчера околу 22:20 часот по што добил скршеници на ребрата. Тој бил сам во возилото, а нема други повредени во инцидентот случен на фрекфретната сообраќајница ...

Ги скршил ребрата откако се превртел со возило во Тетово

+инфо - 12.07.2019

Триесет и осумгодишник од Фалише се превртел со возило на булеварот „Илирија“ во Тетово вчера околу 22:20 часот по што добил скршеници на ребрата. Тој бил сам во возилото, а нема други повредени во инцидентот случен на фрекфретната сообраќајница во ...

Тетовец ги скршил ребрата откако се превртел со автомобил на покрив

Фокус - 12.07.2019

Триесет и осум годишник од Фалише се превретел со возило на булеварот „Илирија“ во Тетово вчера околу 22:20 часот по што добил скршеници на ребрата. Тој бил сам во возилото, а нема други повредени во инцидентот случен на фрекфретната сообраќајница ...

Возач со повреди на ребрата откако се преврте со возилото на булевар во Тетово

Опсервер - 12.07.2019

Триесет и осум годишник од Фалише се превретел со возило на булеварот „Илирија“ во Тетово вчера околу 22:20 часот по што добил скршеници на ребрата. Тој бил сам во возилото, а нема други повредени во инцидентот случен на фрекфретната сообраќајница ...

Возач со повреди на ребрата откако се преврте со возилото на булевар во Тетово

А1 On - 12.07.2019

Триесет и осумгодишник од Фалише се превретел со возило на булеварот „Илирија“ во Тетово вчера околу 22:20 часот по што добил скршеници на ребрата. Тој бил сам во возилото, а нема други повредени во инцидентот случен на фрекфретната сообраќајница во ...

Тетово: Тешко повреден возач откако се преврте со возилото на булевар

Денешен - 12.07.2019

Триесет и осум годишник од Фалише се превретел со возило на булеварот „Илирија“ во Тетово вчера околу 22:20 часот по што добил скршеници на ребрата. Тој бил сам во возилото, а нема други повредени во инцидентот случен на фрекфретната сообраќајница ...

Возилото се преврте на булевар во Тетово, возачот со повреди на ребрата

MakPress - 12.07.2019

Триесет и осум годишник од Фалише се превретел со возило на булеварот „Илирија“ во Тетово вчера околу 22:20 часот по што добил скршеници на ребрата. Тој бил сам во возилото, а нема други повредени во инцидентот случен на фрекфретната сообраќајница ...

Возач тешко повреден откако се превртел на кров

Скопје1 - 12.07.2019

Триесет и осум годишник од Фалише се превретел со возило на булеварот „Илирија“ во Тетово вчера околу 22:20 часот по што добил скршеници на ребрата. Тој бил сам во возилото, а нема други повредени во инцидентот случен на фрекфретната сообраќајница ...